no Norveška 2022: Subwoolfer - Give That Wolf a Banana

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
Joined
2 Feb 2022
Messages
1,259
Points
118
o3B1cyp.png

Norveška će svog predstavnika na Pesmi Evrovizije 2022. godine u Torinu izabrati na jubilarnom 60. izdanju Melodi Grand Prix-a. Ovogodišnji MGP ima 4 polufinala, "wild card" rundu koja se sastoji iz dva dela, kao i veliko finale koje će se održati u H3 areni u norveškom gradu Borum (oblast Fornebu) 19. februara. Format takmičenja je sličan prošlogodišnjem - po jedan takmičar se kvalifikuje u finale iz svake od prethodnih rundi, što zajedno sa 5 direktnih finalista, daje ukupno 10 finalista koji će se 19. februara boriti za pobedu. U finalu se održavaju tri kruga glasanja nakon čega se sužava konkurencija na četiri takmičara, zatim na dva, i na kraju dobijamo pobednika.

Sve polufinalne večeri kao i wild card runda se održavaju bez prisustva publike zbog pandemije COVID-19 dok će finalnoj večeri prisustovati 500 gledalaca.​

1. polufinale (15. januar)

Prvi duel


1. Eline Noelia -Ecstasy (zlatni duel)
2. Mira Craig - We Still Here (poslednja šansa)

Drugi duel

1. TrollfesT -Dance Like a Pink Flamingo (poslednja šansa)
2. Frode Vassel - Black Flowers (zlatni duel)

Zlatni duel

1. Eline Noelia -Ecstasy (poslednja šansa)
2. Frode Vassel - Black Flowers (finale)

2. polufinale (22. januar)

Prvi duel


1. Lily Löwe -Bad Baby (poslednja šansa)
2. Steffen Jakobsen - With Me Tonight (zlatni duel)

Drugi duel


1. Farida-Dangerous (zlatni duel)
2. Daniel Lukas - Kvelertak (poslednja šansa)


Zlatni duel

1. Steffen Jakobsen - With Me Tonight (poslednja šansa)
2. Farida - Dangerous (finale)

3. polufinale (29. januar)

Prvi duel


1. Mari Bølla - Your Loss (poslednja šansa)
2. Oda Gondrosen - Hammer of Thor (zlatni duel)

Drugi duel

1. Sturla-Skår i hjerte (poslednja šansa)
2. Vilde - Titans (zlatni duel)

Zlatni duel

1. Oda Gondrosen - Hammer of Thor (finale)
2. Vilde - Titans (poslednja šansa)


4. polufinale (5. februar)

Alexandra Joner - Hasta La Vista
Maria Mohn - Fly
Kim Wigaard - La melodia
Sofie Fjellvang - Made of Glass


Poslednja šansa (7. i 12. februar)

Daniel Lukas - Kvelertak
Eline Noelia -Ecstasy
Lily Löwe -Bad Baby
Mari Bølla - Your Loss
Mira Craig - We Still Here
Steffen Jakobsen - With Me Tonight

Sturla-Skår i hjerte
TrollfesT -Dance Like a Pink Flamingo
Vilde - Titans

Finale (19. februar)

Elsie Bay - Death of Us
Christian Ingebrigtsen - Wonder of the World
NorthKid - Someone
Subwoolfer - Give That Wolf a Banana
Anna-Lisa Kumoji - Queen Bees
Frode Vassel - Black Flowers
Farida - Dangerous
Oda Gondrosen - Hammer of Thor
 
Last edited by a moderator:
Death of us im je pravi izbor za ESC jer pali na prvo i drugo slušanje, tj tad ostavlja dobar dojam. Meni se već nakon trećeg slušanja malo povraćalo od nje
 
Kod Death of Us me jako smara onaj aAaAaAaAa deo, znači čemu to, sestro?
 
Death of us najbolji izbor, ali mislim da pobedjuje Give that wolf a banana
 
Isuse ne. Mislim, nije loše, zarazno ali ono emocija>>>
 
"Give that wolf a banana" do pobjede! Favorit No1 do sada na ESC2022! 🙌 Očekujem pobjedu na MGP-u i dobar plasman na ESC!
 
Ma Farida za ESC (onaj promasaj ulaska u zavrsni refren cu zaboraviti 😁). I naravno onu koreografiju ili sta vec, pod hitno da promeni. Klavir sa vatrom moze da ostavi.
"Death of Us" mi se vise dopao kada sam gledao ceo nastup i dopalo mi se kako je to sve zvucalo.
"Give that wolf a banana" - ne moraju na ESC; sad me vec pomalo nerviraju.
 
Voleo bih da može Farida da pobedi, ali niko je ni ne spominje u kontekstu pobede. :( Biće verovatno DoU vs Wolf.
 
Znam, ali opet se nadam da bi mogla da iznenadi kao Tix prosle godine. Ne znam kako, ali ...

A veceras mi je najjaca grupa. Sve cetiri pesme su mi odlicne. Navijam da Kim Wigaard i Maria Mohn budu u zlatnom duelu, ako ne budu u paru u prvoj rundi.
 
Bogami, oko Tix-a je bilo hajpa među Norvežanima na Disc**du, pa se nisam toliko iznenadio. Faridu bukvalno niko više ne spominje osim mene. :D Ali kako god da prođe, ostaje nam predivna pesma za slušanje.
 
Slazem se. Jeste da me je u pocetku nerviralo sto prvi refren onako "tih", ali posle par slusanja mi se u stvari dopada ta gradacija i svaki refren postaje glasniji.

Samo cu da napomenem da su Norvezani sebi oduzeli pobedu ili borbu za pobedu ne poslavsi KEIINO (iako sam navijao za neku drugu pesmu).
 
Death of Us ljubav najveca, ali znam da nece pobediti pored zive banane 💔
 
Kod Death of Us me jako smara onaj aAaAaAaAa deo, znači čemu to, sestro?
Jao, daaa, to i meni baš para uši. Prenagli prijelaz i baš zvuči kao da je na silu ubačeno. Skroz bespotrebno
 
Back
Top