Tenis

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
Joined
2 Feb 2022
Messages
1,259
Points
118
Ovde možemo pisati o svemu što je vezano za treći najpopularniji sport na planeti.
 

Srbija menja Rusiju na završnom turniru Dejvis kupa​

Muška teniska reprezentacija Srbije zameniće Rusiju na završnom turniru Dejvis kupa, saopšteno je na sajtu takmičenja.

Kako je saopšteno, Rusija je iz Dejvis kupa izbačena zbog ratnih sukoba u Ukrajini, a Srbija je izabrana kao najbolje rangirani tim koji je igrao prošle godine u polufinalu Dejvis kupa.

Teniseri Srbije prethodno su dobili su specijalnu pozivnicu za završnicu takmičenja u septembru, a sada će "vajld kard" biti dodeljena nekoj od12 ekipa koje su eliminisane tokom kvalifikacione faze koja se održala 4. i 5 marta.

U konkurenciji su Ekvador, Rumunija, Finska, Kolumbija, Kanada, Brazil, Slovačka, Mađarska, Norveška, Japan, Češka i Austrija.

Meksiko će nastaviti dalje umesto Belorusije.

Izvor: RTS
 
Tezak zreb za Djokovica i ujedno bice interesantno za gledanje. U 1/4 f. ide na Nadala, a u pf-u na Zvereva ili Alcaraza. Krajinovic bi mogao sa Nadalom u 4. kolu, Lajovic na Zvereva u 2. kolu.
Djere bi mogao u 2. kolu sa Medvedevom, a u 3. kolu sa Kecmanovicem koji je nosioc, a sa Cilicem u 4. kolu.
 
Upravo sad citam vest da je Vimbldon "kaznjen" sa oduzimanjem bodova, jer ne dozvoljava igracima iz Rusije i Belorusije da se takmice. Ovaj turnir ce se igrati samo za pare.
Ovo prakticno znaci da Djokovic gubi 2000 poena i 1. mesto, a da opet nece imati priliku da brani. Uopste mi nisu jasni, ovamo govore da ne dozvoljavaju diskriminaciju, a znamo sta se desilo u Australiji.
https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2022&mm=05&dd=20&nav_id=2157885
https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2022&mm=05&dd=20&nav_id=2157890
Uzgred, Krunic i Danilovic su se plasirale u glavni zreb RG. Kao i Donja Vekic.
 
Šteta što će ovim najviše Đoković da izgubi, a vidim i da će Federer da ostane na 0 bodova pošto je zadnji put igrao na prošlogodišnjem Vimbldonu
 
Da, pored njega i još jedna legenda tenisa, Serena Vilijams takođe ostaje sa nulom. Užas, ali najverovatnije će ostati na tome, pošto ovi stoje i dalje pri odluci.
 
Da. Nece se nista promeniti. Moze se reci jos jedan pokusaj da se Djokovicu ne dozvoli da obori rekord za najduze provedenih nedelja na broju 1.
 
Jedno srpsko-hrvatsko finale, moliću lepo.:D
Najjače što bi Čilić lako i mogao doći do njega sa ovakvim izdanjima i koliko mu se otvorilo sad i eliminacijom Cicipasa. Mislim, nisu svakako ni Rubljov i dvojac mladih nada laki rivali, ali bilo bi lepo.

Zato u gornjem delu žreba haos u najavi, Đoković, ako i dobije Nadala (nadam se da hoće) ima pošteno da se namuči i u polufinalu protiv Alkaraza najverovatnije.
 
Ipak Zverev. Upravo zavrsen mec i moram reci da je bio veoma kvalitetan sa jako malim brojem poklonjenim poenima. Ovaj mec je bio dostojan finala.
A slazem se za Cilica da mu je "otvoren" zreb, tj. ima odlicnu situaciju da se domogne finala. Medved nakon operacije i ne igranja, nije mogao da dugo parira na GS. Ipak je to duzi period oporavka i to je ostavilo traga. Kao i sto je na Djokovica ostavilo traga kada nije igrao meceve.
 
Da, ipak je on dobio. Ali džabe, kad se desio ishod koji nismo želeli. :( Mada, od početka se videlo da nije to to. Sad ne znam šta je uticalo najviše. Možda što nema toliko kontinuitet igranja.

Sad i definitivno gubi No. 1, sa tendencijom da, u najgorem slučaju bude i 4.
 
