Skale

Iako su odlicna imena na festivalu, meni to nije dovoljno privuklo paznju jer sam ocekivao da ce pevati na plejbek (a opet sam se nadao da bi mozda mogli pevati uzivo) i nije takmicarski. Verovatno cu ovako naknadno da poslusam pesme u nekom narednom periodu.
 
Potpuno zaboravila na ovo, ali sad kad čujem da je, i pored promene mesta održavanja svejedno zadržano pevanje na plejbek, iskreno me i ne zanima nešto.
 
Ocajna produkcija i sramotan plejbek, ali pesme su bas dobre. Sinoc su mi se dopale pesme od Jelene Tomasevic, Ane Bebic, Albina, Line Pejovske, Zorje, Gigovske, Vladane, Sonje Kocic, Vunturisevicke, Vasca, Klona i Zoi - sto je vise od polovine.
 
Lepa je Lenina pesma, objavila je i spot.


Snimak druge večeri festivala

 
Што се мене тиче, атмосфера током обе вечери је била ту и тамо. Мислим да је веће узбуђење и више публике било на оним концертима после краја презентационог дела него на ревијално-презентационом програму. Од неких извођача као што су Сара и Зои очекивао сам више, али у глобалу, лајнап је био најјачи и најелитнији до сад, а понуда песама је била сасвим пристојна.

У међувремену је херцегновски одбор сада већ опозиционог ДПС-а упутио примедбе на саме обновљене „Скале“:
https://www.portalanalitika.me/clanak/dps-herceg-novi-cije-je-more-a-cije-su-skale
 
Gledah i slušah tako usput dok sam nešto radio, pa jest bilo jadnjikavo osvetljenje i kadriranje i ta cela stejdž produkcija, i taj momenat plejbek + još samo revijalno sve, al ajd, nije kao da imamo festivala, daj šta daš.

Kao donekle okej su mi bile pesme Albina, Zoi, Zorje, Bojane V, Vaska, Lene K, Kejt, Ane Stanić i Magla Benda, ali nisam čuo nijednu jaču letnju hitčinu. Posebno od Sare i Angelline očekivah bolje. Ako shvatimo sve ono kao izgovor za promovisanje osrednjih radijskih singlova onda sve kul, ali ako već povampiruješ tradicionalni muzički festival, moglo je u globalu više truda da se uloži, i u pesme i u nastupe.
Malo mi bilo smešno koliko puta je ona voditeljka ponovila mediteranska atmosfera, malo Mediterana, mediteranska energija ili šta već sve, kao da je to sve u najmanju ruku na Malti ili Siciliji a ne u regionu lol, ne sporim naravno da je Crna Gora između ostalog i mediteranska zemlja, al ono, u redu je, Srbija i Makedonija nemaju more, svakako će vam doći turisti odatle, opusti se ženo, razumeli smo :ROFLMAO:

A ti koncerti nakon revija pesama nisu bili emitovani nigde ili?
 
Gledah i slušah tako usput dok sam nešto radio, pa jest bilo jadnjikavo osvetljenje i kadriranje i ta cela stejdž produkcija, i taj momenat plejbek + još samo revijalno sve, al ajd, nije kao da imamo festivala, daj šta daš.

Kao donekle okej su mi bile pesme Albina, Zoi, Zorje, Bojane V, Vaska, Lene K, Kejt, Ane Stanić i Magla Benda, ali nisam čuo nijednu jaču letnju hitčinu. Posebno od Sare i Angelline očekivah bolje. Ako shvatimo sve ono kao izgovor za promovisanje osrednjih radijskih singlova onda sve kul, ali ako već povampiruješ tradicionalni muzički festival, moglo je u globalu više truda da se uloži, i u pesme i u nastupe.
Malo mi bilo smešno koliko puta je ona voditeljka ponovila mediteranska atmosfera, malo Mediterana, mediteranska energija ili šta već sve, kao da je to sve u najmanju ruku na Malti ili Siciliji a ne u regionu lol, ne sporim naravno da je Crna Gora između ostalog i mediteranska zemlja, al ono, u redu je, Srbija i Makedonija nemaju more, svakako će vam doći turisti odatle, opusti se ženo, razumeli smo :ROFLMAO:

A ti koncerti nakon revija pesama nisu bili emitovani nigde ili?
Колико знам, нигде. Можда су накнадно снимили па ће сачувати њихово емитовање за новогодишње празнике или тако неки прелазни период.
 
