hr Hrvatska 2022: Mia Dimšić - Guilty Pleasure

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,185
Points
118
Nxskw4J.png

HRT i ove godine bira evrovizijsku pesmu na Dori, koja će se održati 19. februara u opatijskoj dvorani "Marino Cvetković".

Sledećih 14 takmičara će pokušati da se domogne Torina:​
  1. Mila Elegović – Ljubav
  2. Mia Negovetić - Forgive Me (Oprosti)
  3. Marko Bošnjak - Moli za nas
  4. Jessa - My Next Mistake
  5. Zdenka Kovačiček - Stay On The Bright Side
  6. Tina Vukov – Hideout
  7. Roko Vušković - Malo kasnije
  8. Bernarda - Here For Love
  9. Eric Vidović - I Found You
  10. ToMa - In The Darkness
  11. Elis Lovrić - No War
  12. Ella Orešković - If You Go Away
  13. Tia - Voli me do neba
  14. Mia Dimšić - Guilty Pleasure
Sistem glasanja

Pesme će ocenjivati žiri u udelu 50%, a drugu polovinu glasova dodeliće publika. I jedni i drugi će podeliti po 580 poena.

Žiri

Ocjenjivački sudovi (žiriji) nalaze se u HRT centrima, dopisništvu Vukovar i Zagrebu. HRT centri u kojima će se nalaziti ocjenjivački sudovi su: Čakovec i Varaždin, Rijeka, Pula, Osijek, Zadar, Knin i Šibenik, Split i Dubrovnik. Svaka od deset grupa žirija sastoji se od tri člana: jednog radnika HRT-a (muzički urednik HR-a ili novinar koji se bave muzikom), jednog člana HDS-a i jednog člana HGU-a. Svaki član žirijarangira pjesme od 1. do 14. mesta (s tim da na 1. mesto stavlja, prema svom sudu, najbolju pesmu, a na 14. najlošiju). Nakon što se rezultati pojedinih članova saberu, rangiraju se i 10 najbolje rangiranih pesama dobija ukupne bodove žirija po evrovizijskom sistemu: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 i 12. Ukupan broj bodova pojedinog žirija iznosi 58 bodova, te ukupan broj bodova iz svih deset žirija znosi 580 bodova. U slučaju da dve ili više pesama budu jednako rangirane od pojedinog žirija u HRT centrima, dopisništvu Vukovar ili Zagrebu, redosled će se utvrditi ručnim glasanjem na način da članovi žirija podizanjem ruke odlučuju o tome koja pesma dobija veći broj bodova.​

Publika

Gledaoci zovu jedan od telefonskih brojeva iz numeracije 065 22 44 XX (gde je XX redni broj pesme sa vodećom nulom ukoliko je jednocifren broj). Cena poziva iz fiksne mreže iznosi 1,50 kn (PDV je uključen u cenu), dok iz mobilne mreže iznosi 2,40 kn (PDV je uključen u cijenu).

Glasanje slanjem SMS poruka se obavlja tako što gledaoci šalju SMS poruku sadržaja DoraXX (gde xx predstavlja pripadajući broj pesme npr. Dora01, Dora02, ..., Dora14) na SMS broj 60006. Cena SMS poruke je 2,40 kn (PDV je uključen u cenu).

Glasovi publike biće prevedeni u bodove na osnovu osvojenog procenta glasova. U slučaju jednakog broja glasova nakon sabiranja sa glasovima žirija, prednost imaju glasovi publike.

Pobednica: Mia Dimšić - Guilty Pleasure

 
Last edited:
Znači Dora nam je za dva tjedna. Uršula je dobila po nosu i odlepršala. Interesantno je što ćemo napokon čuti sve pjesme u cijelosti. Baš me zanima kakva će biti Dora. Ne očekujem previše po imenima. Imam osjećaj da će borba biti između dvije Mije. Vidim da neki muški pjevači naveliko slažu koreografije. Nadajmo se da je i HRT malko odriješio kesu pa da će dodatno poboljšati pozornicu. Navodno će biti i holograma. :eek: Korak naprijed bi bio da glasovanje ima dramatičnu glazbenu podlogu. :LOL:
 
Ne znam od koga imam najveća očekivanja. Nadam se da će neko da iznenadi super pesmom.
 
I ovako bez pjesama mislim da sanse za pobjedu imaju jedino obje Mie, Marko i eventualno ToMa. Ali daj boze da netko jos iznenadi, mogla bi Tia mozda
 
I ovako bez pjesama mislim da sanse za pobjedu imaju jedino obje Mie, Marko i eventualno ToMa. Ali daj boze da netko jos iznenadi, mogla bi Tia mozda
Rekao mi frend da je čuo radnu verziju pjesme i da je dobra. Nadajmo se da će iznenaditi mala s finalnom. Barem da začini Doru. Mislim na Tiu.
 
Rekao mi frend da je čuo radnu verziju pjesme i da je dobra. Nadajmo se da će iznenaditi mala s finalnom. Barem da začini Doru.
Na koga misliš, na Tiu? Vjerujem da nije loša obzirom da je Vlaho autor
 
Na koga misliš, na Tiu? Vjerujem da nije loša obzirom da je Vlaho autor
Da, da nju. A za Vlahu sam samo čuo da je neki model. Uopće nisam znao da se bavi pjesmama.
 
Mene zanima i Marko Bošnjak i šte je spremio. Baš sam se iznenadio kad sam ga video na spisku.
 
Možda joj napokon bude treća sreća. Sad ide s baladom pa je možda baš u tome ključ.

Inače, drago mi je i da se nakon toliko godina vratila Tina Vukov, bila je sjajna onih godina
 
Mnogo me je obradovalo učešće Roka Vuškovića, volim njegov rad i nadam se dobroj pesmi.
 
Kad je ono dan D ovde? 10 feb četvrtak ? Kad počinje emisija kod Petka na HR .. ???
Neka neko od suseda postavi link na HR kad bude.
Nikad nisam čuo sa Vukušića Roka ali odlično izgleda i ima odličan vokal. Šta je spremio ,čućemo.
Mislim da na ovoj Dori nema izrazitog favorita. Više nešto na osnovu utisaka sa prethodnih Dora i nekih takmičenja. ..
 
Pesme će premijerno biti puštene 10. februara na radiju HR 2, u emisiji "Svijet diskografije" Zlatka Turkalja Turkija, koja traje od 14-16h.
 
Back
Top