gr Grčka 2022: Amanda Tenfjord - Die Together

bolje da je ovo islo ove godine na esc umesto amande ovo je ono o cemu pricamo moderna Grcka pesma sa primesama njihovog zvuka 2004 2005 godine
 
Ziri
Hungry First Date GIF by Originals
 
Last edited:
Videlo smo kako je to uspelo Kipru sa Andromache i Elom.
Andromache nije ispala zbog pesme, vec zbog falsiranja tokom cele pesme i previse staticnog nastupa. Pesma nije kriva zbog loseg rezultata.
 
U svakom slučaju nisam siguran koliko su grčke pop folk etno pesme potencijal za dobar rezultat. Meni je Ela top pesma, ali realno je da nikad nije bila neki potencijal za neki jači rezultat pa i da je sve uživo bilo odlično.
 
Ona da je Elu perfektno otpevala i ušla u finale, tamo bi se nažalost borila za neko 16. mesto. Dosta nas ovde gotivi pesmu, ali nije to realna perspektiva za ESC. Ako ne računamo Balkan, mislim da je ostatku Evrope Ela bila poprilično mlaka priča.

Grčka je izgleda bar za sada pronašla formulu za solidne plasmane sa ovim princezama dijaspore, ali čini mi se da je Kipar svakako u krizi, njima od Fuego ne prolazi ni global dancefloor fazon (Replay, El Diablo), a evo sad ni grčki letnji hit fazon.

Zapravo, mislim da je dosta do izvođača i njegove energije i utiska o njemu (i da je to možda i bitnije sad od same pesme). Andromahi je mogla i da otpeva pesmu odlično, ali i dalje ima neki anemični vajb na sceni (koji nije zadelovao nežno i bajkovito kao što smo se nadali), Tamta je isto bila nekako sveukupno anemična i kilava uživo, Elena Diablo mi je nekako samu sebe ugušila sa onakvim nastupom i lomatanjem, a očekivao se ne znam kakav plasman i od nje.

Mislim da je Kipru za dogodine potrebno da se malo više fokusira na izvođača (umesto na pesmu i autorski tim), koji će moći da energetski zablista i izvan studija i spota. Neka uče od većine iz ovogodišnjih top 10 koji su upravo to uradili - poslali fantastične izvođače sa prosek pesmama.
 
Pa istina, pokazuje se da redosled nastupanja sve više utiče na plasman, i da to famozno "wow nastupaš prvi otvaraš Evroviziju" u praksi izađe isto kao da nastupaš 2-7. ili šta već zovu "slots od death". Verovatno je i to loše uticalo za Elenu (mada ja lično čisto sumnjam da bi ušla u top 10 i da je nastupala kasnije, posebno te godine sa onolikim girl bopovima).

Mislim naravno, svi će reći ako imaš vrh pesmu i nastup nema tog redosleda koji bi ti naškodio, ali sve je ređe da naleti neka bomba od entrija koja ruši sve pred sobom. Većina mora da se uzda i u te "sporedne" faktore poput redosleda nastupanja, pa se svi tresu da izvuku drugu polovinu u finalu, ili da u prvoj polovini bar nastupaju što kasnije, po meni je to postao malo i neprijatan problem.
 
elena i tamta su bile bez energije staticne mnogo kilave bez zivosti na sceni zato su tako nisko prosle a pesme koje su imale zahtevaju bas suprotnost od toga a i glas ih nije nesto sluzio obe su toliko fals pevale narocito tamta u polufinalu je imala problem jedva se cula
 
Slažem se skroz, ali nije ni Andromahi bila mnogo bolja, uprkos tome što je imala znatno manje zahtevnu koreografiju i pokrete. Svi smo više očekivali od njenog prisustva na sceni i od nastupa uopšte, čak i nevezano za to kako je otpevala.
 
Tamta nije dozivela flop. 13. mesto, leva strana tabele, sasvim solidan i pristojan rezultat.
 
