gr Grčka 2023: Victor Vernicos - What They Say

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,995
Points
118
RalnXK3.png

Danas je u prostorijama ERT-a održana audicija, odnosno preslušavanje potencijalnih kandidata koji žele da predstavljaju Grčku na Pesmi Evrovizije u Liverpulu. Komitet od 70 članova predstavnika publike (odabranih lutrijom od prijavljenih 2982, uzevši u obzir zastupljenost po starosti) je uticao na izbor sa 50,6% u odnosu na sedmočlani Komitet ERT-a čiji je udeo 49,4%. Izbor je sveden na 7 kandidata:​
  • Κωνσταντίνα Ιωσηφίδου «We Are Young»
  • Μελίσσα Μαντζούκη «Liar»
  • Bίκτωρ Βερνίκος «What They Say»
  • Μόνικα «I’m Proud»
  • Leon of Athens «Somewhere To Go»
  • Κλαυδία «Holy Water»
  • Μαρία Μαραγκού-Αντωνία Καούρη «Shout Out»
POBEDNIK: Victor Vernicos - What They Say

 
Нешто ми мирише да ће било која од седам наведених песама бити оперисана од локалних утицаја. Но, очекујем да наступ издигне песму на виши ниво.
 
Prema insajderskim informacijama, kod predstavnika publike je ubedljivo na prvom mestu Melissa Mantzoukis i pesma Liar. Opisuju je kao pravi dance hit.
 
Tri pesme koje su ušle u uži izbor su:
  • Bίκτωρ Βερνίκος «What They Say»
  • Μελίσσα Μαντζούκη «Liar»
  • Μαρία Μαραγκού-Αντωνία Καούρη «Shout Out»
 
Ovo ne sluti na dobro, barem za mene, ali videćemo..
 
Verovatno će Melissu izabrati..Mada mi nejasno kako je duet dospeo u TOP3, čitala sam da onaj žiri fanova (ili šta već) nije baš bio impresioniran pesmom. Mora da je visoo bila kod ekspertskog.
 
Kada će predstaviti pesmu? To nas zanima, a ove info na kašičicu su skroz nebitne + ništa nismo ni čuli do sada pa da imamo neku predstavu. :rolleyes:
 
U martu, znajući kako to ide. Sledeće nedelje valjda objavljuju ko ide od to troje (četvoro).
 
Neshvatljivo mi je da nacija koja muzički ima toliko kvaliteta i autentičnosti poslednjih godina spadne na to da šalje reciklirane američke pesmuljke. Nekako mi sve liči da će tako biti i ove godine.
Ovo što je objavljeno mi je potpuni hit, amaterizam na top nivou.
 
Neshvatljivo mi je da nacija koja muzički ima toliko kvaliteta i autentičnosti poslednjih godina spadne na to da šalje reciklirane američke pesmuljke. Nekako mi sve liči da će tako biti i ove godine.
Ovo što je objavljeno mi je potpuni hit, amaterizam na top nivou.
Yanna Terzi je bila autentična, vrlo zanimljiva, drugojačija, ali se nije plasirala u finale tako da je i razumljivo šta biraju sada.. Ali sa druge strane nastup joj nije bio uklopljen kako treba, bilo je i vokalnih problema, stajling, tako da ne znam, nisam pametan.. Evo i Kipar 2022, video si kako je prošao, mada i tu je bilo problema i sa nastupom i sa vokalom..
 
Jeste, slažem se, i u slučaju Yanne i Andromache je bilo i vokalnih i scenskih poteškoća, tj. nisu bile ubedljive. Ali recimo Alchocol is free, Yassou Maria, Watch my dance, Secret combination, Opa su pesme koje su savršeno kombinovale žanrove i bile odlično scenski propraćene, zato su odlično i prolazile. I prosto se po zvuku moglo reći da dolaze iz Grčke... ovo poslednjih godina je tipična američka produkcija, i to mi je baš onako bezveze...
 
Grcka je zemlja muzike, istorije, kulture, svega, zemlja sa najlepsom muzikom na svetu...., ali samu je sebe sahranila na ESCu....moje saucesce Grcima na dalje sto se ESCa tice.
 
I ja bih voleo da se vrate malo grčkom jeziku i kulturi, ali se verovatno plaše da se ne ponovo rezultat iz 2018. Sa druge strane, od 2019. svaki put su prošli u finale, a poslednje 2 godine zaredom u top 10 tako da razumem što idu ovim putem, ne slažem se da su sami sebe sahranili.

Još kako se potrefilo da su i Kipru i Grčkoj poslednje 2 pesme na grčkom izvisile ne očekujem da će vratiti grčkom u skorije vreme, što je glupost jer jezik uopšte nije razlog njihovog debakla sa te 2 pesme.
 
Ne slažem se meni je ovo što je @Djole89 nabrojao uglavnom treš, i to onaj koji ne mogu svrstati ni u Guilty pleasure.. Jbg.. :(
 
Niko ne kaze da pesma mora biti iskljucivo na grckom (iako je grcki po meni najlepsi jezik i tako je melodican), moze se prevati i na engleskom, ali Grcka ima jako lepe muzicke instrumente, buzuki, kao i kritska lira koju je i sama Helena iskoristila na pobednickom nastupu u Kijevu. Grcka melodija, instrumental je fantastican, ja ne razumem zasto to Grci ne iskoriste, nego jure za nekim kako je neko rekao americkim preradjevinama.....Grci budite svoji, imate pravo muzicko blago.
 
Back
Top