RuPaul's Drag Race

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,179
Points
118
CyNsNwZ.jpg

"RuPaul's Drag Race" je rijaliti šou u kojem se grupa talentovanih drag kraljica takmiči u izazovima kako bi impresionirala domaćina RuPaula, najpoznatijeg svetskog drag queen-a, kako bi osvojile novčanu nagradu zajedno sa krunom i titulom nove Drag Superstar. Svaka epizoda se sastoji od glavnog izazova, obično nekog oblika performansa ili modnog dizajna - ponekad oboje. Kraljice zatim učestvuju u tematskoj reviji na pisti, gde je jedna proglašena pobednicom te nedelje, dok je za dve najavljeno da će biti eliminisane. Dve najavljene za izbacivanje moraju da se takmiče kako bi ostale u emisiji, sinhronizacijom usana uz poznate pesme.

Originalno američko takmičenje broji 14 regularnih sezona i 7 All Star sezona. Pored toga postoje brojni spin-off-i ( Drag Race Thailand, Drag Race UK, Canada’s Drag Race, Drag Race Holland, Drag Race Down Under itd).​
 
Trenutna sezona US - All Stars 7 je mozda jedna od najboljih sezona dok Canada’s Drag Race sezona 3 je jedna od najgorih.

Uskoro stize i Drag Race Down Under - 30. Jul i nadam se boljim ucesnicima nego u prvoj sezoni.

P.S. Hvala Milose!
 
I meni je ova AS sezona definitivno u rangu najboljih uopšte, sve je bingo - počev od kastinga, do pravila da niko ne leti + nema tenzije i forsiranja nekih fol sukoba. Svejedno mi je ko pobeđuje, ali sam ubeđen da će izabrati Jinkx i bilo bi skroz zasluženo. Nisam bio fan u regularnoj sezoni (5. mi je među boljim izdanjima), ali prošlo je 10 godina od tada i sada je potpuno druga liga 👌

Jaida i Raja najprijatnija iznenađenja, nisam (pomno) pratio te sezone (iako o Raji znam malo više).

Australija i Kanada su mi jedva/manje zanimljive, a naročito ova druga euro izdanja 🤡
 
Slazem se da je 5ta medju boljima✅ sto se tice favorita od pocetka su mi bili Raja i Trinity. Raja je napokon dobila vidljivost za nove fanove i to je nesto sto mi je bas kul. Kako je isla sezona favoriti su mi postali Raja i Jinkx. Nadam se da nosi Jinkx pobedu ali ko god od top 4 da pobedi bice sasvim zasluzeno!

Nadam se da ce uzeti u obzir ovaj tip formata i da ce sledeci All Stars biti na tu foru🥳

Takodje se radujem Celebrity Drag Race koji je izgleda uradjen na foru masked singer
 
I meni je kul što se Raja odlično uklopila i sa skoro 50 god. uopšte nije skrajnuta kao što su bile neke njenih godina poput Tamishe Iman ili Pandore Boxx koja je u prošlom AS meni delovala sva pogubljena. Možda mi poređenje nije baš najbolje zato što su ove dve pomenute leva liga, ali se ovde uopšte ne primeti da su različite drag generacije, dok je u nekim izdanjima to baš bilo primetno.
 
Slazem se. Nekako to sto je starija nije toliko doslo do izrazaja, cak je ulozila vise nego dovoljno za svaki challenge. Sto se tice fashion, tu je stvarno liga iznad tih pomenutih definitivno.

Svakako je bilo lepo videti je makar jos jednom kako bi je novije generacije upoznale, posto je skoro dala intervju i rekla da je ovo sto se tice Drag Race od nje. Vreme je da se prepusti mladjim generacijama.

Posto je medju starijim pobednicima, mislim da zasluzuje da pobedi onaj drugi lipsink posto jedina je dobila manje para kao pobednik (izuzev Vivien koja nije nista dobila :D).
 
Uskoro kraj All Stars 7 ali pocetak Drag Race Down Under 🥳

Nadam se pobedi Jinx-a!

Jos jedan spin-off koji deluje jako kul
😍
 
Imamo pobednika All Stars 7.

Finale katastrofalno ali sezona nikada bolja🥳

Cestitke Jinks. Definitivno zasluzeno!
 
Bukvalno savršena sezona, a finale...uh, Tatianninim rečima that was a CHOICE.

Dueli presmešni, Raja uzela keš na ime/staž, Yvie neuporeeedivo bolja. Trinity više zaslužila od Monet finalni lipsync i nije mi jasno kako nije prošla dalje.

Jinkx potpuno zasluženo (i očekivano) pobedila.
 
Bukvalno savršena sezona, a finale...uh, Tatianninim rečima that was a CHOICE.

