hr Hrvatska 2023: Let 3 - Mama ŠČ!

Meni je Rambo Amadeus bio u top 5 te godine.. Siguran sam da će mi Hrvatska biti u top 5 sa Let3, a ne pamtim da mi je Hrvatska bila u top 5.. :)
 
Pa Harmonija samo ako bude piskava kao Tulia (koju sam volio jer smo pjevali Pali sie po Grčkoj sedmicama nakon polufinala) uživo, može da ispuši.

Kme kme je baš nezapaženo prošla, meni baš gotivna stvar
 
Tulia je bolja uživo od ovog neiskusnog sastava, videćeš, šta ti kažem.. 😉
 
Da, na ukrajinskom je šč.
U tome i jeste fora pesme, koliko god oni to kao fol negirali...


I na rusinskom je šč.
Tako je nekad bilo i na ruskom, i zato se gramatički danas tako radi zvanična transliteracija na srpski s ruskog.


Već sam kačila deo ovog odlomka s Vikipedije, ali može od početka da bude eksplicitnije:
Щ, щ (iskošeno: Щ, щ) ćiriličko je slovo. U ruskom jeziku, predstavlja bezvučni, nadzubno-prednjonepčani, strujni suglasnik (MFA: /ɕ(ː)/), sličan izgovoru slova ⟨š⟩ u reči šuma (ali duže). U ukrajinskom i rusinskom jeziku, predstavlja grupu suglasnika ⟨šč⟩ — MFA: /ʃt͡ʃ/. U bugarskom jeziku, predstavlja grupu suglasnika ⟨št⟩ — MFA: /ʃt/. U kurdskom jeziku, predstavlja suglasnik ⟨dž⟩ — MFA: /d͡ʒ/.
U srpskom jeziku, ovo slovo se sa ruskog jezika transkribuje kao ⟨šč⟩, odražavajući istorijski ruski izgovor tog slova. To može dovesti do zabune, jer ⟨č⟩ u transkripciji može da ukazuje na to da je slovo Щ, u stvari, spoj slova Š i tvrdog Č, što je tačno kod ukrajinskog, ali ne i ruskog jezika, gde je ovaj zvuk uvek mekši.
https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Щ



Iliti Rusi su sami promenili svoja slova i svoju tradiciju, a sada bi da se prave da su isto sa Ukrajincima i da ih osvajaju.
To mi se čini da je poruka.


Ne moramo da se slažemo da je to i kompletan opis trenutne ratne situacije, ali je genijalno da je čitava poruka izrečena kroz jedno slovo.
 
Voditelji Dore: Duško Ćurlić,Mario Lipovšek Battifiaca i Marko Tolja.
 
Da, na ukrajinskom je šč.
U tome i jeste fora pesme, koliko god oni to kao fol negirali...


I na rusinskom je šč.
Tako je nekad bilo i na ruskom, i zato se gramatički danas tako radi zvanična transliteracija na srpski s ruskog.


Već sam kačila deo ovog odlomka s Vikipedije, ali može od početka da bude eksplicitnije:


https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Щ



Iliti Rusi su sami promenili svoja slova i svoju tradiciju, a sada bi da se prave da su isto sa Ukrajincima i da ih osvajaju.
To mi se čini da je poruka.


Ne moramo da se slažemo da je to i kompletan opis trenutne ratne situacije, ali je genijalno da je čitava poruka izrečena kroz jedno slovo.

ŠČ je njihov brend još odavno, nema veze sa Ukrajinom
 
zeleni je bio ironican.

Hana Masic i samo Hana Masic, sad mi Nev(j)era zvuci nekako izlizano. A ako stvarno Kedzo ode, neka mu zbog 2020, bez obzira sto je pesma cist prosek.
 
zeleni je bio ironican.

Hana Masic i samo Hana Masic, sad mi Nev(j)era zvuci nekako izlizano. A ako stvarno Kedzo ode, neka mu zbog 2020, bez obzira sto je pesma cist prosek.
Mani to nije ni prosek, meni je ispod svakog proseka, nije mi se dopala ni 2020. ali je bilo koliko toliko autentično...
 
Mislim da Let3 dobija tvt ali da će ih žiri udaljiti dovoljno pa će drugoplasirana po tvt, Harmonija, na kraju slaviti.

Žiriju Kedžo, Harmonija, Hana, Eni top 4?

Pitanje je za Let 3 i uzimanje tvt, oni imaju tu neku svoju fanbazu, ko zna kako ce uticati na prosecnog gledaoca. Ono, mogu da raznesu tvt da ih motorom ne mozes stici, a mogu biti i tipa treci 🤣

Sveukupno, mislim da ide izmedju Harmonije i Kedze. I da ce Eni biti prijatno iznenadjenje ocekujem takodje
 
Back
Top