ge Gruzija 2022: Circus Mircus - Lock Me In

Proba je izvrsna!
A kostimi.. 😱😱
Ovo je fenomenalno..
Nažalost evrovizijska publika nije baš za ovo, to je jasno...
Ja bih odmah ubacio ovo u finale..
Popeće mi se ovo na listi još.. Sve mi je draže i draže što gledam drugo polufinale.. :) 👍
Gruzija i Portugal su mi definitivno omiljeni na Evroviziji postali..
 
Ovdje ima... svega. :D
Pjesmica mi je onako, kad zasvira podsjeti me na muziku iz onih starih igrica. Osobno me nije osvojila.
 
Sve me nešto previše podseća na Gruziju 2016. 😀 Isto ste pričali da će da liže patos, a ne samo da su prošli, još dobili i 12 od britanskog žirija 😀
 
Sve me nešto previše podseća na Gruziju 2016. 😀 Isto ste pričali da će da liže patos, a ne samo da su prošli, još dobili i 12 od britanskog žirija 😀
Jedna od najboljih pesama na Evroviziji ikad, previše kvalitno za ovaj festival, isuviše drugačije za ovaj festival, ali neka je, sve je to sastavni deo ovog festivala
sećam se, skakao sam od sreće kada se kvalifikovala.. :)
 
Meni ovo i dalje baš zanimljivo, sviđa mi se i nastup što vidim. Ona brada od cvijeća 🤩 Ako ništa, najbolja mi je njihova pjesma od 2015.
 
  • Love
Reactions: Mrm
:rolleyes:

Za jednog fana Evrovizije imaš izraženo kultur-elitističko poimanje muzike.
Znao sam da će to neko pomisliti i napisati ali tačno sam znao.. :D zato sam i dodao to dalje, ali ti si to maherski preskočio.. 😉
 
@maxiens

Stičeš potpuno pogrešan utisak o meni, da sam elitistički nastrojen, to je jer me ne poznaješ.. A zapravo to sam rekao u ovom slučaju jer to jeste tako, a to opet ne mora da znači ništa pogrešno apriore..
 
ESC je muzičko-vizuelna ikebana, tokom godina toliko žanrovski različita da se ne bih usudio reći da je nešto previše dobro za samo takmičenje. Pogotovo ne bih išao toliko daleko da kažem da neki žanrovi ima preimućstvo u odnosu na druge. To što je pop-dens formulatski mejnstrim ne znači da je nužno loš (kompozicijski, melodijski, tekstualno), kao ni da je nešto što je drugačije silazak Isusa i previše dobro za neprosvećenu svetinu koja konzumira splačine. Gruzija 2016 iako pristojan predstavnik svog žanra, ako si upoznat sa istim, nije ništa specijalno i inovativno. Osveženje za ESC, u svakom slučaju, ali plasman otprilike oslikava zastupljenost populacije koja konzumira tu vrstu muziku.

Izvini ako sam te pogrešno procenio, ali utisak je da kroz tvoje postove provejava snishodljivost i kao što rekoh kultur-elitizam i to me pomalo nervira, zato se stalno i kačim na tvoje postove. Ništa lično, naravno.
 
Upućen sam na taj žanr i mislim da je jako dobar predstavnik istog, za "ikebanu" ili kako god već se slažem, ali dalji deo se ne slažem, naime vrlo lako se može odvojiti kvalitetna kompozicija, vokal, interpretacija, a da ne govorim o tekstu, to neću ni da razmatram.. Što, opet ponavljam ne mora da znači da se i meni ne dopada "svašta nešto" i da nisam svetan "ikebane" ..
 
Ja mislim da ne postoji previse dobra stvar za ESC. Bar ne da se pojavila u poslednjih xy godina. Svako nadje svoje mesto pod suncem. E sad, po difoltu su fanovi bopova glasniji od fanova drugih zanrova, ali na primer prosla godina je pokazala da to uopste ne mora da se konvertuje u rezultate - top 5 je bio zanrovski sarenolik, ali i imao je muzicki pecat
 
Ja i mislim to i ne mislim, ako tako mogu da se izrazim, a zato sam i u prvobitnom komentaru i napisao onako u celini, a ne samo citirani deo..
 
Jedna od najboljih pesama na Evroviziji ikad, previše kvalitno za ovaj festival, isuviše drugačije za ovaj festival, ali neka je, sve je to sastavni deo ovog festivala
sećam se, skakao sam od sreće kada se kvalifikovala.. :)
Ne slažem se.

Volim i ja pesmu i lično sam i ja skakao od sreće kad su prošli, ali je ono zaista ništa posebno. Posebno nije previše kvalitetno, kao što su drugi rekli, to na Evroviziji ne postoji.
 
Muzika je subjektivna, nekome je nešto kvalitetno nekome nije, ali apsolutno ništa nije predobro da bi bilo na evroviziji. Meni je ta pesma 2016. bila poslednja, a sve pesme od tad osim 2017. su im bile krš, mada i 2020. je bila kao okej.
 
Meni se Gruzija svidjala prosle godine i 2019, ok mi je bila i 2020.
 
Od 2015. ništa od njih mi se ne sviđa posebno
 
A inace da dodam za kvalitet, tesko je napisati neki vrhunski kvalitet u okviru samo 3 minuta. Sam kvalitet takmicenja se mnogo digao u poslednjih par godina (top 6 prosle godine divlja) ali nije bas da se pojavila niti da ce se na ESC-u pojaviti nova Bohemian Rhapsody ili Stairway to Heaven
 
Ja i mislim to i ne mislim, ako tako mogu da se izrazim, a zato sam i u prvobitnom komentaru i napisao onako u celini, a ne samo citirani deo..

Predivno, ali i ružno. Sramite se, čestitke.
 
Back
Top