Elena Ribakina osvojila je ovogodišnji Vimbldon, pošto je u finalu savladala Ons Žaber iz Tunisa sa 2:1 (3:6, 6:2, 6:2). U ženskom tenisu je sad baš sve moguće, uopšte niko nema neku stabilnost duži period.​
 
Iga Swiatek je ove godine bila fenomenalna i dominira. Imala je 37 pobeda u nizu do 3. kola Vimbldona (krenulo je od 21. februara). Pre nje je Esli Barti se penzionisala na vrhuncu i posle duze dominacije.
Ali da, generalno je sve moguce.

U nasem tenisu, sa dosta paznje pratim rezultate nase mlade Lole Radivojevic koja ima 17 godina i ove godine je osvojila par fjucersa (ili kako se u zenskom tenisu rangira) i u svojoj prvoj seniorskoj sezoni je trenutno 670. i konstantno napreduje.

U muskom tenisu mi se izdvaja Hamad Medjedovic koji ima 18 godina. Trenutno je 266. i takodje konstantno napreduje. Osvojio je nekoliko celendzera i fjucersa uz odlicne partije protiv bolje rangiranih protivnika. Trenutno je 17. na listi za zavrsni Masters mladih i ima sasvim realne sanse da se nadje, posto nema puno dominatnih mladih igraca. Alcaraz dominira i ima realne sanse da se nadje na velikom zavrsnom Mastersu tako da bi mogao otvoriti jedno mesto.
 
Moze lako da se desi da osvajac grend slema i jos nekih jacih turnira ne igra na zavrsnom mastersu, sto je apsurd.
Mogu lako da zamislim kako se Vimbldon krisom smeje dok trpaju pare u dzepove, nakon finala i odluke da se kazni sa oduzimanjem poena. Bas im je tesko pala kazna.
 
Bravo za Noleta.
Hit mi je bilo ono "Nisam mislio da ću ikada reći ovoliko lepih stvari o tebi." :ROFLMAO:
 
Nakon ono sto se desilo u Australiji, Kirgios je totalno promenio misljenje o Djokovicu. Ne znam tacno sta ga je podstaklo pa da bude na Djokovicevoj strani.

Mekinro je izjavio da bi politicari trebali da dozvole da igra na US Open-u, da su to gluposti i treba naci nacin da se omoguci Djokovicu da igra.
 
Ne znam, meni je to sa njihovom "svađom" prenaduvano malo. Imam utisak kao da je to bilo predstava za medije i javnost. Mislim, nemoguće mi da mu je samo odjednom "kliknulo" toliko da su sad skoro BFF's.

A super je da Đoković ima podršku.
 
Sto se tice Djokovica, ja imam podeljeno misljenje o njemu sada.

Sto se tice terena, ima apsolutan respekt i jasno je da je on najbolji srpski sportista. Tesko da ce neko u skorije vreme dostici njegove rezultate i za to kapa dole.

Medjutim, on ima i losu stranu a to je da je aktivni promoter sarlatanstva, anti-nauke a takodje je i saucesnik u sirenju bolesti koja je paralisala svet, mnoge ljude ubila a mnogima ostavila trajne posledice.


Inace je on poznat kao veliki protivnik nauke i medicine uopsteno, to traje jos od pamtiveka. Njegov stav je da su lekari i naucnici losi i zli, trebamo se leciti travama. Takodje promovise i razne......diskutabilne dijete i nacine ishrane, da se tako izrazim, a o pravljenju "vremenske masine" sa doktorom Nestorovicem nemam sta da ni da kazem. Stvarno ne znam ni sta da kazem, iskreno.


Samo se treba vratiti u 2020. i setiti se onog Adria toura koji je samoinicijativno organizovao bez icije dozvole a za posledicu je imalo zarazavanje svih prisutnih aktera. I sada u decembru se setao pozitivan, slikao sa decom, davao intervju francuskom novinaru i ni jednog trenutka mu nije palo na pamet da bi mozda bilo dobro da se izoluje i ne prenosi zarazu dalje. Ja kad sam imao COVID, izolovao sam se od svih.


Sto se tice njegovih stavova o vakcinaciji..........da ne idem u detalje na ovakvoj temi ali on ako misli da on zna bolje od celokupne svetske naucne zajednice i od lekara, debelo se vara. Inace, i to se zna, on je protiv svih vakcina generalno, za njega vakcina nije nesto sto je pomoglo covecantsvu da iskoreni zarazne bolesti i, na kraju krajeva, podigne prosecan zivotni vek, nego nesto najgore sto postoji na svetu.


