ESC 2023: Izbor foruma za najbolju pesmu

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,102
Points
118
NMkDyfy.jpg

Dobrodošli na izbor Evropesma foruma za najbolju kompoziciju 67. Pesme Evrovizije.
  • Glasa se po evrovizijskom principu (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 i 12 poena) slanjem poena meni putem privatne poruke (conversations)​
  • Glasanje za polufinale traje do utorka, 25. aprila do 18 časova
  • Pravo glasa imaju članovi foruma koji pre slanja glasova imaju bar 15 napisanih poruka na forumu
  • Neophodno je poslati glasove za oba polufinala​
  • U finalu učestvuje 26 pesama (po 10 iz svakog polufinala i 6 direktnih finalista)​
  • U finalu mogu da glasaju i članovi koji nisu glasali za polufinala​
  • U slučaju istog broja poena, prednost ima pesma za koju je glasao veći broj glasača, a ako je i on isti, onda pesma koja je dobila više većih ocena​
PLEJLISTA 1. POLUFINALA


PLEJLISTA 2. POLUFINALA


SPISAK FINALISTA (po abecednom redosledu)
  1. :au: AUSTRALIJA Voyager – Promise
  2. :at: AUSTRIJA Teya & Salena – Who The Hell Is Edgar?
  3. :cz: ČEŠKA REPUBLIKA Vesna – My Sister's Crown
  4. :ee: ESTONIJA Alika – Bridges
  5. :fi: FINSKA Käärijä – Cha Cha Cha
  6. :fr: FRANCUSKA La Zarra – Évidemment
  7. :ge: GRUZIJA Iru – Echo
  8. :hr: HRVATSKA Let 3 – Mama ŠČ!
  9. :is: ISLAND Diljá – Power
  10. :it: ITALIJA Marco Mengoni – Due Vite
  11. :am: JERMENIJA Brunette – Future Lover
  12. :cy: KIPAR Andrew Lambrou – Break A Broken Heart
  13. :lv: LETONIJA Sudden Lights – Aijā
  14. :lt: LITVANIJA Monika Linkytė – Stay
  15. :md: MOLDAVIJA Pasha Parfeni – Soarele şi Luna
  16. :de: NEMAČKA Lord of the Lost – Blood & Glitter
  17. :no: NORVEŠKA Alessandra – Queen of Kings
  18. :pl: POLJSKA Blanka – Solo
  19. :pt: PORTUGALIJA Mimicat – Ai Coração
  20. :si: SLOVENIJA Joker Out – Carpe Diem
  21. :es: ŠPANIJA Blanca Paloma – Eaea
  22. :rs: SRBIJA Luke Black – Samo Mi Se Spava
  23. :ch: ŠVAJCARSKA Remo Forrer – Watergun
  24. :se: ŠVEDSKA Loreen - Tattoo
  25. :gb: UJEDINJENO KRALJEVSTVO Mae Muller – I Wrote A Song
  26. :ua: UKRAJINA TVORCHI – Heart Of Steel
Rok za glasanje u finalu: subota, 29. april do 18h.
 
Last edited:
Užas od pesama, pa na celom ESCu mogu samo TOP 7 da sastavim.
 
Verovatno ću glasati samo u finalu po prvi put u istoriji.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Uglavnom svake godine( osim 2021. i 2012.) jako teško uspem i iskristalisati i svoj top 10 plasman u datoj godini, a ove godine ima čak negde i top 13, 13 pesama cak mozda i 14 mi se izdvojilo da su mi slusljive i korektne mogu ih pustiti, što verovatno znači da ova godina i nije tako loša i da spada još i u bolje godine.
U poslednje vreme mi je 2021. godina definitivno najbolja bez premca a i 2020. godina kada se nije održalo takmičenje.
 
Sve zemlje su dobile prve poene. Glasajte i dalje! ⭐
 
Uglavnom su mi se u potpunosti slegli utisci, tako da ću večeras poslati glasove. U drugom polufinalu će definitivno biti poklonjenih poena.
 
Nikad lakše za glasanje.. Ove godine je sve iskristalisano mada verujem da će uživo nastupi promeniti stvari. Slabo i slušam pesme 😒
 
Glasah i ja.U prvom polufinalu za jednu zemlju mi je žao što joj nisam dao bodove,dok sam u drugom morao da poklanjam bodove.
 
Sto se tice norveske pesma mi je super i ako mi nije bila favorit a sto se tice danske njima ni bog nemoze pomoc oni svake godine mase sa izbor predstavnika
 
Danska se trudila dok nije pobedila 2013. godine, nakon toga su prestali da postoje bukvalno, imali su samo jedan kratak izlet 2018. godine i hajdee mozda da kazemo i te 2019. godine i to je nazalost u poslednjih 10 godina sve od njih...
 
Danska se trudila dok nije pobedila 2013. godine, nakon toga su prestali da postoje bukvalno, imali su samo jedan kratak izlet 2018. godine i hajdee mozda da kazemo i te 2019. godine i to je nazalost u poslednjih 10 godina sve od njih...
drago mi zbog ostali skandinavske zemlje trude finska , svedska i island su top ove godine jedino krivo sto se danska ne trudi vise
 
Pa šta da se trude, imaju dansko pecivo.
 
Island meni Boga mi i nije top ove godine.
Island mi je bio baš dobar u periodu posebno od 2019-2022. godine solidan sasvim, sada se opet vraćaju nažalost na period 2013-2017. godine i bojim se da je moguće čak da ni u finale ne udju ove godine.
Mislim da je Island najveći gubitnik uz Bugarsku i Litvaniju zbog otkazivanja 2020. godine, hajde Norvežani će svakako pobediti kad-kad opet, medjutim za ove 3 zemlje to je bila neverovatna šansa da se bore za pobedu, jer nikada nisu pobedili do sada.
Od te trojke mi čak Island deluje kao najrealniji pobednik te godine, a jaki su bili i Rusi, Norvežani, Italijani te godine, to bi garantovan bio top 6 i recimo Malta 7. mesto koja je mislim i bila ipak sa Destini 7. mesto naredne godine, ali sa slabijom pesmom zaista.
 
Imate još 24h za glasanje. Glasajte i podržite vaše favorite u borbi za finale 🥁
 
Back
Top