ua Ukrajina 2022: Kalush Orchestra - Stefania

Da se rat nikad ne desi, najvise bi voleo utopija jeste, ali najiskrenije. Ja i dalje mislim da nad svi ratovima ima neko odgore ko sve komanduje i odredjuje, tako je nazalost vekovima bilo i izgleda bice. Kako to ljudi ne razumeju 21. veku bas ne kapiram. Ja se zato ni na jednu stranu ne stavljam, niti nekoga osudjujem. Znam kroz sta je moja porodica prosla 90' i ne zelim nikome to. Ne zelim to svojoj deci, niti bilo cijoj deci.
A muzika nek bude muzicarima utopija opet 😁
To je jako lepo sve, ali neko tamo na istoku ne misli baš tako.. 🥺
I mislim da se protiv toga na svaki način treba boriti..
 
Ali kako smo mogli zaustaviti ljude da glasaju? Ja vas ne razumem..
Tko govori o zaustavljanju? Nije se moglo zaustavit očito... govorimo o nepravdi i namještenoj pobjedi koju ne podržavamo, kažem ne vrijedi...
 
Ali ako se oni diskvalifikuju, diskvalifikacija Rusije i Belorusija gubi svaki smisao.. 🤷‍♂️
Pa Belorusija je diskvalifikovana još pre svega ovoga... Rusija je diskvalifikovana kao agresor, a Ukrajina je mogla da bude diskvalifikovana i za vreme Evrovizije zbog konstantne zloupotrebe Evrovizije za slanje političkih poruka... Sve čisto i korektno.
 
Namestena ne moze biti ako je narod glasao i tu je kraj. Moze se reci da nam se ne svidja motivacija ljudi zbog cega su glasali, ali da je namesteno to stvarno nije, jer znamo kakva je situacija sa izbeglicama i ljudima sa zapada koji imaju odredjene stavove prema Ukrajini.
 
Tko govori o zaustavljanju? Nije se moglo zaustavit očito... govorimo o nepravdi i namještenoj pobjedi koju ne podržavamo, kažem ne vrijedi...
Kako nameštena, namestili ti ljudi koji su glasali da pobedi? Duuuuh.. 😬😬
Jel Šerifovićki nameštena pobeda zato što je gro dijaspore glasilo za Srbiju?? OMG.. 🥺
 
Pa svako ima razlog zbog cega glasa, neko ce da glasa za nas jer je poreklom iz Srbije. Svako ima pravo da da glas kome god hoce, to se ne zove namestaljka. Zna se sta je namestanje, varanje, korumpiranje itd...
 
Pesma je dobra - ali nikad se ne bi pričalo u kontekstu pobede da nije rata.
Nije nepošteno jer je Ukrajina pobedila - nepošteno je prema ostalih 39 učesnika koji su tu bili kao inventar. Ukrajina je znala da će pobediti jer će imati sažaljenje cele Evrope. Sa njihove strane bi bilo moralno da su se povukli zbog situacije u kojoj se zemlja nalazi. Dakle, ovo nije sport. Ovo nije 11 na 11 kao fudbal, gde navijači imaju nikakav ili minimalni uticaj na dešavanje na terenu. Ovo je nešto gde ljudi glasaju po nekom ličnom nahođenju - Ukrajina je zloupotrebila empatiju Evrope samim svojim učešćem u situaciji gde je zemlja razorena, znajući da će da pobede i obesmišljavajući celo takmičenje. To je činjenica - ispustili su samo 29 poena publike.

@Mrm jeste, Evropa je glasala i imala je na to legitimno pravo - ali da li je tebi bilo zanimljivo da pratiš takmičenje koje je bez ikakve takmičarske napetosti - a pritom ne iz razloga što se pojavila neka pesma koja je 5 koplja kvalitetnija od ostalih - već iz očigledno političkih razloga. Od tri pobede, dve imaju opasan manjak legitimiteta.
 
Namestena ne moze biti ako je narod glasao i tu je kraj. Moze se reci da nam se ne svidja motivacija ljudi zbog cega su glasali, ali da je namesteno to stvarno nije, jer znamo kakva je situacija sa izbeglicama i ljudima sa zapada koji imaju odredjene stavove prema Ukrajini.
Pa svako ima razlog zbog cega glasa, neko ce da glasa za nas jer je poreklom iz Srbije. Svako ima pravo da da glas kome god hoce, to se ne zove namestaljka. Zna se sta je namestanje, varanje, korumpiranje itd...
O hvalim te Bože..
 
Ni meni se ne svidja sam motiv glasanja i razlog zbog kojeg su ljudi toliko masovno glasali, gde je pesma ostala u pozadini, ali ljudi to je njihov izbor i njohovo pravo. Mi ne moze to da nazivamo nekom prevarom, kad je sve legalno. Mnogi zvizde sto Kipar daje Grckoj 12 poena, sto Crna Gora daje Srbiji, jel i to prevara? Svako ima telefon kod sebe i moze da glasa kako hoce iz milion razloga.
 
