ro Rumunija 2022: WRS - Llámame

Meni je pjesma gotivna, nastup baš kič, ali sve u svemu zaslužio je finale i drago mi je što je uspjela Rumunija da prođe u finale konačno, mislim da bi pauzirali da su ispali sad opet. U finalu će Moldavija vjerovatno da pokupi više bodova dijaspore, tako da ga vidim u bottom 5, ali nije ni to loše
 
Bilo je zabavno, ali niskobudzetno, ne obozavam nesto previse i radije bi da je Irska prosla, ali mi i ne smeta.
 
Neko je morao, on ili ljakse od Izraelca, u tom slučaju - on bi svakako bio moj izbor. Sve je bilo jeftino i kičasto, ali ok. Ne smeta u finalu.
 
Eh, kako bi se razbudili i razdrmali da su poslali Malere, to je ustvari publika i htjela
 
Nisam bio siguran da li moze u finale ali definitivno jeste zasluzeno. Dobar nastup i refren koji, kako pisah i ranije, ostaje u glavi. Mozda uspe da izvuce neku sredinu tabele i to je maksimum ovde.
 
Iako mi je draže što je prošao on umesto Izraelca, ovo mi je jedan od najdosadnijih, najjeftinijih i najbanalnijih nastupa preksinoć
 
Znao sam da će pući kod žirija. Plasman solidan, za današnje standarde.
 
Rumuniju bas briga za ESC poslednjih godina....izuzetak Roxen koja se sama unistila. Ne znam to je zemlja sa jakim i dobrim pesmama, u poslednje vreme daleko bilo, sprdnja cista.
 
Ja jako volim sve 3 sa kojima su ispali, puno bolji od ove, ali je ova bila zanimljiva na sceni.

Te 3 su mi sve bile bolje i od Yodel It
 
Meni on bio još lošiji nego u polufinalu, baš je na momente bilo bolno slušati. Ako je plesač nek se drži plesa. Osim kad je u pitanju Chanel koja je eto dokazala da može i jedno i drugo u isto vrijeme
 
Rumunska televizija je objavila poene koje je dodelio njihov žiri, a koji su poništeni i umesto njih su prezentovani zamenski glasovi kao kombinacija glasova iz nekih drugih zemalja koje glasaju po sličnom obrascu kao Rumunija. To je baš bezvezno pravilo. Isto se desilo i Crnoj Gori recimo, sreća pa smo dobili 12 poena od takve kombinacije. Tražili su od EBU-a da im dostavi konkretne razloge zbog kojih su njihovi glasovi zamenjeni na netransparentan način. Valjda se uzimaju zemlje is istog šešira koji se formira za potrebe polufinalnog žreba, što bi vodila ka tome da su rumunski glasovi kombinacija glasova žirija iz Estonije, Letonije, Litvanije i Moldavije.

Pored Rumunije i Crne Gore, nisu računati ni pravi glasovi žirija iz San Marina, Azerbejdžana, Gruzije i Poljske.

8VBNvOg.jpg


Dakle, rumunski žiri je želeo da podeli poene na sledeći način:

12 :md: Moldavija
10 :gr: Grčka
8 :pl: Poljska
7 :nl: Holandija
6 :az: Azerbejdžan
5 :au: Australija
4 :it: Italija
3 :es: Španija
2 :fi: Finska
1 :lt: Litvanija

A ipak je prezentovano i računato ovo:

12 :ua: Ukrajina
10 :se: Švedska
8 :gb: Ujedinjeno Kraljevstvo
7 :pt: Portugal
6 :au: Australija
5 :ch: Švajcarska
4 :it: Italija
3 :nl: Holandija
2 :gr: Grčka
1 :es: Španija

Staviše Rumuni Ukrajinu na 17. mesto a dodeljeno im 12 poena, Švedsku na 20. a otišlo im 10 poena, UK na 12, a dodeljeno im 8 poena... :cry:
 
Last edited:
Back
Top