ee Estonija 2022: Stefan - Hope

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,995
Points
118
8rtHGup.png

Estonski nacionalni izbor Eesti Laul 2022 ove sezone se sastoji od četiri četvrtfinala, koja su održana u novembru i decembru, dva polufinala, koja su na programu 3. i 5. februara i finala koje je na programu 12. februara. U svakm četvrtfinalu je učestvovalo po 10 pesama, od kojih je dalje prošlo 5, a slično je i u polufinalnim večerima, gde iz svakog prolazi 5 pesama - 4 biraju zajedno žiri i publika, a potom još jednog finalistu bira samo publika. Na taj način, u finalu ćemo gledati 10 izvođača.

1. polufinale, 3. februar
  1. Elysa - "Fire"
  2. Helen - "Vaata minu poole"
  3. Andrei Zevakin feat. Grete Paia - "Mis nüüd saab"
  4. Alabama Watchdog - "Move On"
  5. Merilin Mälk - "Little Girl"
  6. Stig Rästa - "Interstellar"
  7. Triin Niitoja & Frants Tikerpuu - "Laululind"
  8. Kaia-Liisa Kesler - "Vaikus"
  9. Elina Nechayeva - "Remedy"
  10. Ott Lepland - "Aovalguses"
    * Elysa i Merilin Mälk su učestvovale sa video snimkom
U finale su prošli Ott Lepland, Andrei Zevakin feat. Grete Paia, Elysa, Stig Rästa i Elina Nechayeva.

2. polufinale, 5. februar
  1. Jyrise - "Plaksuta"
  2. Maian - "Meeletu"
  3. Boamadu - "Mitte kauaks"
  4. Evelin Samuel - "Waterfall"
  5. Black Velvet - "Sandra"
  6. Pur Mudd, Shira - "Golden Shores"
  7. Jaagup Tuisk - "Kui vaid"
  8. Minimal Wind ft. Elisabeth Tiffany - "What To Make Of This"
  9. Stefan - "Hope"
  10. Anna Sahlene - "Champion"
Pobednik: Stefan - Hope

 
Last edited:
Dobra ponuda ove godine na Laulu, iako se isprva nije činilo tako.

Što se tiče prvog polufinala, favoriti prije lajv nastupa su mi bili Mis nüüd saab i Interstellar. Stig je baš podbacio uživo, ne znam što mu se desilo s glasim, a Zeva i Grete su šećeri, a pjesma mi je od prvog slušanja sjajna i oni su mi ukupni favoriti za osvajanje Laula. Žao mi je što nije prošla Merilin s Little girl, baš baš fina pjesma. Ott Lepland mi je smrtno dosadan ovog puta, a Elina je prošla jer je Elina. Remedy mi je baš strašan downgrade u odnosu na La forzu. Elysa je isto dobra s Fire.

Iz drugog polufinala, uvjerljivo najbolji mi je Jaagup s Kui vaid - isprva mi nije bila baš nešto pjesma, ali sam se uspio naviknuti i baš mi se sviđa sad, čak mi je i bolja od Beautiful lie. Meeletu je slatka, ali na momente dosadnjikava postane, a Champion je takav cringe zapravo, ali mi se isto sviđa, možda više zbog neke nostalgije jer je u pitanju Sahlene. Hope mi je tu i tamo, previše mi je to kopija svega i svačega. Ostali mi nisu nešto, baš je dosta jače bilo prvo polufinale, i po imenima i po pjesmama.

Rekao bih da večeras prolaze Sahlene, Evelin Samuel (nažalost), Stefan, Boamadu i Jaagup/Maian (netko od njih dvoje će čini mi se biti šok nefinalist).
 
Nisam nesto preterano slusao Estonce, cuo sam Stefana i onu likusu sa Fire i okej su mi. Najvise puta sam poslusao/pogledao onaj Elinin pad 😅
 
ESTI LAUL 2022 možete pratiti ovde

link

link 2

Polufinale je već u toku a nastaviće se od 20:30 do 21:20h.
Večeras će biti poznato kojih četvoro su prvi finalsiti.
 
Ovde sam čuo možda dve pjesme, od tih je jedna Ottova, koja mi je vrh. Tako da, aj Ott
 
Stefan mi je ovdje favorit. I posebna pohvala za Estoniju, kakav show na tv-u. Wow. :eek:👏
 
Stefana mi malo neobično da čujem u ovakvom žanru, nekako sam se navikla na onako, super "laganice" na prethodnim izdanjima. :LOL: Mada mi je dobra i ova pesma. Od ostalih, Jaagup odličan (i meni se čak i više sviđa od Beautifull Lie), Elysa dobra, sviđa mi se duo, Stig nije loš,ostali tu i tamo otprilike.
 
Estonci opet imaju zanimljive pjesme, neke koje su mi bile dobre već su izletjele; od ovih koje su ostale dobra mi je Hope (Stefan je uporan, ne bih imala ništa protiv da ode), a genijalna What to Make of This. ❤️
 
I meni su neke izletele, ali ostala je Anna Sahlene, Ott, Elysa, a drago mi je da se bas ta pesma "What to Make of This" provukla u finale. Maian - "Meeletu" mi je nekako simpaticna i opustana pesma, medjutim uzivo mi nije delovalo tako.
Moj prvi favorit nazalost nije prosao u finale, Kaia-Liisa Kesler - "Vaikus", meni jedna od lepsih pesama u dosadasnjim ovogodisnjim izborima.
 
Nema ovdje ništa posebno, ali sa Stefanom bi mogli u finale.
 
Ma Stefan najverovatnije, eventualno Ott, ostali su bez sansi bukvalno
 
Meni sve nekako slabašno...Stig, Stefan, Minimal Wind, možda ova Elysa. Elina neka bude srećna što nije završila u gipsanom koritu 😨

Uku mi je prošle godine bio baš dobar, iako nije imao ubedljiv nastup u pf.
 
Ovdje navijam za Stefana, jer ako ćemo iskreno smorila me već malo njegova faca, brate pobjedi, odi na esc, i da te ne gledam više u dogledno vrijeme, hvala.

S druge strane kako je lijepo opet vidjet i slušat Elinu, anđeo 😍
 
Stefan je u ovom trenutku bas veliki favorit, prema kladionicama. Cak veci nego The Rasmus u Finskoj npr
 
Ja ne bih baš da Stefan pobijedi. Čak bih sad nekako najradije da ode Sahlene s onim najvećim mogućim mainstream cheesefestom, taman lijepo 20 godina nakon prvog nastupa
 
Back
Top