fr Francuska 2022: Alvan & Ahez - Fulenn

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,185
Points
118
0nUTuMx.png

Francuska televizija France 2 održaće 5. marta nacionalni izbor "Eurovision France, c'est vous qui décidez !". Učestvovaće 12 pesama, od kojih će 8 proći u drugu rundu tako što će 7 odabrati publika, a 1 desetočlani žiri. U drugoj rundi glasaju i žiri i publika. Izvođači i pesme biće predstavljeni 16. februara na konferenciji za medije u Parizu.

Učesnici
  1. Alvan feat. Ahez - Fulenn
  2. Cyprien Zeni - Ma Famille
  3. Elia - Téléphone
  4. Elliott - La Tempête
  5. Hélène In Paris - Paris Mon Amour
  6. Joan - Madame
  7. Joanna - Navigateure
  8. Julia - Chut
  9. Marius - Les Chansons d'Amour
  10. Pauline Chagne - Nuit Pauline
  11. Saam - Il Est Où ?
  12. SOA - Seule
kEsXmQE.jpg
 
Last edited:
Približio se datum predstavljanja pesama, nadam se da će biti dosta dobrih kao obično kod njih otkad su vratili NF.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Približio se datum predstavljanja pesama, nadam se da će biti dosta dobrih kao obično kod njih otkad su vratili NF.
Da li će biti polufinale i finale?
 
Mislim da za sad nije poznato i da će sutra na konferenciji za štampu otkriti sve detalje.
 
  • Like
Reactions: Mrm
'Ladno su nam iskopirali Origami :D

 
Ipak mi je original bolji.
Da li će biti polufinale i finale?
Bice kao i prosle godine. Finale od 12 pesama od kojih 8 prolazi u superfinale: 7 publika bira, a od preostalih 5 ziri ce izabrati jednu. Nakon toga pobednik ce biti izabran u kombinaciji glasova publika+ziri.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Ipak mi je original bolji.

Bice kao i prosle godine. Finale od 12 pesama od kojih 8 prolazi u superfinale: 7 publika bira, a od preostalih 5 ziri ce izabrati jednu. Nakon toga pobednik ce biti izabran u kombinaciji glasova publika+ziri.
To je jedno takmičarsko veče?
 
Potrudit ću se da ispratim, Francuzi su mi uvijek zanimljivi.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Jedva čekam! Uvijek serviraju dosta kvalitetne i zanimljive pjesme, za nekima godinama žalim što nisu pobijedile. :D
Kao prosle godine? 😁
Svakako se Francuzi trude i ipak nam ponude nesto zanimljivo, a i tu su rezultati, za razliku od Britanaca.
 
Kao prosle godine? 😁
Svakako se Francuzi trude i ipak nam ponude nesto zanimljivo, a i tu su rezultati, za razliku od Britanaca.
Dobro, osim prošle. :D Iako su imali još dvije pjesme koje su mi bile sasvim OK.
 
Meni je Barbara prošle godine bila favorit 🤗

Francuzi to lepo odrade + bude baš dobrih pesama i drago mi je da su pre par godina prekinuli sa praksom internog odabira (onaj iz 2020. ne računam).

BTW, i dalje ne mogu da prežalim Passiò sa DE 2019. i večita mi je misterija kako je tako nesigurno otpevala u finalu. 😭
 
  • Like
Reactions: Mrm
I ja sam zato pitao za takmičenje jer mislim da bi moglo biti dobro i interesantno..
 
Izasle su pesme odnosno nastupi na Eurovision France kanalu na YT-u.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Prvi post teme je ažuriran sa linkovima do pesama na YouTube-u. Finale je 5. marta.
 
Bilo bi dobro da pobedi ova Joan, pa da francuski entriji budu kao uvod na Duo Lingu:
Mercy
Roi
Voila
Madame
 
Back
Top