Nauka

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
Joined
2 Feb 2022
Messages
1,264
Points
118
U ovoj temi cemo pisati o nauci i naucnim dostignucima. Takodje mozemo raskrinkavati sarlatane/prevarante i upozoravati na pseudonauku.

....

Evo za prvu objavu, da se pozabavimo Artemisom:


Artemis I, prvi integrisani test NASA-ine svemirske letelice Orion, SLS rakete i zemaljskih sistema u svemirskom centru Kenedi. Ovaj test leta bez posade oko Meseca otvoriće put testu leta sa posadom i budućem ljudskom istraživanju Meseca kao deo Artemide.

 
Vakcine protiv kancera na bazi mRNA tehnologije su uveliko u pripremi i mogle bi biti na trzistu vec do 2030.

https://abc7news.com/cancer-vaccine-2023-biontech-mrna-covid-and/12341811/

Jedna, uslovno receno, "dobra" stvar pandemije je to sto nas je naterala da usavrsimo pojedine tehnologije znatno brze nego sto bi to inace bio slucaj tako da ce sada mRNA tehnologija, nakon COVID vakcina, moci da se koristi i protiv razlicitih vrsta kancera (za sta su prethodno takodje radjena istrazivanja).

Mislim da ce u vrlo bliskoj buducnosti, zahvaljujuci upravo biotehnologiji, lecenje kancera znatno drugacije izgledati u odnosu na dosadasnji period i kancer uskoro nece vise biti ono sto je bio do sada, bar dobar deo karcinoma za pocetak.

...

Medjutim, da bi kancer zaista bio "resena stvar", isto kao i kardiovaskularne bolesti, Alchajmerova bolest, itd..........moramo da napadnemo pravi uzrok svih ovih bolesti jer one su samo simptomi veceg problema. Kad se uzrok unisti, sve ove bolesti ce biti zbrisane u jednom cugu.

I upravo na to se fokusiramo moji saradnici i ja - da zbrisemo najvecu bolest sa planete.
 
Skoro sam pročitao istraživanje koje maltene potvrđuje da je multipla skleroza zapravo ništa drugo no komplikacija zaraze Epstein Bar virusom u poznijoj dobi. Sve mi ima smisla sad, na kraju srednje škole sam oboleo od mononukleoze (koju izaziva gorepomenuti virus) a većina ljudi ga preleži kao običnu gripu dok su deca. Super što će to sad da da fokusa na razvijanje vakcine za taj virus, ali šta je s nama koji smo komplikacije već razvili? 😂 Kad mi prekipi na kraju ima u Rusiju da odem na presađivanje matičnih ćelija.
 
Back
Top