Lepa Brena

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,986
Points
118
Učesnica Jugovizije 1983. i 1986. godine, Lepa Brena, na upravo završenom "Saboru narodne muzike Srbije 2022" emitovanom na RTS-u, primila je nagradu Nacionalni estradno-muzički umetnik Srbije, koju joj je udelio "Savez estradno-muzičkih umetnika Srbije" (SEMUS), reprezentativno umetničko udruženje u kulturi, osnovano 1969. godine.

Tom prilikom, Brena je izvela miks njenih hitova "Uđi slobodno", "Luda za tobom", "Ti si moj greh", "Miki Mićo" (Jugovizija 1986), "Sanjam" i "Hajde da se volimo".


Uj1U7XC.jpg


Foto: Nemanja Jovanović/Nova.rs​
 
Када је она била евровизијски извођач?
 
Ogromna šteta što najveća zvezda Ex Yu nikad nije otišla na Evroviziju. Ajde ono 1983. je tek počinjala i mada je Sitnije Cile, Sitnije svakako bolja pesma verujem da bi i sa Miki Mićo pokidala!
Pia Prosefhi komponovao Petar Stokanović? :eek:
 
Када је она била евровизијски извођач?
Kao što je napisano u opisu, ovaj potforum je posvećen kako učesnicima Pesme Evrovizije, tako i učesnicima nacionalnih izbora, a ona je učestvovala na dva jugoslovenska izbora za ESC.

Pia Prosefhi komponovao Petar Stokanović?
Autori sa naših prostora su oduvek kraduckali, a naročito 90-tih, kada smo bili prilično izolovani, pa je tako P. Stokanović zaista potpisan na albumu, umesto da bude samo kao autor teksta i aranžmana, a Nikos Terzis kao autor muzike (mada nije kompletna kopija pesme, ali glavni motiv jeste). Eto to je jedan primer gde je obrada veći hit od originala.
 
Za desetak minuta na RTS 1 snimak večerašnjeg koncerta Red Bull Soundclash - Lepa Brena vs Senida održanog na Kalemegdanu. Lepa Brena peva Senidine pesme, a Senida Brenine, a neke možda i zajedno.

lepa-brena-vs-senidah.jpg
 
Brenči većeras na RTS-u 1 u 22:20 - koncert u okviru Takmičenja za prvu harmoniku Srbije.
 
Brena i Cakana su večeras nastupile na humanitarnom koncertu u Inđiji, a prikupljena sredstva biće usmerena za lečenje inđijskih mališana Nataše i Nikole.
Nakon Inđije, Brena je došla u Štark arenu gde je bila gošća na koncertu Aleksandre Prijović. Zajedno su otpevale "Jugoslovenku" i "Poželi sreću drugima".

9YGEpKQ.jpg


r9QvH6U.jpg
 
Plakao sam na "Poželi sreću drugima".. slab sam na tu pesmu, uvek se setim bake i deke koji su se jako voleli i nažalost u kratkom vremenskom roku preminuli oboje ❤️
 
Jao baš emotivno... 🥹


Kakvo veličanstveno krunisanje nove mega zvezde. @libertà i ja mnogo volim Poželi sreću drugima, možda mi je i najdraža njena balada. Mislim da je prvi put otpevala 2011, i tada se rasplakala...

 
Brena je sinoć nosila kreaciju DeMode couture, koji su radili i evrovizijske kostime za Hurricane, ali i one šarene za nove Uraganke na PZE.

Demode.jpg
 
Happy Birthday LB ❤️


Hteo sam da je šaljem na svoj FSC - Family love... ali sam se bio ipak odlučio za Tajči.
 
Lepa Brena u Areni Zagreb 6.12.2024.

Za sam kraj godine, Extra FM ponovno će prirediti događaj koji će se zasigurno pamtiti! Nakon veoma uspešnih koncerata pod sloganom EXTRA KONCERT GODINE, došao je red da jedan takav u istoriji upiše i jedna od najvećih regionalnih zvezda - Lepa Brena!
Ulaznice su u prodaji ➡️ EVENTIM.HR.

oiVZYwm.jpg
 
Breni i Bobi danas 32 godine braka!

isveE70.jpg


K00Kvhq.jpg
 
Brena rasprodala drugu arenu Zagreb, i zakazala treći koncert za 9. decembar, a karte su već u prodaji i velikom brzinom nestaju i one :love:

Inače, u Banjaluci, gde je bila povodom najave nastupa za reprizu Nove godine, 1. januara, izjavila je da od januara kreće sa pripremama nastupa za Zagreb.

J6g73S3.jpg
 
Mislim da joj je malo proradila sujeta zbog snajke 😎

Da nije Prija rasprodala ovoliko, ne bi ni ona. 2019. imala dvije, a druga arena nije bila puna i dijelile se karte.

Je li oni peru pare preko onih čarapa? Malo je bilo blam kad je pričala o čarapama na hrtu
 
Bez veze je reći da je sujeta kada je Brena preko četiri decenije na estradi i ima gomilu hitova. Ali očigledno je dobar tajming, to je nešto u saradnji sa Extra FM, kao koncert godine, pa kad već dobro krenula prodaja, što da ne iskoristi.

Što se tiče čarapa, pa to im je novi biznis, što bi bio blam kada ih svi ljudi nose, naravno to je ženska linija, ali čarape ko čarape :D samo te su kao nešto kvalitetnije. Imaju prodajna mesta u Ušću, Galeriji, BEO šoping centru, a prodaju se i u sklopu drugih radnji u Srbiji, Hrvatskoj, sad se probija i u Bugarskoj.
 
Back
Top