Dueli presmešni, Raja uzela keš na ime/staž, Yvie neuporeeedivo bolja. Trinity više zaslužila od Monet finalni lipsync i nije mi jasno kako nije prošla dalje.

Jinkx potpuno zasluženo (i očekivano) pobedila.
Jedino sa čim se ne slažem je da je Raža uzela krunu na ime/staž jer mislim da je razvalila sezonu, za razliku od Ivi koja je zablistala samo u poslednjoj epizodi (dobro, i kao Vuk u improvu). Problem je što je poslednji izazov za finale bio potpuno beskorisan jer su dve osobe koje su pokidale sezonu i koje ej produkcija htela da kruniše očajni lip synceri.
 
Razvalila je sezonu i uopšte mi je među najprijatnijim iznenađenjima, slažem se. Međutim, i dalje negde imam utisak da je uzela krunu malo i zbog činjenice da je to ipak Raja 🤷‍♂️

Je l' prati neko Australiju?
 
  • Like
Reactions: FFM
Razvalila je sezonu i uopšte mi je među najprijatnijim iznenađenjima, slažem se. Međutim, i dalje negde imam utisak da je uzela krunu malo i zbog činjenice da je to ipak Raja 🤷‍♂️

Je l' prati neko Australiju?
E nikako da pocnem, malo sam se zasitio posle svih ovih sezona. Kanadu 3 preskacem.
 
Razvalila je sezonu i uopšte mi je među najprijatnijim iznenađenjima, slažem se. Međutim, i dalje negde imam utisak da je uzela krunu malo i zbog činjenice da je to ipak Raja 🤷‍♂️

Je l' prati neko Australiju?
Pratim ja redovno. Bolja mi je nego prva sezona. Snatch game me malo razocarao ali ok.

Pratite li Celebrity?
 
Možda probam koju AU epizodu, prvu sezonu nisam pratio. Celebrity izdanje mi nije naročito zanimljivo.

Kapiram da će američka 15. sezona krenuti na jesen, iako su mi te redovne postale baš slabe ali jaaako volim što je u prošloj pobedila Willow.
 
  • Like
Reactions: FFM
Napokon sam odgledao Drag Race Philippines i mogu reci, ovo nisam ocekivao. Untucked 😵 pa dominacija
 
Bio sam ubeđen da je Jujubee u filipinskom žiriju, a sada vidim da je ipak Jiggly (mali lol). Mislim da ipak neću pratiti, ali me ne čudi da su klasa.

Uspeo sam da pogledam pet AU/NZ epizoda i utisak mi je super pozitivan, potpuno sam omašio u proceni da će i ova sezona biti dosadna.

Ekipa mi je ok, jedino nikako ne mogu da svarim Kween Kong, znači kada vidim takav ego trip dobijem ospice ma koliko god da je neko lokalna zvezda...pritom ima bledu i neubedljivu prezentaciju, trebalo je da leti na početku. Pomara isto nesnosna i delulu. Minnie dramatična i priča za sebe, a na drugom kraju spektra su mi bez ikakvog osnova umišljene i iritantne Aubrey i Beverly. Hannah, Spankie i Molly su mi skroz ok da odu do kraja. Volim što su pomalo messy i nekako nesavršene, sušta suprotnost originalnom izdanju i u tom smislu dosta podsećaju na UK.

Snatch game je baš bilo slabo izdanje, Liza i Dame Edna još i nekako verno odigrane, ostalo slabo+vrisketina za Ellen. Reading challenge mislim ubedljivo najlošiji ikada, ili je do edita, nemam pojma, sve nekako bilo ravno. Runway izdanja kako-tako, ali ima nekog šarma naročito kod ovih devojaka koje su mi skroz simpa (Yuri i Beverly top kada je dizajn u pitanju).
 
Slazem se za Kween ali poslednje dve epizode su me nekako ubedile da ipak je zasluzeno tu gde jeste (stav je uzas ali ok, stav nema veze sa umetnosti drag-a).

Zavrsio sam Kanadu i zadovoljan sa Top 4. Ja sam team Marie Currie 💪

A sto se tice Filipinaca, ako propustate pogledajte najbolji Girl Group definitivno ikada!

 
Slazem se za Kween ali poslednje dve epizode su me nekako ubedile da ipak je zasluzeno tu gde jeste (stav je uzas ali ok, stav nema veze sa umetnosti drag-a).
Naravno, KKong je tu zasluženo, to nisam ni dovodio u pitanje, ali mi je stav toliko odbojan da je to neverovatno i prosto mi nadjača sve drugo. Mislim da sam tako neku sličnu emociju imao prema Kandy Muse, odbojnost na max.
 
Tu se slazem, u istom rangu su mi iritantne i nekako materijal za All Stars da budu bas bolje
 
Back
Top