Izbori

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
Tema gde možemo diskutovati o predsedničkim, parlamentarnim i lokalnim izborima.

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
Ja sam resio da glasam za onog kandidata koji bude najvise ispljuvan od strane Pinka, Informera, Dnevnog Telegrafa, itd.....Dakle, ko se pokaze kao najveci tajkun, lopov, fasista i izdajnik u narednom periodu, imace moj glas :cool:

Petar

Ekspert
OGAE član
Ali što su dosadni s ovim telefonskim anketama. Ja se jednom javio i rekao da ću glasati za Đilasa. Je l' moguće da su se toliko uplašili?

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
SNS

Lider Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić i aktuelni predsednik Srbije biće nosilac lista na svim nivoima izbora planiranih za 3. april, odlučeno je na današnjoj sednici Glavnog odbora SNS-a. Uskoro će biti doneta odluka o predsedničkom kandidatu naprednjaka, ali verovatno će to biti AV.

Srpska napredna stranka na izbore 3. aprila izaći će sa listom "Aleksandar Vučić - Zajedno možemo sve".

Prva na listi SNS-a za parlamentarne izbore biti dr Danica Grujičić. Listu za beogradske izbore predvodiće Aleksandar Šapić.

Na listi SNS-a su i prof. Stojan Radenović, naš najcitiraniji matematičar, čovek koji je doprineo da Beogradski univerzitet bude među 300 najboljih na Šangajskoj listi, Jelena Begović, stručnjak u oblsti genetike, koja je tokom pandemije pomogla da se otvore savremene laboratorije u Srbiji, "Vatreno oko" u Beogradu i Nišu", Lazar Ristovski, dr Marija Zdravković, prof. Žika Bujuklić, stonoteniserka Borislava Perić Ranković, prof. dr Dejan Ilić, Jovan Kolundžija, operska pevačica Nataša Tasić Knežević, Marko Kešelj.

Cilj SNS-a je da na kraju mandata naredne vlade prosečna plata bude 1.000 evra, a prosečna penzija 500 evra.

MORAMO

Otvorena građanska platforma "Akcija", "Ne davimo Beograd" i "Ekološki ustanak" zaključili su sporazum o formiranju koalicije "Moramo". Koalicija „Moramo“ predstavlja novu i autentičnu zeleno-levu opciju na političkoj sceni Srbije. Ključne teme na kojima će se bazirati zajednički rad u okviru koalicije „Moramo“ su ekologija i borba za zdravo životno okruženje, da se ostvari suštinska decentralizacija Srbije, koja podrazumeva donošenje više značajnih odluka na lokalu, blizu građana, i lokalni ekonomski razvoj, a ne da sve počinje i završava se u Beogradu.

Koalicioni sporazum su potpisali Nebojša Zelenović ispred "Akcije", Dobrica Veselinović iz Ne davimo Beograd i Aleksandar Jovanović Ćuta, jedan od osnivača Ekološkog ustanka.

Koalicija je objavila da će njihov kandidat za gradonačelnika Beograda biti Dobrica Veselinović. Biografije kandidata i kandidatkinja na izbornim listama "Ne davimo Beograd" mogu se pogledati na https://nedavimobeograd.rs/biografi...tkinja-na-izbornim-listama-ne-davimo-beograd/.​

Petar

Ekspert
OGAE član
Grujičić će imati vremena da bude u parlamentu pored svojih doktorskih obaveza?

rintintin

Ekspert
Pa isto kao i Darija KT što ima vremena da ministrira pored profesorskih obaveza na Medicinskom faksu 😁

Petar

Ekspert
OGAE član
To i nekako razumem, ali ovo ne baš. Svaka čast!

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
273920064_10221090100989777_5951509255610097054_n.jpg

Mrm

Ekspert
U aprilu neće biti lokalni izbori, samo beogradski.. :)
Možda u nekoj opštini budu, ali generalni lokalni izbori neće biti..

Turbo_ESChaler

Ekspert
Danas kažu da naša Marica pardon Ivica raspisuje i lokalne izbore koji se odnose na Beograd i sve lokalne samouprave..

Ja mislim da ima lepših i kvalitetnijih tema od ove a nema ih ..... šta će ovo ovde ? ...
zašto onda nema teme o politici uopšte , pa sve je politika i ESC i Severni tok 2 i sve što zamisliš.
može da se zove " svet i real geo-politika "

Zašto nema teme:

" softverske tehnolgije i naučne zanimljivosti "

ima ovde i intelktualaqca možda bi hteli nešto da kažu i još bitnije podele sa zajednicom.. bilo bi korisno..

Verujem da ima ovde ko se bavi programiranjem .... ko bi hteo da razmeni neke softvere i nihovu upotrebu ,korisne tutorijale ...
ma ima toga koliko hoćeš ...

onda napr... zašto nema teme :

" Mi i živitna sredina, .. " ekološki otisak planete "

pa ono hebali vas izbori ....-evo od toga ćete imati koristi al hajd vidim da je to ovde postavljheno više kao ventil za odliv frustracije iz psihe ....
pa eto možda s te strane je svrsishodno.

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Verujem da ima ovde ko se bavi programiranjem .... ko bi hteo da razmeni neke softvere i nihovu upotrebu ,korisne tutorijale ...
Evo ja sam frontend programer, šta te zanima? :) Mislim da imaš po netu raznih tutorijala za razne programske jezike. Nije to nešto što se može prepričati ukratko, već je cilj sam probati nešto napraviti, a ne samo slediti neko uputstvo korak po korak. No, svakako možemo imati i neku takvu temu, kao i diskusiju o nauci, biće...

Turbo_ESChaler

Ekspert
pa ako je tema ovako uska a tiče se samo faking izbora, ONDA :
u naslov dodati i pokrajinskim izborima