nl Holandija 2023: Mia Nicolai & Dion Cooper - Burning Daylight

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,133
Points
118
mfhEHxZ.png

Holandski predstavnici u Liverpulu biće 26-godišnja Mia Nicolai i 28-godišnji Dion Cooper. Ovaj duo su sastavili Dankan Lorens i tekstopisac Džordan Garfild, i njih četvoro su zajedno napisali pesmu koja je oduševila selekcionu komisiju AVROTROS-a, no za javnost će pesma ostati tajna do daljnjeg.

Muzika čini veliki deo Mijinog života, s obzirom da je počela da pohađa časove violine i klavira kada je imala samo 3 godine. Mia pronalazi inspiraciju u umetnicima poput Dejvida Bouvija, ali pre svega u slobodnom izražavanju kreativnosti i spajanju različitih umetničkih formi. Kao pravi zaljubljenik u život, uvek je imala hrabrosti da sledi svoje snove. Posle Melburna, Londona, Meksika i Njujorka, sada se nastanila u Los Anđelesu. Njen debitantski singl "Set Me Free" odražava putovanja i njenu potrebu za potpunom slobodom. U novembru 2020. objavila je drugi singl "Mutual Needs" koji je međunarodno prihvaćen uz američku premijeru u čuvenom Zane Lowe radijskom šouu. Majka joj je Ruskinja, a otac Holanđanin.

Dionov san da postane muzičar počeo je kada je imao 4 godine. Njegov otac je svirao bubnjeve u slobodno vreme i podizao je Diona uz muziku Tota, Bitlsa i Džimija Hendriksa. Prvi put je uzeo gitaru u ruke sa 15 godina, i od tada je ne ispušta. U godinama koje su usledile, počeo je da peva i piše svoju muziku. Svoje prvo EP izdanje "Too Young Too Dumb" objavio je prošle godine. Svoju muziku opisuje kao spoj Brajana Adamsa i Harija Stajlsa. Bio je "support act" Dankanu Lorensu na koncertu u amsterdamskom klubu Paradiso pre godinu dana.


srhO33j.jpg


hcUUFCk.jpg


 
Last edited:
Slatki su, samo bih Diona obukla u neki sako sa velikim naramenicma...
 
Mia😍😍😍

Nisam ocekivao da ce ici na ESC ali je pratim vec neko vreme. Pokusava da se probije u US (ne ide joj bas). Pesme su joj skroz u mom fazonu tako da se radujem🥳😍
 
Ovo bi moglo da bude dobro!
 
Ona mi deluje simpaticno, a on antipaticno. S obzirom da mi se jos pesme iz Holandije retko kad da mi se iole dopadnu, ne nadam se nesto previse od njih. Jos neki dodatni sud cu doneti kada budem poslusao nesto od njih.
 
Pjesma se zove Chasing Highs, premijera naravno u martu.
 
Holandija mi je postala jedna od omiljenih evrovizijskih država poslednjih godina i bili su mi #1 2019. i 2022, dok su mi 2020. bili 7.

Tako da ću verovatno da se razočaram jer su mi očekivanja velika 😂
 
Radio je Duncan, tako da pretpostavljam da ce biti sporijeg ritma.
 
Znači moguće kopija te pesme,neki sličan fazon..šteta pomislih malo da će biti nekog drugačijeg žanra,Holandija mahom ima sporije pesme,voleo bih videti opet ono dvoje iz 2014.godine to mi se dopadalo najviše od njih do sada.
 
Znači moguće kopija te pesme,neki sličan fazon..šteta pomislih malo da će biti nekog drugačijeg žanra,Holandija mahom ima sporije pesme,voleo bih videti opet ono dvoje iz 2014.godine to mi se dopadalo najviše od njih do sada.
Kud ćeš sporije od toga? :D
 
Znači moguće kopija te pesme,neki sličan fazon..šteta pomislih malo da će biti nekog drugačijeg žanra,Holandija mahom ima sporije pesme,voleo bih videti opet ono dvoje iz 2014.godine to mi se dopadalo najviše od njih do sada.
Pa to sto je taj autor ne znaci da ce biti ista pesma.
 
Kud ćeš sporije od toga? :D
Eeeh sad ja to računam u brže,jer dobro znam šta je Holandija slala,u toj kantri pesmi imate i onaj "bridge" finu muziku haha :D

Pa to sto je taj autor ne znaci da ce biti ista pesma.
Neće biti ista naravno,ali mislio sam sličan fazon,čiji baš i nisam toliko fan,ok sam lepa pesmica fino sve,ali nije nešto čime ću biti oduševljen i što ću slušati do kraja života svakako. Balada me mora "podići",da se nešto dešava.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Kažu da je pesma odlična, ima Tears Getting Sober, Arcade i Tout L'universe momente.
 
Ko kaže?

Duncan osim Arcade nema dobre pjesme pa i nemam neka očekivanja. Al ajde da vidimo...
 
Back
Top