Pa za tamtu se i moze reci da je flop jer maltene nista nije dobila na tvt. Dobila je po 12 od Grcke i Gruzije iz ociglednih razloga, 6 iz San Marina ciji su glasovi automatski generisani po geografskoj grupi (a Grcka je u njoj), jedini takoreci realan bod su dobili iz UK.

A ziri poeni su joj iz zemalja tog lanca koji je petljao u tom periodu, San Marino, Grcka, Rusija itd
 
Nisam anilizirao toliko detaljno i isao u poene, rekao sam o ukupnom rezultatu, da je ona zavrsila na levoj strani tabele, i to 13. mesto uopste nije flop. Efendi i 20 mesto jeste flop, kao i Senhit prosle godine.
 
Pa da, samo je dobro pogledati kontekst poena, i prosecne plasmane po zemljama, jer nema svaki plasman istu tezinu
 
Ona da je Elu perfektno otpevala i ušla u finale, tamo bi se nažalost borila za neko 16. mesto. Dosta nas ovde gotivi pesmu, ali nije to realna perspektiva za ESC. Ako ne računamo Balkan, mislim da je ostatku Evrope Ela bila poprilično mlaka priča.

Grčka je izgleda bar za sada pronašla formulu za solidne plasmane sa ovim princezama dijaspore, ali čini mi se da je Kipar svakako u krizi, njima od Fuego ne prolazi ni global dancefloor fazon (Replay, El Diablo), a evo sad ni grčki letnji hit fazon.

Zapravo, mislim da je dosta do izvođača i njegove energije i utiska o njemu (i da je to možda i bitnije sad od same pesme). Andromahi je mogla i da otpeva pesmu odlično, ali i dalje ima neki anemični vajb na sceni (koji nije zadelovao nežno i bajkovito kao što smo se nadali), Tamta je isto bila nekako sveukupno anemična i kilava uživo, Elena Diablo mi je nekako samu sebe ugušila sa onakvim nastupom i lomatanjem, a očekivao se ne znam kakav plasman i od nje.

Mislim da je Kipru za dogodine potrebno da se malo više fokusira na izvođača (umesto na pesmu i autorski tim), koji će moći da energetski zablista i izvan studija i spota. Neka uče od većine iz ovogodišnjih top 10 koji su upravo to uradili - poslali fantastične izvođače sa prosek pesmama.
 
Grčka je imala super pjesmu ove godine. Mislim da će definitivno odustati od grčkog melosa nakon lošeg plasmana Andromache i njihovih zadnjih pokušava grčkog melosa.
 
Ova pesma je uvreda za celu Grčku naciju.
 
Live on tape

 
pozdrav svima znam da ovo sad sto cu vam napisati mozda nema veze sa temom ali itekako ima veze za Grckom ne znam koliko ste ispratili i da li ste uopste upuceni u situaciju koja se sinoc dogodila na Grckoj dodeli nagrada koja se odrzava svake godine MAD video music awards ,verujte vidno sam potresena i dalje u soku nakon onoga sto sam videla,naime Elena Paparizu je bila jedna od nominovanih u dve kategorije i u obe je pobedila best female adult i best balad ,no medjtim sta se desilo u momentu kada je bilo proglasenje da je pobedila u toj drugoj kateroriji kad je trebala da izadje na scenu desava se horor nastala je tuca izmedju dve grupe koliko sam razumela,Elena je sedela pored gde i svi izvodjaci u momentu kad je trebala da izadje na scenu vidno potresena i sokirana je napustila dodelu nagrada dok su svi ostali nakon te tuce se ponasali kao da se nista nije dogodilo inace tviter gori koliku podrsku ima Elena grci traze da se to ukine prenosa nece ni biti koliko sam razumela sve u svemu sramota velika sramota sto je uopste to dozvoljeno a Elena je pokazala da je iznad svih i velicina
 
Back
Top