Generalno su se on i njegova zena toliko nalupetali o ovim stvarima u zadnje tri godine, da je to fascinantno, a mene, kao nekoga ko zastupa nauku zgrazava koliko jedna osoba koja ima publicitet moze da narusi napore hiljade i hiljade naucnih radnika u nameri da edukuju ljude. Edukacija je jako zakazala svuda, nazalost i zato i imamo ovakve stvari.


Ipak, moram reci i da, iako je mene licno on jako razocarao, ne smatram da je u potpunosti kriv za ove lose stvari koje radi, posebno u zadnje vreme. On je jednostavno izmanipulisan od strane drugih ljudi, prvenstveno zene i oca, ali i nekih drugih ljudi. On je neobrazovan ali nije glup Da se edukovao na vreme, sigurno ne bi imao stavove kakve ima i razumeo bi znacaj javnog zdravlja, pre svega.


Dakle, neki suma sumarum moj sto se njega tice - kapa dole i respekt za sve sto je uradio na terenu ali ujedno i osudjujem njegov anti-naucni aktivizam. Volim sport i tenis ali zivot i zdravlje pre svega. Znam da se moj stav nece svima dopasti i to je ok ali jednostavno ja sam stavio sport i zabavu na jednu stranu a zivot i zdravlje na drugu. Jasno je sta za mene licno, u velikoj semi stvari, ima veci znacaj.
 
Uf, uf, uf.

Moraću da prokomentarišem tvoj post, kolega, i ponovo ću možda da ispadnem kao Novakov bot nekima zato što često znam da komentarišem njega i situacije u kojima je (bio), baš zbog raznoraznih priča izvučenih iz konteksta i rekla-kazala priča, koje su, naravno, očekivane kad je u pitanju najpopularniji Srbin u svijetu i jedan od najpoznatijih svjetskih sportista današnjice, ali nekad se ide u krajnost.

Ne, čovjek nije vakcinisan - kao ni mnogi drugi ljudi koje znamo. Da li je to pravilan izbor? On sam zna za sebe, očito je spreman da snosi posljedice nevakcinisanja, njegov izbor i treba da se nosi s tim. Da li sam ja vakcinisan a gotivim njega i navijam za njega? Apsolutno, kao i moja cijela porodica, jer svako sa iole zdravog razuma ne čeka da mu javna ličnost kaže za koga treba da glasa, šta treba da jede i šta da radi za svoje zdravlje. Da li je Novak ikada javno govorio da ne treba ljudi da se vakcinišu? Apsolutno - ne.

Ako je neko zbog njega odlučio da se ne bode, opet nije uopšte njegova krivica, jer ako neko misli da će isto njihovo tijelo i organizam da podnese nešto kao njegovo koje je u fantastičnom stanju, govori dovoljno o njima kao i to da čekaju da vide hoće li se teniser vakcinisati da bi se vakcinisali i oni. Taj narativ da time mijenja svijest ljudima mi je smiješan - kako ljudi nisu postali vegani zbog njega, promijenili stav prema životinjama nakon njegovih izjava, nisu masovno počeli da treniraju, sve te 'zdrave' stvari, ali eto, neće se vakcinisati zbog njega. Ako je pozitivno - ne utiče, ako je negativno - utiče na sve. Smiješno.

Ta konstantna priča kako je učestvovao u širenju bolesti - pa zar nismo svi? Nije se virus iz neba stvarao ljudima u organizmu nego iz dodira i kontakta sa drugim ljudima. Ja sam 2020. pokupio koronu iako sam bio kod kuće skoro stalno i skoro da nigdje nisam išao u iole veće grupe ljudi (dakle više od 5, ako i toliko), a prošle godine na svadbi sa 200+ zvanica igrao u kolu i nikome ništa nije bilo. Dakle, samo onaj ko je bio zatvoren stalno nije mogao da širi virus, svi ostali jesmo. Razlika je što su se neki više pazili i pažljiviji bili prema drugima, neki ne, ali ni to nije bio garant ni za šta, nažalost. Ali da, slažem se da je potez iz decembra bio bespotreban i nepromišljen, koliko god vjerujem da se jeste testirao i imao negativne brze testove, opet je trebalo da sačeka i PCR i bude siguran. Ja bih tako postupio, ne mogu reći da bi i svi drugi, jer vrlo dobro znam da ne bi, i to je minus zbog kojeg zaslužuje da bude kritikovan kao što je i bio.

