Skale

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,995
Points
118
fDyPRcR.png

Posle dužeg vremena publika će se ponovo družiti sa jednom od popularnijh muzičkih festivala u regionu. Festival ,,Skale”, pod sloganom ,,Naše more, naše skale” održaće se 26, 27. i 28. juna u Herceg Novom. Atraktivni izvođači, moderna muzika i svetska scenografija dužine preko 25 metara i sa ekranima preko 200 kvadratnih metara upotpuniće ovaj muzički spektakl.

Premijerno svoje pesme izvešće četrdesetak izvođača u revijalnom programu druge i treće večeri festivala, dok će popularni izvođači održati koncerte. Nakon Skala, nove pesme će redovno moći da se slušaju na Radiju S. Festival će u Srbiji prenositi B92 i Radio S TV, u Crnoj Gori Adria TV i RTCG a u Severnoj Makedoniji Kanal 5.

Među učesnicima je dosta izvođača koje smo viđali kako na Evroviziji, tako i na nacionalnim izborima, a čak 9 učesnika ovogodišnje Pesme za Evroviziju će predstaviti svoje nove pesme.​

KONCERTI

26. jun, 21h: Milica Pavlović i Saša Matić
27. jun, 23h: Angellina, Sara Jo i Rasta
28. jun, 23h: Magla bend i Hurricane


TV FESTIVAL SKALE

27. jun, 21h

  • Rasta x Link – Dan & Noć
  • Jelena Tomašević – Ne žalim
  • Ana Bebić – Bordo
  • Željko Vasić – Nemam ja
  • Albino – Carstvo poroka
  • Nevena Božović – Kraj
  • Lift – Dijamanti
  • David Temelkov – Reci mi
  • Chegi Bend – Lažu me
  • Lina Pejovska – Zora je
  • Zorja – Lavine
  • Antonia Gigovska – Moli moli
  • Vladana – Prevarena
  • Saša Kuželjević – Ti si ta
  • Mia Malešević – Ožiljci
  • Anna Lazarević – Euforija
  • Sonja Kocić – Ako ti se drema
  • Bojana Vunturišević – Madrina
  • Vasco – Očigledno
  • Klon – Nisam ti ja taj
  • Zoi – Problem
28. jun, 21h
  • Tropico Band – Veto
  • Valery – Heroji
  • Hurricane Junior – Bandita
  • Henny – Martini
  • Lena Kovačević – Ti si moj bol
  • Ivona – Merci
  • Marko Louis – Bonita
  • Mirko Jeremić – Kaligula
  • Kejt – Olovo
  • Hana – Tiruriru
  • Magnetic – Laž
  • Nina Todorović – Probudi leto
  • Ana Stanić – Ne zna ona
  • Tara – Modra zora
  • Bojan Marović – 4 Zida
  • Kali – 200 na sat
  • Đurđa – Zaljubljena
  • Teya Dora – Pusti me
  • Angellina – Sanjanja
  • Magla Bend – Ne leči se žena drugim ženama
  • Sara Jo – Zar ne
 
Last edited:
Pratice se ovo.
 
Drago mi je sto su se vratile Skale, ali mi se ne svidja sto je revijalnog karaktera.
 
A čini mi se da će ovo sve (osim verovatno koncerata) da ide na plejbek (beše su tako Sunčane skale i ranije?), ili grešim?
 
I meni se cini da je bilo na plejbek. Volim na tim festivalima da se peva uzivo, a ovako se moze kao mi na FSC. Licno mi nema/nije bilo smisla pevati na plejbek na tim festivalima.
 
Auu, baš dobra imena. Možda će i na PZE mnogi da se prijave, a radujem se komentarima koje od ovih pjesama je 'trebalo čuvati za PZE 23' 😄
 
Koga interesuje, mogu se poslušati kratki isečci na njihovoj instagram stanici mada nisu još svi objavljeni 🙂
 
Teško je i zamisliti da se tako poznata imena takmiče međusobno. Verovatno je organizatoru bilo lakše da ih dovede ako je revijalnog karaktera. Nadam se da će pevati uživo.
 
Da, to sam isto pomislio. To bi bio sigurno jedan od najjacih festivala u regionu da je takmicarski. Uskoro saznajemo da li pevaju uzivo, ali nesto ne verujem.
 
Pa jasno je da domaći izvođači ne žele da se takmiče, previše su svi sujetni da bi prihvatili da nekim slučajem završe među poslednjima.
A ako pored revijalnog karaktera još bude i plejbek, onda stvarno ne shvatam poentu festivala.
 
Uhh, neki isecci bas gore! 🔥
Vladana, Zorja i JTo mi najvise obecavaju, a svidjaju mi se i Albino, Tara, Zoi, Lena Kovacevic i Magla bend.
 
I meni se cini da je bilo na plejbek. Volim na tim festivalima da se peva uzivo, a ovako se moze kao mi na FSC. Licno mi nema/nije bilo smisla pevati na plejbek na tim festivalima.

Da, bilo je na plejbek, valjda zbog samog mesta održavanja (Kanli kula). Tako da ako su zadržali isto mesto, onda ne verujem da će pevati uživo.
 
Po isečcima mi se najviše do sad sviđa Zoi pa onda Zorja, Magla bend i Albino.
 
@Ivana Neće sad biti na toj lokaciji kule već u parku Igalo.
 
Aha, ok. Onda se definitivno nadam pevanju uživo i ja. :)
 
NIkad nisam gledao ovaj kvazi festival. Sećam se jedne emisije Kulturnog nokauta Maje Uzelac gde su ga tako ispljuvali - pozerski festival na plejbek :sick:. Budvanski festival je bio miljama bolji, ali su i sa tih Skala ostali hitovi; kasnije bih saznao da se neka pesma tamo "takmičila". Ono kad sam ja pred kraj prošle godine na onom chodinom Soldi Soldi, pa posle Forumu Evrovizija :) pravio neki specijal "Eurovision Rock Contest" Leo se spremao za neki specijal domaćih festivala (i Skale su tu bile u opticaju), ali eto krenula je sezona nacionalnih finala za Evrovizju, novi forum je proradio...
 
Nisam stigao da ispratim večeras, ali sam pogledao Zorju i Zoi, ostalo ću sutra tj. danas. Razočarenje što je playback, ali dobro, očekivano.
Zorjina pesma mi je top, svakako njena najbolja do sad ako ne računamo Zorju sa PZE. Zoi mi se isto sviđa i sviđa mi se taj njen stil generalno, izdvaja se na našoj sceni baš, jedino mi smeta što je došla da nastupi kao da je izašla da baci smeće i usput svratila, stvarno je mogla malo više da se potrudi tj. svi su kad već ne pevaju uživo mogli su bar da se potrude oko vizuelnog dela.
 

Peticija da vrate produkciju iz '97e, ovo izgleda kao da je snimano mobilnim telefonom u nečijem dvorištu :oops:
 
Od celog ovog raspada pažnju mi je privukao samo Klon koji izgledaju kao tri lična trenera sa simpa narodnjačkim hitom iz 2000ih (zlatne ere narodnjaka) sa sve pratećom pevačicom koja sve vreme proverava tekst na mobilnom dok "peva" na plejbeku.
 
Back
Top