fr Francuska 2022: Alvan & Ahez - Fulenn

kris jenner mystery GIF
 
Meni je njihov nastup na nf bio nekako daleko energičniji i jači nego ovde. Ali i dalje to nije bilo loše i ne razumem toliki potop na kraju
 
Po meni premalo bodova zaista..
Baš nije uredu, i vokali su čak bili dobri..
Jedino je harmonija ponekad malo zakazala..
 
Last edited:
Mozda ima do toga sto je top 2 publike bio etno, mada prvo mesto je moglo da bude i Sejo Kalac. Svakako, na primeru ove pesme se pokazala brutalnost zreba. Drago mi je da je bar u Srbiji pesma zazivela, video sam na par storija
 
Pesma je u studijskoj verziji ok, ali je nastup bio totalni mess, ocekivao sam da zavrsi na dnu tabele.
 
I tad s Diwanit bugale skupili više bodova nego sad s tvt-om i žirijem zajedno. Nevjerojatno, i dalje ne razumijem ovakav flop
 
Publika i žiri su tih 3 minuta bili i gluvi i slepi. Nema drugog objašnjenja.
 
Ima li ovdje na forumu netko da su mu i pjesma i nastup bili baš loši pa da nam prokomentira zašto?
Pre svega mi je najvise zao tebe, jer znam koliko si zavolela pesmu i jos si pokusavala da privolis sto vise forumasa u klub obozavaoca, sto ti je i uspelo; nagradjeni su sa poenima iz Srbije i Hrvatske. Cestitam na tome, bar mala uteha. (y)
Mozda nisam pravi za to, da dam konkretan odgovor, ali sam jedan od retkih kome se ova pesma ne svidja i u Bottom 5 mi je.
Jedan od mogucih odgovora je taj da ipak nije sve za Evroviziju. Kao sto sam pisao od samog pocetka da mi ova pesma nije za Evroviziju (iz mog ugla), moguce je da i ostali su tako dozivljavali. Jednostavno im se mozda nije uklapalo u taj neki koncept evrovizijskih pesama, iako pripada u etno, plus nisu iz nekih popularnih drzava koje lako dobijaju poene. Meni je recimo fascinantno da je Hatari dobro prosao kod zirija (visoko 16. mesto), a tek to sto mi nije za evroviziju (opet iz mog ugla).
Nastup mi je bio za TOP 5. Meni se bas dopalo kako je to izgledalo, zvucalo. Od zirija sam bas zbog toga ocekivao da ce nagraditi sa poenima, ne sad puno, ali tu negde oko 70-80p. Sto se tice publike, izgleda da je raspored imao dosta uticaja. Iako su nastupali posle Svajcarca, bilo je to rano, a nakon njih su bili Norvezani koji ce lakse privuci paznju i glasove publike. Dok se dodje do poslednje pesme, Francuzi zaboravljeni, jer pesma kao pesma nije za svakog slusaoca, a nastup nije tako upecatljiv (kao kod vukova).
Hocu da kazem, ako je bilo u ziriju vise ljudi kao sto ja razmisljam, onda nije dobro za njih i razumljivo mi je ovako nizak plasman. Moje nekako realno vidjenje je to da su oni trebali da budu od 14-16. mesta.
 
@Tinte, hvala na odgovoru! Lakše mi je kad čujem i drugu stranu jer su ovdje na temi većinom komentirali oni kojima se pjesma sviđa pa sam možda dobila i krivi dojam (strane forume ne pratim). Ipak, i ti kažeš da je otprilike 15. mjesto očekivano pa ću nastaviti razbijati glavu, ali na kraju ću vjerojatno prihvatiti da ljudima na prvo slušanje jednostavno nije bila dovoljno upečatljiva.
 
@Margy

I meni je ovaj rezultat pomalo čudan..
Sa jedne strane žiri baš ne gotovi mix ovakav, tako mi deluje, ali baš toliko nisko. 🤔
Jedino što mogu da vidim kao nedostatak je da harmonija kod ženskih vokala nije bila najbolja, a mislim da bi trebala da bude..
 
@Tinte, hvala na odgovoru! Lakše mi je kad čujem i drugu stranu jer su ovdje na temi većinom komentirali oni kojima se pjesma sviđa pa sam možda dobila i krivi dojam (strane forume ne pratim). Ipak, i ti kažeš da je otprilike 15. mjesto očekivano pa ću nastaviti razbijati glavu, ali na kraju ću vjerojatno prihvatiti da ljudima na prvo slušanje jednostavno nije bila dovoljno upečatljiva.
Na ovo Tinteovo bih dodao, da mozda ima i do toga sto su top 2 publike bile pesme sa folk elementima - sto je dovelo do dodatne zapostavljenosti, a tu je i rano nastupanje. Na neki nacin, opravdana su ocekivanja Srbije i Hrvatske jer smo im dali poene, ali ocigledno u Evropi nisu imali dovoljno fanova da bilo gde udju u top 10 i da dobiju neki bod.

Plus, nastup je delovao nekako izolovano, bilo je puno krupnih kadrova koji nisu prakticno dozvolili ljudima da pogledaju pevacima u oci 😂 i to je oduzelo na sugestivnosti rekao bih takodje
 
Nesto ne verujem da vecina gledalaca obraca paznju na tako sitne detalje, vec gleda ovako uopsteno i da li im se generalno dopada ono sto vidi, a naravno i ono sto cuje.
 
Ako ništa, bar mi je drago zbog vas koji toliko volite pjesmu što su i Srbija i Hrvatska dale bodove Francuzima.

Meni se ovo nikad nije sviđalo nešto, bilo mi natrpano i konfuzno, nisam kapirao hajp ali isto tako nisam kapirao hajp oko Keiino (sve do finala ESC) onomad a ljudi osvojili tvt, pa rekoh, možda je do mene što mi se ne sviđa i što mislim da će da flopne. Ipak nije bilo samo do mene, meni je čak u finalu i bilo ok ali i dalje za bottom 5, gdje su i završili.

Ne znam pomaže li ikome odgovor :D
 
Ne pomaže :LOL: Ne znam, ne vidim šta je tu toliko bilo loše, pa da završe kao pretposlednji. Čak nije ni pretrpano, više mistično i energično. Jedino što sam znao da nisu velike šanse za top rezultat s obzirom na žanr pesme, jer je to taj neki specifičan zvuk koji meni prilično godi. Slično kao i što smatram da su Tanxugueiras u Španiji imale mnogo bolju pesmu od SloMo, ali teško da bi ostvarile tako dobar rezultat. Isto važi i za Gregorian koji su ovako popularni ali imaju svoju publiku, pa nisu uspeli da pridobiju šire mase na nemačkom izboru 2016. Sve su to stilovi koji su meni veoma gotivni i moćni.​
 
Pa da, sad se već okrećem tome da je vjerojatno u meni i mom ukusu "problem", tj. da je ova pjesma ipak previše specifična da bi osvojila masu, a takva muzika je nešto što inače volim pa sam automatski pomislila da će i ostali vidjeti i čuti ono što i ja. No dobro, prihvatila sam ovakav rezultat, nama svakako ostaje pjesme, bez obzira na to bila prva ili posljednja.
 
Back
Top