OGAE glasanje 2023

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,995
Points
118
SqH8mqF.png

Članovi OGAE klubova širom Evrope, tradicionalno i ove godine biraju svoje favorite na Pesmi Evrovizije. Sabiranjem glasova svih udruženja koja glasaju po evrovizijskom sistemu (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 i 12 poena), dobićemo favorita najveće mreže fanova, OGAE International. Pravo glasa ima 42 OGAE kluba.

Bitno je naglasiti da OGAE International ovim glasanjem ne predviđa rezultate Pesme Evrovizije, već isključivo bira svog favorita.​

Kao i prošle godine, prvi klub koji je glasao je OGAE Francuska.

OGAEFrancuska.jpg

OGAEPoll2023_current.jpg
 
Glasanje OGAE Srbija je u toku i traje do 20. aprila. Što se tiče forumskog glasanja za najbolju pesmu, biće ga u ovom mesecu.
 
Glasovi OGAE Slovenija

OGAESlovenija.jpg

Trenutno stanje

OGAEPoll2023_current2.jpg
 
Koji je rekordan broj bodova koji je neka zemlja osvojila na ovom OGAE glasanju?

Loreen bi mogla srušit rekord xD
 
Hahaha evo poena i za Blanče.. 🤭
Blanče ispred Luke Black u Slovenia OGAE?! 😌
 
Koji je rekordan broj bodova koji je neka zemlja osvojila na ovom OGAE glasanju?

Loreen bi mogla srušit rekord xD
Rekord drži Francesco Gabbani - Occidentali's Karma iz 2017. Dobio je 497 poena od mogućih 516, tj. od 43 kluba koji su glasali, čak 37 mu dalo 12 poena, tri 10, dva 8 i jedan 7.
 
Wow, svaka čast, teško ipak da Loreen to može srušit
 
Loren neće dobiti 12 samo od švedskog kluba, OGAE je neka vrsta evrovizijskog Helsinškog odbora čija je osnovna misija uzdizati u nebesa švedske predstavnike. Ovaj bod za Poljsku je stvarno uvreda za zdrav razum
 
Ali Italija je više puta pobedila od Švedske u OGAE glasanju, u poslednje vreme, a Gabbani drži kao što je Miloš kazao i rekord..
 
Poenta je da su Švedi večito u top 5 na tim glasanjima, šta god da pošalju
 
Glasovi OGAE Kipar

FB_IMG_1681134985767.jpg

Trenutni poredak

FB_IMG_1681134998011.jpg
 
A zašto su rezultati pišanje po mozgu, kao da se nije očekivalo 12 za Loreen? 🤔
Meni je jedino šokantno da 🇪🇦 ima 0 za sada.. 🤨😳
 
A zašto su rezultati pišanje po mozgu, kao da se nije očekivalo 12 za Loreen? 🤔
Meni je jedino šokantno da 🇪🇦 ima 0 za sada.. 🤨😳

Meni nije, nekako mi nije ona materijal za visok plasman na ovom glasanju, mada svakako dobija poene do kraja barem od Portugalaca, ako ništa drugo.
 
Back
Top