Olimpijske igre

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
Joined
2 Feb 2022
Messages
1,265
Points
118
Ovde ćemo pisati o svemu što je vezano za Olimpijadu (kako letnju tako i zimsku) 🥇🥈🥉
 
Dakle, trenutno ništa. :ROFLMAO: Možda da prokomentiramo lijepe građevine. :LOL:
 
Bruka............... što se tiče SRB....
mi tu nepostojimo, a za to smo sami krivi.
 
Na proslom Forumu sam vodio evidenciju, tj. pisao ovde koje od ex-YU zemalja ostvario kvotu za OI 2020 za svaki sport. To nameravam ovde da nastavim sa OI 2024.
Na ovim OI igrama ce se po prvi put pojaviti breakdance. Meni se licno ne dopada sto je to uvrsteno, jer ne smatram da je to sport. A recimo jedan karate se pojavio sad i ko zna kada ce opet.
 
Nemate pojma koliko je ples kao sport težak. Ne biste takve komentare nikada davali. Ja garantiram da je teže postati svjetski prvak u plesu nego u karateu.
 
Nije poenta da li je tezak ili ne, nego nekako to ne mogu smatrati za sport (iako jeste) i da se to nadje na OI.
Da bi neki sport nasao mesto na OI, pored toga sto treba da je "cist" u svakom smislu, mora da bude popularan i raspostranjen na vise kontinenata. A i svaki domacin moze da ispromovise neki od sportova koji nisu bili na prethodnom OI.
 
Slažem se sa Tinteom, mislim da brejkdensu nije mesto na OI. Ples kao takav jeste sport, nema spora tome, ali olimpijski, e to je već pitanje. Drugo, zašto baš brejkdens? Ko ima interesa da se baš taj ples uvrsti u OI? Ima dosta klasičnih plesova koji su mnogo rasprostranjeniji i popularniji pa nisu dobili mesto na OI.
 
Ples je svakako sport. Proguglaj dancesport na youtubeu. Također, vrlo vjerojatno će od 2024 ili 2028 latinskoamerički plesovi biti na OI.
 
Nije poenta da li je tezak ili ne, nego nekako to ne mogu smatrati za sport (iako jeste) i da se to nadje na OI.
Da bi neki sport nasao mesto na OI, pored toga sto treba da je "cist" u svakom smislu, mora da bude popularan i raspostranjen na vise kontinenata. A i svaki domacin moze da ispromovise neki od sportova koji nisu bili na prethodnom OI.
Breakdance je odobren kao sport koji će privući mlađu populaciju. Kao što se isto događa sa skejtanjem ili nekim novim zimskim sportovima. A skejt je sport? LOL.
 
E skejt nije sport, i to je bio prvi u nizu skandaloznih izbora za OI. A sada prelazimo na brejkdens.... i šta posle toga sledi? Možda gaming?
 
E skejt nije sport, i to je bio prvi u nizu skandaloznih izbora za OI. A sada prelazimo na brejkdens.... i šta posle toga sledi? Možda gaming?
Vrlo moguće. Gaming je itekako respektabilan financijski ali i gledateljski u populaciji 15-24.
 
Ovo nema veze samo sa breakdance, jer meni ni skejt, surf, BMX trikovi ... nisu za OI.
Bice i gaming uskoro.
Meni je, recimo, nezamislivo sto hoce da ukinu rvanje.
 
  • Sad
Reactions: Mrm
Tinte slažem se s tobom od slova do slova 👌
Poštujem ja sve sportove, ali neki jednostavno nisu za Olimpijske igre.
 
Системи квалификација за одбојкашке и ватерполо турнире:

1. Одбојка и у мушкој и у женској конкуренцији: након завршетка континенталних шампионата 2023, 24 најбоље пласиране репрезентације на ранг-листи ФИВБ биле подељена у три квалификациона турнира по осам репрезентација. По две најбоље пласиране репрезентације са сва три турнира обезбедиће пласман на ОИ у Паризу. Преосталих пет места (шесто је аутоматски резервисано за домаћине Французе) попуниће по пет најбоље пласираних репрезентација са завршних турнира одбојкашке Лиге нација 2024. у обе конкуренције на основу пласмана на ранг-листи ФИВБ.

Завршни одбојкашки олимпијски турнир у обе конкуренције играће се по истом систему као и последњи кошаркашки турнири у Токију.

2. Ватерполо: Светска лига наредне године се неће играти због пребукираног распореда ватерполиста и клубова изазваних короном, па ће две најбоље пласиране репрезентације са СП 2023. изборити пласман на ОИ у Париз 2024. Још четири најбоље пласиране репрзентације са СП 2024. избориће пласман на завршни олимпијски ватерполо турнир. Седмо место аутоматски је резервисано Французима, а преосталих пет попуниће победници пет континенталних квалификационих турнира (једно од тих пет места биће намењено најбоље пласираном са ЕП 2024. који није био међу пласиранима на СП 2023. и 2024).
 
Пред СП за кошаркаше биће игране претквалификације за Париз 2024. на којем ће учествовати 40 репрезентација које нису успеле отићи на овогодишње СП, од тога 16 европских. Репрезентације су рангиране по четири континентална турнира, победници сва четири такмичења (европска, америчка, азијско-океанијска и афричка зона) добиће прилику да се боре за одлазак на Олимпијаду са још 20 репрезентација које ће на СП завршити између 9. и 24. места. Са СП 2023 визу за Париз избориће: две најбоље рангиране европске и америчке репрезентације, и по једна из Азије, Африке и Океаније.

Што се тиче жена, ниједан континентални првак неће директно ићи на Олимпијаду, већ ће се последњих 10 места тражити на додатним квалификацијама, за који је пласман изборила и наша репрезентација као једна од шест рангираних на минулом Еуробаскету за жене. Паришка завршница и у мушкој и у женској конкуренцији играће се по истом формату као и она у Токију (три групе по четири репрезентације, по две најбоље + две трећепласиране иду у нокаут фазу).

Од ватерполо репрезентација, у мушкој конкуренцији су визу за Париз прве избориле Мађарска и Грчка као финалисти СП у Фукуоки. За наше ватерполисте постоје још две прилике да изборе визу за Париз након елиминације од Грка у полуфиналу: једна је путем ЕП у Нетанји у јануару (уколико освоје 1. или 3. место), друга је преко СП у Дохи у фебруару (четири најбоље европске селекције пролазе на ЛОИ).
 
Joj dođe mi da ne idem na Evroviziju u Malme i na letovanje 2024, zimi svakako neću ići nigde, sve do Aprila/Maja 2024, i da odem na Olimpijske u Pariz.. Bukvalno se nosim sa tom mišlju ovih dana.. Nisam bio u Parizu, a još OI, mati moja mila... 😍
Ali nema od toga ništa..
Hoće neko da ide, da delimo stan/hotel?
 
Odbojkašice Srbije obezbedile su plasman na Olimpijske igre u Parizu, pošto su savlade Holandiju sa 3:0, dok je u poslednjoj utakmici pretposlednjeg kola Dominikanka Republika savladala Kinu sa 3:1. :love: Srbija u poslednjem kolu igra protiv Kineskinja, ali bez obzira na ishod tog meča izabranice Đovanija Gvidetija igraće na Igrama sledeće godine.
 
Back
Top