Za razliku od Adria Toura, za koji ne znam kako tačno kažeš Miloše da nije bio odobren ni od koga, kad su bukvalno gradovi u kojima je trebalo da se održi (uključujući i moj), sedmicama najavljivali turnir i radovali mu se, od najviših zvaničnika do običnih građana. Dakle, svakako je dozvole imao jer nije sam od sebe došao nepozvan i rezervisao i smještaje i terene i pozvao svjetski poznate tenisere i dogovorio mečeve po gradovima u regionu. Da li su bili nemarni malo par dana pa se njih par (ne svi) zarazilo? Pa jesu, ali eno i u Abu Dabiju krajem prošle godine njih tipa 10 tenisera, navodno svi vakcinisani, se porazboljevali i pozaražavali jedni druge tako vakcinisani, pa ne vidim da je iko pisao da je sUpEr sPreAdEr event, ali pošto je ovo bio Adria Tour, ne gase se da pišu i 2 godine kasnije šta je bilo.

Inace je on poznat kao veliki protivnik nauke i medicine uopsteno, to traje jos od pamtiveka. Njegov stav je da su lekari i naucnici losi i zli, trebamo se leciti travama.
Kako tačno je osoba kojoj je Nikola Tesla idol i na sva zvona hvali njegove naučne uspjehe i dostignuća - osoba koja je veliki protivnik nauke i medicine uopšteno? Zar bi takva osoba se kljukala antibioticima i tabletama protiv bolova da ne vjeruje u nauku i medicinu, valjda bi udisao lavande i trave na terenu a ne koristio sprej za astmu, koju su, naravno, naučnici napravili? Zar ne bi mislima rješavao probleme u mišićima i tijelu a ne vodio fizioterapeuta, takođe medicinski školovanog čovjeka, svuda sa sobom? Tako da, izvini, ali ove priče 'to se zna, to je činjenica, njegov stav je da su zli' itd. ne piju baš vodu i mislim da se zasnivaju na ličnom doživljaju a ne na činjenicama kao što ispada kad se vidi komentar. Moj utisak.

Što se vakcinacije tiče, i sam je rekao da su mu djeca vakcinisana i da nije protiv vakcina generalno, nego ne želi da primi ovu protiv Kovida. Isti takav stav gomila ljudi i dan danas ima. Da li je ispravan? Ne znam. Da li znači da su zbog toga anti-nauka i anti-napredak? Ne. Ja sam prvi vakcinisan i isto sam jedno vrijeme bio u fazonu 'treba svi da se vakcinišu' pa sam saslušavanjem ljudi i razumijevanjem zašto ko razmišlja kako skapirao da su ljudi skeptični i nepovjerljivi iz svojih razloga i životnog iskustva, prije svega mislim na ljude iz regiona koji se nisu baš utrkivali da se vakcinišu. Ne osuđujem nikoga, jer ljudi ne znaju kome više da vjeruju i to je realnost svijeta u kojem živimo.

Tako da, ne znam zašto ljudi imaju potrebe da nečiji komentar i lični izbor koji se ni u kom trenutku ne nameće nikome guraju u aktivizam, jer ni po definiciji kapiram da ne može da spada u to. Šta sad, neka trudnica kaže 'e ja neću da abortiram, rodiću dijete', to znači da je protiv abortusa i da sve žene treba da rode? Naravno da ne. To je njen izbor, a drugi imaju svoj.

Kad smo kod žena, znam da mnogi vole da krive Jelenu za koješta, da li je stvarno doprinosila nekim tim izjavama ili ne, ne znam, ali isto mislim da se i te kako pretjeruje i da joj se traži dlaka u jajetu, kao što se vidjelo po onim besmislenim prozivkama i ponižavanjima zbog !!! haljine na Vimbldonu !!!. Isto tako ne vrijedi ni komentarisati pljuvanje Novaka zbog toga šta njegov otac kaže ili radi, ili još jače, šta njegova PUNICA (!?!?) kaže i radi.

Naravno da on kao osoba nije iznad kritike i kad griješi, treba da se iskomentariše, ali baš da se demonizuje i da se pravi od njega neki vođa protiv nauke kako ga pojedini na internetu nazivaju (ne mislim na tebe, Miloše, nego inače), to mi je apsurdno.

A što se tiče teniskih uspjeha i humanitarnog rada, tu nema šta da se priča. Apsolutna legenda i najveći teniser svih vremena.

Moj stav i viđenje situacije :D
 
Back
Top