@Choda

Ne znam šta da ti kažem, to je tako i nema pomoći.. Ako ti se ne sviđa, nemoj pratiti.. :(
Nemojmo sad ni toliko ozbiljno da gledamo na to, a pritom i ukus je između ostalog u pitanju.. Ako već smatra da je zabava u pitanju, neka ostane tako, hiljade i hiljade fanova se zabbljalonludo u Torinu, nije sve ni do same pobede i glasanja... Ako vam je tako lakše, a pritom ja lično ne vidim problem neki u obe pobede Ukrajine...
A ako ćeš tako Ruslana je baš pobedila kada je Ukrajina konačno nakon haosa, demonstracijama sa velikim žrtvama smenila vlast u narandžastoj revoluciji, ali eto ti o tome ne znaš na primer, a voliš pesmu pa možda i ne primećuješ, savet je da se malo smirite oko toga, ja garantujem da samo naši fanovi ovako reaguju, u vatru ruku stavljam..
 
Da, dok i išlo glasanje juče su se ljudi sa kojima sam gledao smejali čim dođe CG, pa da 12 Srbiji, pa tako i za Danska - Švedska su reagovali, pa Moldavija - Rumunija.. mislim come on, ljudi, pa nećemo se sada oko toga valjda prepirati.. Meni nije palo ni napamet da se pravdam nešto za to, samo smešak, i sve kroz zabavu.. 🙂 To je naprosto tako..
 
Last edited:
@Choda

Ne znam šta da ti kažem, to je tako i nema pomoći.. Ako ti se ne sviđa, nemoj pratiti.. :(
Nemojmo sad ni toliko ozbiljno da gledamo na to, a pritom i ukus je između ostalog u pitanju.. Ako već smatra da je zabava u pitanju, neka ostane tako, hiljade i hiljade fanova se zabbljalonludo u Torinu, nije sve ni do same pobede i glasanja... Ako vam je tako lakše, a pritom ja lično ne vidim problem neki u obe pobede Ukrajine...
A ako ćeš tako Ruslana je baš pobedila kada je Ukrajina konačno nakon haosa, demonstracijama sa velikim žrtvama smenila vlast u narandžastoj revoluciji, ali eto ti o tome ne znaš na primer, a voliš pesmu pa možda i ne primećuješ, savet je da se malo smirite oko toga, ja garantujem da samo naši fanovi ovako reaguju, u vatru ruku stavljam..
Ponekad potcenjujes ljude sa foruma bez ikakvog razloga, a pritom koje ne znas licno. Naravno da znam za Narandzastu revoluciju, a pritom ne volim Ruslaninu pesmu, ali to jednostavno nije bio problem koji se reflektovao na ostatak Evrope i sveta kao gradjanski rat i aneksija Krima pred Dzamalinu pobedu, a da ne pricam o ovome sad.

439 poena kod publike - pa ta pesma onda mora da ce postati svetski hit, u rangu sa Drivers licence, Despacito itd. Ili mozda ipak nece?
 
Neću više komentaristi na ovu temu, nma potrebe, malo mi je i tužno da na taj način o tome raspravljam.. @Choda, izvini, zaista ništa loše nisam mislio...
 
Pa gde je Ukrajina uopste uspesna? Ima ih 10 puta vise od Hrvata a jesu ikada bili negde na SP u fudbalu? Kosarka? Tenis? Poznati glumci ili muzicari iz Ukrajine?

Sta oni imaju uopste za promociju osim ESC?
Ako smo kod sporta: Bubka, braća Kličko, Ševčenko...
Glumci: Mila Jovović je više njihova nego naša, Mila Kunis, Olga Kurilenko...
Kompozitor Prokofjev (ako se računa Donjecka), pisci Iljf i Petrov, režiseri Balajan i Bondarčuk, matematičar Ostrogradski...

Ako ćemo iskreno njihova lista poznatih na Vikipediji deluje impresivnije od naše (što je i logično, ipak su mnogo veći narod):
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_people_from_Ukraine
 
A Belorusija je i pre toga isključena zbog kršenja najosnovnijih ljudskih prava..

Belorusija isključena znog kršenja ljudskih prava (ne znam samo kojih), a ovi tri ciklusa unazad hapsili učesnike vlastitog muzičkog festivala zbog politike. Pa nesuđena im ovogodišnja predstavnica bila u policiji jer je pevala pod šatorom na Krimu i dsikvalifikovana. To su inače ljudska prava?

Dobili su pobedu iz sažaljenja. Nedeljama se po celoj Evropi samo priča o Ukrajini (naravno bez pominjanja žrtava u ruskom delu Donbasa), političari i javne ličnosti su masovno pozivali da se glasa za njih i sad ti meni reci da ti glasovi nisu kupljeni? Da nisu plaćeni da bi se dokazalo kako je vascela Evropa kobajagi solidarna sa Ukrajinom. Boli njih kurac za Ukrajinu i stradanja ljudi tamo jer ovo nije bilo glasanje za Ukrajinu, već glasanje protiv Rusije. Vidite, cela Evropa je uz vas.

A sam ovaj ESC regularan i pošten koliko i zadnji izbori u Srbiji. Vučić pobedio jer ga vasceli srpski rod obožava. Aha
 
10 miliona pregleda na yt i 256 000 lajkova.. 😍
 
Back
Top