Košarka

Obzirom na okolnosti, ovo je bas bilo mucenje do kraja. Ispali smo iz ritma nakon prekida. Davidovac nas rutinira po ko zna koji put po redu. Takodje, na kraju je doslo do izrazaja i iskustvo koje ima Zvezda kao kolektiv obzirom da su pogodili sve odlucujuce suteve. Zasluzena pobeda na kraju.


Cestitke Zvezdi na tituli.

Generalno mi se smucio domaci sport, iskreno. Ne ovo veceras nego generalno, nije ni samo kosarka u pitanju. Hoces da uzivas u igri i pricas o igri ali iz godine u godine jedne te iste stvari, scene......u ovakvom ambijentu treba stvarno imati celicne zivce pa izdrzati. Nije uopste cudno sto masa igraca i trenera gleda da pobegne odavde prvom prilikom. Sve sto se desavalo tokom ove plej of serije ali i ne samo tu jasno pokazuje zasto je to tako. Ista situacija kao i sa drzavom, sport je uvek bio i bice ogledalo drzave.
 
Zvezda je imala bar neku igru. Lopta je koliko toliko kruzila i trazila se bolja pozicija. Dok je partizan vise igrao jedan na jedan, pik, tacnije svako dok nesto promulja prodje vreme. I na kraju jos ima priliku da odvede utakmicu u produzetak.
Necu reci da je najbitniji detalj, ali kada je Markovic dao trojku tada sam posumnjao da nece biti dobro.
Ono sto moram da pohvalim, a to je sudjenje. Ne pamtim kada sam gledao neku utakmicu sa tako odlicnim sudjenjem. Retko, ali se desava.
 
Da, isli smo suvise na individualna resenja a nismo imali toliko raspolozenih igraca koji su to mogli da prate do kraja.

Panter je odigrao odlican mec, uopste celu seriju je odigrao na visokom nivou dok je Ledej prilicno podbacio.

Zvezda je bila znatno smirenija u zavrsnici i na iskustvo su priveli utakmicu kraju. Nismo imali ni koncetracije u odbrani. Te trojke koje smo primili (Kalinic, Markovic i Volters) su presudile. Ne mozemo da primimo tako tri trojke zaredom i onda da se nadamo necemu u tvrdoj zavrsnici koja se igra na jedan posed.

I da, sudjenje je stvarno bilo dobro, prakticno bez greske. Ne pamtim kada je to bio slucaj ranije. Iako je bilo prtisaka, sudije su bile na visini zadatka.

Igraci i strucni stabovi takodje korektni uz izuzetak Trifunovica sa nase strane i veceras Kalinica. Mislim da ovo kako se Kalinic veceras poneo ne prilici reprezentativcu jedne zemlje, a nije mu prvi put. Ali korektno od Radonjica sto se izvinio, bas kao sto je i iz naseg tabora stiglo izvinjenje za Trifunovica koji je apsolutno neprimereno reagovao u prosloj utakmici.
 
Generalno mi se smucio domaci sport, iskreno. Ne ovo veceras nego generalno, nije ni samo kosarka u pitanju. Hoces da uzivas u igri i pricas o igri ali iz godine u godine jedne te iste stvari, scene......u ovakvom ambijentu treba stvarno imati celicne zivce pa izdrzati. Nije uopste cudno sto masa igraca i trenera gleda da pobegne odavde prvom prilikom. Sve sto se desavalo tokom ove plej of serije ali i ne samo tu jasno pokazuje zasto je to tako. Ista situacija kao i sa drzavom, sport je uvek bio i bice ogledalo drzave.

Apsolutni potpis na ovaj deo.
Iskreno, nije da mi naravno, nije drago zbog pobede i jos jedne titule, ali ne mogu da se radujem potpuno upravo zbog budala medju navijacima koji sve naprave tako da najveca utakmica nase kosarke i nesto sto bi trebalo biti praynik, na kraju ispadne mucenje. Pohvale za sudijski trio koji je zauzeo jasan kurs i drzao se istog do kraja meca. Sad, ako Bog da, pa sledece sezone da se srecemo i u Evroligi ovako. Posto Partizan ima sanse i zelim da verujem da ce biti taj klub koji ce upasti umesto CSKA.


https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2022&mm=06&dd=07&nav_id=2167713

Lepo od njih, ali svakako mislim da nije realno da ce se Zvezda odreci sigurnog, a Partizan potencijalnog ucesca u Evroligi.
Koliko god ima pluseva, mislim da su negativne strane ipak one koje su u prednosti.
 
Jedina svetla tacka su igraci (minus majmunisanje Kalinica i Trifunovica), i treneri naravno. Svakako je ovaj rezim zasluzan za to sto je sport podignut na nivo ratnog stanja, mada da se covek zapita da li je moguce da imamo toliko dokonog naroda koji uspehe i neuspehe kluba toliko licno dozivljava. Bez ovih placenika naravno, oni se zna sto su tu.

Ocekujem da ce oba vecita u Evroligu, ali kosarka u Evropi je jedan sport koji je toliko finansijski osakacen da vec godinama sve to ima samo takmicarsku vrednost i nista vise.
 