Meni sinoć najviše Ivona i Hana. Shvatio sam koliku je razliku napravio nedostatak festivala kod nas - skoro sve pesme koje smo čuli (ili preleteli preko istih realno) kao da su pravljene za YouTube, a ne za živ nastup.
 
Last edited:
Kada sam putio preko yt noćas pred spavanje da pogledam 15 minuta sam pokušavao da shvatim da nisam pustio nešto pogrešno jer mi ništa ne liči na sunčane skale.
Hteo sam da nađem nastup Goce Tržan sa Haljinom, zašto to nema?! Sećam se da je bila u nekom roze korsetu, pa se nešto mincala šminkala, baš je onako futuristički nastup.
 
Kada sam putio preko yt noćas pred spavanje da pogledam 15 minuta sam pokušavao da shvatim da nisam pustio nešto pogrešno jer mi ništa ne liči na sunčane skale.
Hteo sam da nađem nastup Goce Tržan sa Haljinom, zašto to nema?! Sećam se da je bila u nekom roze korsetu, pa se nešto mincala šminkala, baš je onako futuristički nastup.
Kad pomenu to, pogledajte produkciju Skala pre 18 godina


Ovo sada je stvarno neprijatno, već vidim kako se skupila neka "ekipa" u fazonu E, a što ne bismo organizovali festival - toga nema ko ranije, a realno svaka budala može to da izvede. Staviš par onih velikih televizora, par mladih voditelja, opičiš plejbek i to je to. Moj sestrić je sad završio FDU, mislim neku privatnu sličnu varijantu, on može da snima i eto ga, možemo lagano da obrnemo neke pare.
 
Preslušao sam ofrlje pesme,možda bi trebalo da dam drugu šansu. Sve mi je nekako bezveznjikavo,Zorjina mi je kul za sad i od Henija..ostalo mi je na drugo uvo izašlo. Možda kada izađu same pesme pa da se fokusiram samo na to 🙈
 
Baš me zanima da li mu je ime
Henny
yasss-henny.gif


ili Henny
henny-things-possible-drinking.gif
 
Šta se desilo sa 🌞 i zašto Skale više nisu sunčane??? :oops:
 
I bolje ovako da je samo Skale. Onda mi manje bode oci da je to "nastavak" Suncanih skala. Ovako mogu da posmatram da je to zasebni festival ili kako vec da nazovem.
 
  • Like
Reactions: FFM
Ja samo da primetim da je marketing bio nula, jer pojma nisam imala da bilo šta po ovom pitanju, dok sad nisam ovde pročitala, i malo mi žao, ali onda ipak, čitam komentare i nije mi toliko žao.
 
Festival Skale će ove godine biti održan u julu, a tim povodom održana je konferencija za medije u Beogradu. Predstavljena je himna festivala "Naše su skale, naše je more" koju izvode Željko Samardžić, Sergej Ćetković, Dženan Lončarević, Ana Stanić, Nevena Božović, Ognjen Amidžić, Marko Kon i Željko Vasić. Pokrovitelj festivala je Telekom Srbija.

Na konferenciji su predstavljena i četiri učesnika: Ana Mašulović (bivša članica Ministarki i prateći vokal Aljoni Lanskaji - Belorusija 2013. i Vanji Radovanoviću - Crna Gora 2018), koja će izvesti novu pesmu "Crta", a osim nje, na Skalama će nastupiti i Milan Nedeljković, Siniša Svičević i Mira Maletković.

 
Back
Top