si Slovenija 2022: LPS - Disko

Šta ?
Ljubenko nije prošao ..
pa ovi Kekeci nisu normalni ... pa to fora zajebancija trebalo je biti u finalu ...čak bi uz malu doradu prošlo i u finale esca...

ovo su vremena " ŠOKIRAJ ME " pa ću ti dati glas...

inače nema veze kako se Vedran izjašnjava i odakle je, vide si ti geni kameni :ROFLMAO:... Ma " naš čovek " ...Srbenda Ortodox !
 
Iako je meni bezveze,mislim da najveće šanse za finale bi imali sa July.
Moracu da se slozim i bila je dobra u pf. Mada moram priznati da mi se dopada i BQL-Maj.
Ljubenko ipak cijeli konfuzan.
BQL su okej kad ih gledaš prvi put, ali Bože me prosti izgledaju kao Mahmood i Blanco sa Wish-a.
Jeste, ali mi ih je lepse slusati.

Moj prvi favorit, koji nema nikakve sanse, je David Amaro – "Še vedno si lepa".
 
sad sam poslušao isečke slovenačkog izbora i jako sam prijatno iznenađen izborom, pesmama, odabirom finalista, produkcijom, a par nastupa su mi ono, spremno za esc.
e sad..
najviše mi je za oko i uho zapala july, pa onda luma i haumptman.
bravo za slovence! sjajan izbor.
kad bih poredio bolji su od sva 3 baltička izbora zajedno, a od ovih naših ex-yu prostora vrv u vrhu.. dobro, ovde već imam vizualizaciju, dora i pze tek treba da se održe.. ali slovenci.. bravo!
 
Ovo baš grmi.

Treba im manje igrača, a više pratećih da isprate onu kidalicu sa isečaka (uživo je malo underwheling) i ako to popeglaju ovo može u top 10 lagano.


Ljubenko nije prošao u finale:


Koliko mi žao što je ovo ispalo, izuzetno simpatično, podseća me na CG pre par godina sa Who See.

Sve u svemu, veoma simpatična EMA, svaka čast kako je moderna i interesantna (khm PZE, gledam u tebe), a opet lokalno relevantna (khm Doro khm).
 
Ljubenko ipak cijeli konfuzan.
BQL su okej kad ih gledaš prvi put, ali Bože me prosti izgledaju kao Mahmood i Blanco sa Wish-a.
A meni više daje vajb Mashrou' Leila's, rani dani što mi je skroz kul.

Edit: Mislio sam da pričaš o Ljubenku i da je BQL varijancija na temu Bole me Qurac za Ljubenka, a ne pravi takmičar.
 
Redoslijed nastupa u finalu:


  1. Anabel - Tendency
  2. Stela Sofia - Tu in zdaj
  3. Manouche - Si sama?
  4. Leya Leanne - Naked
  5. BQL - Maj
  6. Gušti feat. Leyre - Nova romantika
  7. July Jones - Girls Can Do Anything
  8. David Amaro - Še vedno si lepa
  9. LPS - Disko
  10. Hauptman - Sledim
  11. Luma - All In
  12. Batista Cadillac - Mim pravil
 
I ko im je glavni favorit ? ...
samo nemoj ovu imitaciju od pesme da ide ponovo na esc Luma - All In

Kekeci sami sebe pokrali... :ROFLMAO:

pa neće to ponovo da upali...
 
Tek sam sada skužio da je Ljubenko bio na Emi. Odlična stvar. Kako kvalitetno sprdanje, taman za Eurosong. Slovenci mutavi.
 
Ali meni je golemo da su pustili da na Emi pjeva dio na hrvatskom.
 


Sigurno uz Anđelinu moj omiljeni NF entry sa Balkana (ne pratim ostale lokalne), po ceo dan ga slušam. Pritom mi je poprilično jebozovan u ovoj celoj konstelaciji (ne toliko kad ga guglam).
 
1. Luma - "All In" 9/10 - najkvalitetnija kompozicija i koncept
2. BQL - "Maj" 8/10 - solidno iznenađenje, čini mi se da mi se ovaj duet nikada ranije nije nimalo dopao
3. July Jones - "Girls Can Do Anything" 7/10 - nije loše, ima dobre elemente, ali vokal ne funkcioniše kako treba na momente
4. Hauptman - "Sledim" 6/10 - solidno, vokal je dobar
5. Batista Cadillac - "Mim pravil" 5/10 - vokal je odličan, takoreći izvrstan, kao na playback, ali meni se lično ova pesma ne sviđa
6. Gushti feat Leyre - "Nova romantika" 5/10 - kompozicija je dobra, ali mi se boje glasova, ama nimalo ne dopadaju, totalno je neprijemčivo
7. Stela Sofia - "Tu in zdaj" 4/10 - vrlo klimavo, po svim pitanjima
8. Manouche - "Si sama?" 4/10 - vokal je odličan, takoreći izvrstan, kao na playback, ali meni se lično ova pesma ne sviđa
9. LPS - "Disco" 3/10 ???
10. Anabel - "Tendency" 3/0 - uh, vrlo klimavo
11. David Amaro - "Še vedno si lepa" 3/10 - prejednostvana kompozicija i tekst, festivalski je jako slabo
12. Leya leanne - "Naked" 2/10 - ???? :/

Što se tiče poređenja Slovenija 2019 - Zala Kralj & Gašper Šantl - "Sebi" (izvrsna numera) sa Luma - "All in", osim dve osobe na sceni i klavijature, ja ne vidim gotovo nikakvu sličnost.... čak je i jezik drugojačiji...
 
Mislim da televoting osvaja BQL.A u žiriju će biti i strani žiri kao i njihovi OGAE članovim
 
Back
Top