Košarka

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
Joined
2 Feb 2022
Messages
1,259
Points
118
Ovde pišemo o svemu što je vezano za košarku 🏀
 
Juce su krenuli kvalifikacioni turniri u kosarci za zene za SP 2022.

Vec su se 3 zemlje kvalifikovale, a to su Japan, Kanada i BiH, pri tom cestitam komsijama na plasmanu i pozelecu im srecu na debitanskom ucescu. Sve tri su se kvalifikovale, jer su Beloruskinje odustale (pozitivne na COVID-19).
Inace na svakom turniru ucestvuje 4 reprezentacije od koje 3 prolaze dalje ili 2 ukoliko se nalaze u grupi sa jednom od zemalja koje su se kvalifikovali. Jos su obezbedile Australijanke kao domacini i Amerikanke kao osvajacice OI.

Nase devojke su pobedile J. Koreju 65:62. U grupi su jos Australija i Brazil, gde je Australija pobedila sa 65:52. Sledeci mec igraju sa Australijom, sutra, a onda narednog dana sa Brazilom.
 
Košarkašice ponovo dobile Australiju i direktno se kvalifikovale za sledeće svetsko prvenstvo.

Na prvenstvu će po prvi put igrati i BiH koja je dobila Japan u gostima.
 
odlične su to vesti...
bravo za cure..
Највећа жал је та што велика репрезентативна кошаркашка такмичења, два светска првенства за кошаркашице (2022) и кошаркаше (2023), као и Еуробаскет 2022, неће моћи да се гледају на каналима РТС-а, већ на каналима СББ-овог СК. Добро, разумем конкурентност, али ме овако нешто не чуди.
 
Da, nase izborile SP i sada igraju sa Brazilom revijalnu utakmicu.
Meni je inace glupo da igraju reprezentacije koje su obezbedile SP i da njihov rezultat ima uticaj. Meni nema smisla.
 
Nazalost.
Evo recimo, Indonezija kao jedan od domacina SP za muskarce nema direktno ucesce i to ce morati ostvariti kroz Azijsko prvenstvo i to tako sto treba da budu u TOP 8.
 
Evo sad sam gledao i ove godine je smanjen broj ucesnica na SP za zene sa 16 na 12. Bas sam se iznenadio, jer se u vecini takmicenja prosiruje broj ucesnika.
 
Највећа жал је та што велика репрезентативна кошаркашка такмичења, два светска првенства за кошаркашице (2022) и кошаркаше (2023), као и Еуробаскет 2022, неће моћи да се гледају на каналима РТС-а, већ на каналима СББ-овог СК. Добро, разумем конкурентност, али ме овако нешто не чуди.
Otkud to da RTS ne prenosi Eurobasket 2022?
 
Nastavlja se sa FIBA prozorima. Sad sve vise kikseva favorita na papiru. Mi smo pobedili Slovacku i za par dana ponovo igramo sa njima kod njih i opet nece biti lako.
Vec sad se moze reci da Hrvatska (nakon poraza kod kuce od Svedske), Ceska (poraz od Estonije), pa i Poljska ostaju bez SP. Ne znam kakvo cudo treba pa da se nadju tamo. S ovim prozorima manjim, slabijim reprezentacijama otvara se veca sansa da se kvalifikuju.
 
Izgleda je bilo Zvezdino veče...:D I košarkaši dobili Fenerbahče u odloženoj utakmici 74:69. :D
 
A i Zvezda konacno da pobedi. U poslednjim utakmicama lepo krenu, imaju prednost i na kraju popuste.
 
Ocekivano. Sad na EP ce verovatno najbolje rangirana selekcija koja nije obezbedila mesto na evropsko upasti umesto Rusije.
Ako bi bilo tako, onda bi trebala Crna Gora da zameni.
 
Last edited:
Večeras kreće F4 Evrolige u BG.

Polufinalni parovi su:

Barselona - Real
Efes - Olimpijakos
 
Efes u finalu. Micic trojkom u poslednjoj sekundi doneo pobedu pri neresenom rezultatu. Kako je krenulo delovalo mi je da ce Olimpijakos biti blizi pobedi. Dok se cekalo da Larkin i Micic prorade, u medjuvremenu je Brajant odrzavao razliku imao je 6/6 sut (za 3p 4/4).
Cesto se igralo u serijama, tj. prvo jedni vezu nekih 8-10p, pa drugi; a na momente je bila i klackalica rezultat.
Sve u svemu dosta dobra utakmica i bila bi zanimljivija da se igralo produzetak.
 
Back
Top