ua Ukrajina 2022: Kalush Orchestra - Stefania

Neće pobediti ni po žiriju ni po publici, videćemo šta će se desiti u ukupnom zbiru. Da se ne ponovi 2016. :D

Slažem se da je ovo vrlo moguće. Mada, ja iskreno ne bih volela da pobede baš zbog toga što bi se pobeda povezivala sa trenutnom situacijom, ma koliko pesma i, sama po sebi bila dobra i možda zasluživala da se nađe na tom mestu (moje mišljenje)

A razlog trendovanja pesme je možda što i mediji pišu, B92 malo pa malo, objavi neki tekst koji se tiče Ukrajine i ESC.
 
Pa i izmedju ostalog jer je favorit na kladzama, hoce ljudi da cuju + etno prizvuk koji je voljen ovde

Koliko su kladionice irelevantne pokazao je fan koji je hakovao bugarski tviter nalog i oni sto su skocili za zadnjeg na trece mesto
 
Znači Ruslana, Željko, i posebno Marija i Verka spirit animals za ovu godinu 😅
 
Bojim se da bi pobeda Ukrajine definitivno uništila reputaciju ESC-a, pa bi bilo poželjno da ih žiri malo saseče, ako će već potencijalno da dobiju tvt.
 
Obrni-okreni, Kalusha ce biti na "udaru". Ako pobede, mozemo pricati da su pobedili iz sazaljenja, a ako budu recimo u TOP 5, ondao kazemo da im je dosta, dobili su dovoljno podrske. Necemo znati sta je "realno" za njih u tom trenutku.
Generalno, lako moze da se desi da lagano dobiju glasove publike, jer njih ne moze da se iskontrolise (pod pretpostavkom da je sve fer) za koga ce da glasaju. Dok ziri moze da iskalkulise i da odluci hoce li lagano da pobede ili da ih spusti.

Moje misljenje je da definitivno ne trebaju da ucestvuju kao takmicari, jer gubi njihov smisao, nego u vidu revijalnog dela otpevavsi "Staefania" i jos jednu njihovu pesmu. A da, kao sto je pisao rintintin, novac koji se skupi od glasanja publike, prosledi Ukrajini.
 
Pa ako budu mogli doći sigurno će se takmičiti.Mislim nema smisla da dolaze da bi samo otpjevali u revijalnom dijelu.Zato mogu da pozovu i nekog drugog iz Ukrajine.Uvjeren sam da će Jamala tamo biti svakako.
 
Po meni ne bi bila poenta bilo koga, ukoliko bas nikako ne mogu oni da dodju.
 
Upravo to što Andrej kaže, ne bi imalo nekog smisla da ih zovu samo za revijalni deo. Mada, svejedno mislim da EBU ni ne razmišlja o tome. Ako budu mogli da dođu, doćiće, ako ne, ili će im se pustiti taj live on tape koji je pripremljen (valjda) ili će se povući. Iako, kao što sam i ranije pisala, imam utisak kao da se sve čini da oni ipak učestvuju.
 
Bojim se da bi pobeda Ukrajine definitivno uništila reputaciju ESC-a, pa bi bilo poželjno da ih žiri malo saseče, ako će već potencijalno da dobiju tvt.
Ja baš imam osećaj da ce žiri maksimalno podržati Ukrajinu...
Evo ne znam, možda grešim, videćemo...
 
Predstavnici Ukrajine dali su izjavu za švedski javni servis SVT. Pevač Oleg Psiuk poručio je da je Evrovizija veoma važna za njih, ali im je još važnije da njihovi prijatelji i porodica prežive.

Istakao je da se bend vraćao sa koncertne turneje u Kijev kada je rat počeo i da se jedan od članova benda pridružio odbrani zemlje, a da je on sam osnovao volontersku organizaciju koja pomaže interno raseljenim licima i prikuplja pomoć za vojsku.

Pozvao je građane Evrope i sveta da pišu o ratu na društvenim mrežama i glasno protestuju protiv toga, kao i da apeluju na NATO da zatvori vazdušni prostor Ukrajine.

Nadaju se da će rat biti završen do maja kako bi mogli da se takmiče u Torinu, pošto je na snazi mobilizacija i muškarcima od 18 do 60 godina nije dozvoljeno da napuste zemlju.

Kompletna vest: Evrovizijski favoriti u ratnoj zoni – https://www.svt.se/kultur/eurovision-favoriter-i-krigszonen
 
Pa dobro, u svakom slucaju ce ucestvovati. Mogu da posalju onaj video za slucaj da ne mogu da putuju u Torino.
 
Pa ček, rekli smo ako su snimili live-on-tape, to mogu da puštaju na ESC ako hoće sve i da je u Ukrajini najgora apokalipsa.
 
Da, biće korišćen rezervni snimak, bez obzira da li je izostanak zbog korone ili rata. Ukrajinci navodno tek treba da ga snime u nekom gradu bliže poljskoj granici.
 
Minipop

s3kVzf9.jpg
 
Poslušao sam i ovu (zamenjenu) ukrajinsku pesmu i u globalu je korektna. Ima upečatljiv refren, dobro je spakovana, ima dobar nastup (kao što se uvek i očekuje od ove zemlje), rep deonice su malo napadnije, a instrumentalni deo mi najviše prija.
Ne znam zašto, ali me sama muzika u pesmi podseća na THCF - Ideš za Kanadu. :LOL:
E sad, kada je reč o pobedi, to se prosto kosi sa bilo kakvim evrovizijskim pravilom da zemlja koja dva puta pošalje žanrovski istu ili sličnu pesmu (etno svakako dominira i u prošlogodišnjoj ukrajinskoj pesmi), nema mnogo šansi da ponovi uspeh.
Uostalom, ovo od svih evrovizijskih pesama najviše liči na Argo - Utopian Land, a znamo kako je ta pesma prošla.
Znači, neki top 10 jeste moguć, ali ukoliko bi se dogodila pobeda, pa čak i top 5, to bi po meni isključivo bilo iz političkih razloga, što bi čak bila i medveđa usluga za njih. :confused:
 
Zamenik direktora RAI1 Claudio Fasulo otkrio je da su Ukrajince izuzeli iz obaveze snimanja rezervnog nastupa, pa u slučaju da ne dođu u Torino, koristiće snimak nastupa iz ukrajinskog finala.​
 
Back
Top