Po meni ne bi valjalo da igraju VTB ligu, tj. da prihvate tako brzo. Prvo, mozda ce na kraju CSKA igrati EL, pod odredjenim uslovima (veliko mozda). Drugo, treba organizovati sva ta putovanja i kako doci. Trece, odreci se EL, iako nas ne cene dovoljno, ipak je jaca veza na duze staze. Evo, postoji sansa da imamo tako dugo zeljena dva predstavnika, iako je odlazeci predsednik EL (Bartolomeu ili kako se vec zove) izjavio da ABA za narednu sezonu tesko da moze racuna na dva predstavnika, tj. pokusajte sledece godine.
 
Skroz nerealno da se igra VTB, ko će da putuje do kazahstana ili do ovih gradova u unutrašnjosti rusije
 
I nastavljamo sa "mučenjem." :( Sa jedne strane, mogu da razumem ovu odluku kao neki svojevrsni bunt prema tome što svi znamo šta je problem u sportu i državi sveukupno, a niko nema dovoljno rešenosti i inicijative da se to promeni. Ali mi je iskreno pomalo krivo i nefer prema nama koji istinski volimo sport i podržavamo određene klubove.

Za ovo što pišu oko kazne, ne verujem da će imati dovoljno muda da to urade (mada imam utisak da upravi kluba i nije toliko stalo), a disciplinski postupak mislim da će biti pokrenut.
 
Meni je taj KLS jedno vrlo nebitno takmicenje i ovaj deo gde igraju abaligasi je totalno bez poente. Ipak, sa druge strane, totalno idiotski razlozi Ostoje za povlacenje, pogotovo jer ce Partizan 90 % u EL
 
Prvo, kako glupo i naivno odigrano od strane Partizana. Kao dete kada izgubi, pa se naljuti. Ako nece da igraju, nek posalju juniore da odigraju te dve utakmice i cao. Ne igras finale bez ikakvih posledica. Drugo, KLS je totalno ne bitan za Partizan i Zvezdu. Mogu i bez njih u ABA ili nekih od evropskih takmicenja.
Uopsteno, sto se tice kosarke u Srbiji, mora da se organizaciono konsoliduje, da se da na nekom znacaju, od prve do poslednje lige, da se nekako ti mladji igraci kale u nasim ligama (oni koji su talentovani da igraju 1. ili 2. ligu, a ostali u nizim ligama); publiku je tesko privuci, pa cak i kada su ulaznice besplatne, a da ima kvaliteta, bilo bi i publike. Ima tu jos dosta stvari da se uradi po pitanju saveza.
Sto se tice Partizana, ne znam sta ce na kraju ispasti i kako ce to izgledati.
 
Ovo za juniore se slažem potpuno. Sa jedne strane bi opet poslali prvi tim na odmor, a u isto vreme ispoštovali preuzete obaveze do kraja. Mada, pretpostavljam da nisu ni razmišljali o tako nečem jer im je, kao što i sami kažete takmičenje potpuno nebitno (za sledeću sezonu će čak i jedni i drugi izboriti možda i učešće u Evroligi, bez da im igranje u nacionalnom prvenstvu išta znači). Stoji i ovo ostalo, posebno ako bi se jednom desilo da se ABA možda rasformira, a i nezavisno od toga, drugim klubovima i njihovom razvoju bi značilo.
 
Kao da se ne zna odakle stizu nalozi za svaki dogadjaj u srpskom sportu, pa i ovde konkretno
 
Partizan ce najverovatnije, ukoliko se ne desi nesto nepredvidjeno, u cetvrtak zvanicno dobiti pozivnicu za EL. Za dva prazna mesta aplicirali su Valensija i Partizan. Malo me cudi da vise niko nije zainteresovan.
Samo se postavlja pitanje sta ce biti sa CSKA, s obzirom da su jedni od osnivaca EL (ili jedni od najbitnijih, kako vec).
 
Hahaha, ja skroz zaboravila da su bila dva ruska kluba i sve mislim samo jedno mesto je upražnjeno. :ROFLMAO::ROFLMAO: Mada, koliki sam baksuz mogu sad nešto da se dogovore i naprave neku vrstu kompromisa za CSKA (pošto su kao jedni od osnivača). :ROFLMAO:

Zezam se malo, znam da je tako nešto malo realno, sem ako neće pobunu drugih učesnika. :D
 
Super, neka je srećno i jednima i drugima u narednoj sezoni.

A ne znam koji đavo će se igrati ova farsa od finalne serije (verovatno samo da zadovolje formu i ispune zadato), komotno može Zvezdi odmah titula pošto znamo da FMP barem po direktivi se neće ni potruditi da ih nešto puno ugrozi. Eventualno možda puste da izvuku jednu pobedu.
 
To sto FMP kao takav postoji je vec dovoljna sramota, mada zna se da je za Covica sramota nepoznat pojam
 
Što se košarke tiče pratim dosta NBA i jako mi je drago da je GSW opet na vrhu. Toliko su bili uništeni od strane medija i napadnuti sa svih strana da mi je prosto drago da vidim da su uspeli sve to da prevazidju i opet se popnu na vrh uprkos svim poteškoćama. Nadam se da će tamo i ostati bar još par godina. Tako da svi ti mediji mogu da se lepo nerviraju što nikad nisu upravu. Doduše ima i dobrih medija ali takvi su retki.

Jedva čekam evropsko prvenstvo i nadam se da ćemo ovog puta napraviti dobar uspeh.
 
Back
Top