pt Portugalija 2022: MARO - Saudade, Saudade

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,986
Points
118
T3TST8C.png

Portugalci tradicionalno biraju svog predstavnika na festivalu "Festival da Canção", koji će se uživo emitovati iz studija RTP-a u Lisabonu, na RTP 1, RTP Play i na RTP Internacional. Prvo polufinale je 5. marta, drugo 7. marta, a finale 12. marta. Iz svakog polufinala dalje će proći po 5 pesama, a o ishodu odlučuju žiri (50%) i publika (50%).

Prvo polufinale će voditi Sónia Araújo i Jorge Gabriel, a drugo koje će se održati na dan kada RTP slavi 65 godina postojanja, Tânia Ribas de Oliveira i José Carlos Malato. Finale će voditi Filomena Cautela i Vasco Palmeirim, dok će se iz zelene sobe sve tri večeri javljati Inês Lopes Gonçalves.

Pesme možete preslušati klikom na naziv pesme.

1. polufinale - 5. mart
2. polufinale - 7. mart
Pobednik: MARO - saudade, saudade


DKvRTzl.jpg
 
Last edited:
Za Portugal hoću samo ovo divljanje i boleštinu 🙏🙏

 
Meni se ovdje najviše sviđa Povo Pequenino, mnogo je haotično and I love it
 
Jedina koja mi se baš, baš, baš istakla je Pongo e Tristany – DÉGRÁ.DÊ
+
SYRO – Ainda nos Temos
MARO – saudade, saudade
+ naravno da ne mogu da izbijem iz glave ovu a la Mary Poppins Fome de Viagem pesmicu.
I meni su sve ove među boljima, plus onaj Fado Bicha.
Za Portugal hoću samo ovo divljanje i boleštinu 🙏🙏


JAKO želim da pošalju DÉGRÁ.DÊ, doslovno živim za ovakve procepe mozga (u pozitivnom smislu) na Evroviziji. Ali razumeću ih ako nakon Conana sa Telemoveis beše 2019. ne žele više da prave takve hrabre pomerene poteze, meni to i dalje njihovo najneprežaljenije nešto.
 
Taj mess je užasan 😅 Conan 2

Meni je gore od Conana, ali kontam da bi tako prošlo
 
Vidim da su strani fanovi odusevljeni sa FdC, ali meni je ovo poprilicno tanko, nista nisam zanimljivo cuo
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Za Portugal hoću samo ovo divljanje i boleštinu 🙏🙏

Sa prvim delom tvoje rečenice se slažem, u potpunosti, da želim videti ovu kompoziciju na Evrovizijskom fetsivalu, ali sa drugim delom "divljanje i boleština" zaista ne..Ovakva numera se niakako ne može okarakterisati sa te de reči... :)

Portugalski Festival de cancao je takmičenje koje uvek iznedri vrlo zanimljive i drugojačije, izuzetno kvalitetne numere..Mislim da mi je to preraslo u omiljeno takmičenje.. :)

Sa ovog bih posebno izdvojio 4 numera:
I u odredjenoj meri: Aurea – Why?
 
Kakva je ovde situacija? Zna li se ko su favoriti za pobedu?
 
Kakva je ovde situacija? Zna li se ko su favoriti za pobedu?
Aurea i SYRO, kako su mi rekli prijatelji iz Portugala sa jednog foruma, ali ne mora ništa da znači.. E FdC je festival koji ima ono što smo danas raspravljali, pravi muzički žiri, i zato ga i obožavam, i sam izbor kompozicija za festival se radi po jednom drugojačijem ključu.. Festival je jako kvalitetan. :)
 
Last edited:
Mrm, ti imaš baš specifičan ukus. Pod tim ne mislim ništa loše, naravno. Voliš dosta toga što niko ne primjećuje, niti im je zanimljivo.
 
Auuuuu čoveče, kakvo izvođenje uživo MARO - "saudade, saudade" u katedrali!! :love:

Ovo će biti izvrsno, fascinantno! :whistle:(y)

I kakvi prateći vokali, ako ovakvi prateći vokali budu na sceni FdC, reči nemam!

 
Uh, na osnovu rekapitulacije mi se čini da Portugalija ima izuzetno jak festival ove godine. 👏
Baš sam prijatno iznenađen ovim brojem dobrih i zanimljivih kandidata.

Ovako bih izdvojio Maro i Blacci, baš kao nešto autentično portugalski, a stvarno dobro. Cubita isto nije loša, kao ni dramatični Jonas.
Milhanas mi je najbolja u konkurenciji balada.
Od modernijih i manje autentičnih su mi super Norton i The MisterDriver, a izdvojio bih neke alternativnije bendove koji nemaju šansu, ali su meni interesantni: Kumpania Algazarra, Pepperoni Passion i Valas os Astronautas. 💪
 
Mrm, ti imaš baš specifičan ukus. Pod tim ne mislim ništa loše, naravno. Voliš dosta toga što niko ne primjećuje, niti im je zanimljivo.
Meni je to super, jer npr. ja lično ne volim kad se fanstvo bilo čega (pa i Evrovizije) pretvori u neki jednoumni moralni tribunal gde se primećuje i odobrava 5-6 istih stvari koje spadaju u 2-3 kalupa.

Tako da i ja kažem, daleko od lošeg, sve podrške energiji koju @Mrm donosi i stvarima na koje nam skreće pažnju 😊

That being said, i meni je FdC jedan od zanimljivijih nacionalnih izbora. Uglavnom jer mi je portugalski jezik najlepši na svetu, a i jako lep muzički vajb i interesantne izvođače imaju - često se unesem u sve to i van Evrovizije kao konteksta 😊
 
Nazalost, nakon par odlicnih godina, ove godine su mi slabasni. Samo mi se jedna pesma dopada i to (kako
Filhy pise) dramaticni Jonas.
Jos mi je vredno spomena: spomenuta Maro - Suadade, suadade i Syro - Ainda nos Temos.
 
Back
Top