Košarka

Drugi finalista je Real Madrid, koji je pobedio u isto tako neizvestnoj utakmici. Jos jedna dobra utakmica, tako da u finalu ocekujem takodje neizvesnu utakmicu sa dosta poena.
U finalu bih dao malu prednost Efesu.
 
Biće i finale neizvesno, ja navijam za Efes zbog Micića.
 
Manje vise vecina ce navijati za Efes, ukoliko nisu navijaci Reala. Real je vec ovde u Beogradu osvajao F4.
 
Aha i tad sam navijao protiv Reala, samo tada zbog kalinića i željka
 
Steta sto nisu tada osvojili; verujem da smo svi navijali. Jbg real je imao Luku Doncica.
 
Ali kakva cudna zavrsnica, a i cela utakmica. Bilo je u varijanti ko da kos pobedio. Puno promasaja iz otvorenih suteva.
Interesantno je to da su za Efes poene dali 23 Micic, 19 Plajs i 10 Larkin sto je ukupno 52 od 58. Jos dva igraca su da li 4 i 2 poena. A u Realu skoro svih 12 igraca dalo poene.
 
Tinte lepo si rekao da će da bude neizvesno i u finalu. Generalno je bio izjednačen fajnal for i bilo ko je mogao da osvoji titulu. Drago mi je zbog Vase što je postao mvp :)
 
Dalo se ocekivati, s obzirom da su bas 4 trenutno najbolje ekipe plasirale na F4. A i drago mi je zbog toga. Zanimljivije je.
A Micic je zasluzeno dobio nagradu.
 
@Scooby Nego, secam se da si me pitao kakvog sam zdravlja nakon kup utakmice, pa evo cisto i ja da proverim sada, jesi li pratio ovaj praznik kosarke veceras? 😎

Bas divna utakmica.
 
Iznenadila me je ovakva dominacija partizana, pogotovo što su prve tri utakmice bile egal
 
Da, ove sezone se nekoliko puta desilo da jedna ekipa na kraju ubedljivo pobedi a kvalitet je u stvari priblizan. Partizan je prva dva derbija izgubio ubedljivo, dvocifrenom razlikom a onda smo dva puta i mi pobedili sa 20-30 razlike.

U sustini, prelomni trenutak je gubitak vodjstva od 8 razlike. Tu se uvukla nesigurnost u Zvezdine igrace sto je najvise uticalo na odbranu u 2. cetvrtini. A mi smo pogodili nekoliko vezanih suteva i sve se otvorilo, sto bi se reklo.

Treba biti realan doduse, tesko cemo ponovo biti na ovom nivou sto se tice napada ali pristup mora biti ovakav i u 5. utakmici ako zelimo titulu.

5. utakmica ce biti najruznija za gledanje, ocekujem tvrd i neizvestan mec sa dosta kontakta i dosta isprekidane igre. Veliki je ulog, psiholoski pritisak je na maksimumu a ekipe su podjednakog kvaliteta. Ocekujem i reakciju Zvezdinog tima nakon ovakvog poraza.

U svakom slucaju, neka pobedi kosarka i onaj ko bude bolji u ponedeljak, definitivno je zasluzio da bude sampion.
 
Bogami mi smo ga dobro naboli onda...i to ne samo jednom :ROFLMAO:
 
Ovaj plej of mi se smucio. Iole dobru kosarku uniste navijaci. Nadam se da ce ubuduce derbiji biti bez navijaca, iako ce biti totalno bez veze gledati takvu kosarku.
 
Bolje je definitivno igrati bez publike nego ovako. Nazalost, ocekivalo se da ce biti ovakvih stvari u plej of seriji, posebno u odlucujucoj utakmici.

Na kraju, navijaci svojim glupostima po pravilu odmagnu domacinu. Mozda i Zvezdini igraci odigraju rasterecenije u nastavku, evidentan je pritisak u oba tabora.......ali mislim da ce im faliti huk sa tribina u samoj zavrsnici kada se mec lomi.
 
Ta podrska navijaca svakako ce nedostajati. Mislim, steta sto ovo kvari u ovako neizvesnoj utakmici. Nije odlican derbi, ali je rezultatski zanimljiv i borben. Sad ce biti blaga prednost za Partizan ukoliko ne dozvole Zvezdi da veoma brzo odu na osetnu prednost.
 
Da, u sustini, utakmica je u ocekivanom ritmu......tvrdo, nepovezano, nervozno, gomila gresaka na obe strane. Promasili smo nekoliko zicera, olako izgubili oko 5 lopti, slicno i kod Zvezde. Iznenadjuje me jedino sto im veceras bas ne ide sut spolja a to je sada glavni adut Zvezde jer tehnicki igraju bez centara........

Videcemo u kakvom ce se ritmu nastaviti dalje ali definitivno ce biti neizvesno do kraja. Osim ako Zvezda u startu ne napravi neku seriju, ovo ce se verovatno igrati na jedan posed do kraja.
 
Zvezdi je najveci problem sto Kalinic ima 4 faula, a njega nema ko da cuva. Naravno uz los sut za 3 poena. Partizan je pogodio neke teze suteve za 3, ali zato je lako gubio lopte i davao Zvezdi da lako poentira.
S druge strane, kada Zvezda igra bez centra, onda Lesor dominira. Videcemo kako ce to sve izgledat. Uskoro se nastavlja.
 
I ovo mucenje se zavrsilo. Ko god da je pobedio bilo bi (ne)zasluzeno. Cestitam Zvezdi na jos jednoj tituli.
 
Back
Top