pl Poljska 2023: Blanka - Solo

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,182
Points
118
Flod4nJ.png

Poljski javni emiter TVP (Telewizja Polska S.A) objavio je pravila za nacionalni izbor "Krajowe Eliminacje" putem kog će odabrati predstavnika na Pesmi Evrovizije 2023. koja će se održati u Ujedinjenom Kraljevstvu. Pored uobičajenih pravila (trajanje pesme do 3 minuta, 6 osoba na sceni, da ne bude objavljena pre 1. septembra 2022), pesma ne sme da uključuje bilo kakav sadržaj koji diskriminiše neku društvenu grupu, a preporučuje se da izvođači učestvuju u pisanju teksta i melodije. Organizator zadržava pravo da dodeli jedno tzv. džoker mesto (wild card).​
  • prijave se šalju na email eurowizja@tvp.pl do 15. januara u 22:00
  • biće odabrano najviše 10 finalista, najkasnije do 25. januara
  • do 5. februara se šalje konačna verzija pesme, odnosno matrica, video spot za promociju, kao i plan nastupa​
  • finale je zakazano za 26. februar, a pobednika će odlučiti glasovi žirija i publike u odnosu 50%:50%. U slučaju nerešenog rezultata, prednost imaju glasovi žirija.​

POBEDNIK: Blanka - Solo

 
Last edited:
Dopada mi se raznolikost žanrova na takmičenju, nadam se da će nastaviti tim putem...
 
Treca godina mog iscekivanja sanah i potonje ispale u najavi.

Al nema veze, vredi ziveti par meseci u iluziji 😂

Nadam se da ce se nadovezati na ovaj solidan rezultat
 
Rok za prijave je pomaknut na 10.02. Baš kasno. Od bivših sudionika/predstavnika, interes za sudjelovanjem na NF-u 2023. su iskazali Kuba i Lidia Kopania, između ostalih
 
Znači Poljska mi je opet u problemu.. :(
Treba im Viki Gabor definitivno sa JESC koja je ostala popularna tamo baš dosta i nakon tog takmičenja.. Ona bi ih podigla baš dosta na ESC čini mi se..
 
A ovaj će prema nekim pisanjima biti glavni favorit za pobedu u Poljskoj..

Mene ova pesma podseća na Luke Black sa PZE...

 
Učesnici su.
Ahlen - Booty
Alicja Szemplińska – New home
Blanka - Solo
Dominik Dudek – Be good
Felivers - Never back down
John - Gladiator
Kuba Szmajkowski - You do me
Maja Hyży – Never hide
Natasza – Lift up
YAN - Champion
 
Pih, Gladiator mi bila na listi za FSC vec par meseci 🥲
 
Alicja is BAAACK!!!

Ovo je definitivno godina gde se vracaju izabrani 2020 da pokusaju da odu na esc, ali niko ne uspeva :ROFLMAO: Kedzo, Ulrike, Alicja
 
Alicja Szemplińska može da bude dobra..
Videćemo... Šteta što nema na poljskom jeziku bar neka numera..
 
A ovaj će prema nekim pisanjima biti glavni favorit za pobedu u Poljskoj..

Mene ova pesma podseća na Luke Black sa PZE...

Ovo je mnogo dobro, a i mene podseća na Luku, znači ne sme da pobedi 😭
 
  • Like
Reactions: Mrm
Meni gladiator ekstra! 10x bolje od Luke Blacka plus ovaj peva a luke prica u pesmi
 
A stvarno je odlična pesma. U nekim delovima malo podseća na California Dreamin'
 
Ahhhh kako bih pokidao na fscu-u sa tom pesmom. 😔 Verovatno bih je poslao na WC da sam izvukao Evropu 😔
 
Back
Top