ua Ukrajina 2022: Kalush Orchestra - Stefania

Ima fanova koji su dosta nezadovoljni pobedom Ukrajine, ali niko neće javno reći, svi samo glasaju po anketama, a posebno ljudi sa raznih ESC portala.

Ne razumem potrebu da se na iskazivanje nezadovoljstva pobedom u ovoj temi stalno neko kači demagogijom "ne podržavaš pobedu Ukrajine na ESC = ne podržavaš Ukrajinu u ratu".

I to "UK i Španija nemaju problem što je Ukrajina pobedila" dobro, super za njih, ja imam problem, a vidim da nisam jedini.

Bolje Shum da su poslali ove godine.
 
Mislim da se ovde brkaju termini. Pobeda jeste nezaslužena i poklonjena, može se čak reći i sramna, ali nije nameštena i neregularna. Sve je regularno, samo je ljigavo i licemerno. Niko nikog nije terao kako će da glasa, nije problem u ESC kao takmičenju ili u organizatoru, problem je u glavama ljudi, publike.
Nije namešteno, samo je retardirano, ljudi su masovno retardirani 🤷‍♂️
 
Vidim sad da se i zbog skandala sa onim diskvalifikovanim glasovima žirija javljaju razne teorije na srpskom tviteru - Rumunski žiri je navodno 12 dao Moldaviji ali na glasanju je za UK. Naravno odmah su krenuli sa nameštanjem pobede Ukrajini.

Jbt što je neko rekao, sve i da nijedan žiri nije dao boda Ukrajini, i dalje bi pobedili.

Fali mi Mirko da čujem baš kako bi on, kao glavni pobornik teorije da EBU namešta glasove, objasnio ovo lol mislim da je bar što se nameštanja pobede i sličnog EBU zapušio svima usta.
 
Pa to je isto kao kad ljudi kažu SNS pokrao izbore u Srbiji, a jasno je da uopšte ni ne mora da ih krade, isto se i preksinoć desilo.
Mislim da se precenjuje kolektivna svest i racionalnost, a traži se neki konkretan taj i taj krivac, koga zapravo ni nema.

I to ne znači da ko nije glasao za Ukrajinu ili ko kritikuje njenu pobedu nije svestan rata ili da podržava Rusiju. To znači da su ljudi obmanuti (a to je dugoročan proces) da misle da takvim glasanjem vrše ne znam ni ja kakvu akciju pomoći žrtvi i simboliku potvrđivanja nekog kao jedinstva Evrope, a i jedno i drugo potpuno iluzorno i uzaludno. Odnosno, ne postiže se to tako lako jednom godišnje na Evroviziji i tako nekim povremenim zvaničnim događajima gde će paradno da se pošalje lepa poruka, a usput sjebe poenta nečeg drugog, npr. muzičkog takmičenja.

Ali bitno da se masa osetila preksinoć da su svi dobri ljudi dobre duše koji su nešto prelepo i prekonkretno od neviđenog značaja učinili, virtue signaling eksplodirao. 🤡
 
A i ta priča kako "UK i Španija nemaju ništa protiv pobede Ukrajine" je zamena teza. Da, možda nemaju ništa protiv vlade tih država, ali običnim ljudima, a ni izvođačima, nije baš svejedno. Čitam svakodnevno komentare gomile stranaca (najviše baš tih Britanaca i Španaca) o politizovanju takmičenja, o nepoštenoj pobedi Ukrajine, kako je Sem pravi pobednik i sl. I onda neko dođe na forum i prosipa teoriju kako smo svi ovde zatucani, mrzimo Ukrajinu, nemamo nimalo saosećanja i kako bi stranci bili šokirani da vide naše komentare.
 
Britanski i španski fanovi su prilično negativni kada je reč o pobedi Ukrajine. Tako da te priče o najboljoj pesmi, totalnoj empatiji i bla bla okačite mačku o rep. Ova pobeda je nešto najjadnije što se desilo u dosadašnjoj istoriji ovog takmičenja.

Vučić pokupovao sve medije, i pisane i elektronske, i sa njih mesecima ispira mozak narodu o sebini svojoj stranci. I na kraju lagano dobi izbore. Stvarno šok. Paralela je više nego očigledna.
 
Da, Španci svakako i ne važe preterano za neki "tipični Zapad" kad je ta subjektivna geopolitika u pitanju, umeli su oni kao neka šira javnost i pre ESC da budu nešto kritičniji prema ratu i antiruskoj histeriji, barem malo više u odnosu na ostatak EU okosnice, a sad ih je ovo dodatno iznerviralo. Mislim, znam solidno jezik, poznajem ih neke i pratim po internetima, naravno da i kod njih ljudi različito razmišljaju, ali svašta viđah i pre Evrovizije po pitanju Ukrajine i Rusije, a i sada trenutno oko ovoga.
 
Vidim sad da se i zbog skandala sa onim diskvalifikovanim glasovima žirija javljaju razne teorije na srpskom tviteru - Rumunski žiri je navodno 12 dao Moldaviji ali na glasanju je za UK. Naravno odmah su krenuli sa nameštanjem pobede Ukrajini.

Jbt što je neko rekao, sve i da nijedan žiri nije dao boda Ukrajini, i dalje bi pobedili.

Fali mi Mirko da čujem baš kako bi on, kao glavni pobornik teorije da EBU namešta glasove, objasnio ovo lol mislim da je bar što se nameštanja pobede i sličnog EBU zapušio svima usta.
Upravo ovo, ovo je scenario koji je na milion polja EBU-u najmanje odgovarao. Da su hteli da "nameste" pobedu Ukrajini, to bi bilo odradjeno mnogo sofisticiranije, a ne kao lopov koji ciglom obija izlog. Slazem se i sa @rintintin, u pitanju je posledica propagande naroda koji zapravo misli da je uradio nesto sto ce pomoci Ukrajini i njenom narodu.
 
Nije tu rešenja bilo. Da im nisu dali da ucestvuju ove godine pobedili bi sledece.

Mene samo zanima hoce li stvatno opet pobediti i sledece godine.
 
Ako neko ima problem sa pobjedom Kalusha, imaju Španci, prilično su glasni po tom pitanju na mrežama, čak je i ona mlada voditeljka Benidorma odmah poslije rezultata napisala 'ovo uopšte nije bilo politički', i oko 100k ljudi je lajkovalo.
 
Ljudi su glasali i tacka. Ni meni se ne svidja sto je sve ovako ispalo, ali volja naroda se mora postovati. Ipak je to rekord u glasanju. hahah
 
Svi moji prijatelji iz Švedske i Nemačke su oduševljeni što je pobedila Ukrajina i što su im Švedska i Nemačka dali 12..
 
Ja sam u kontaktu sa nekim ljudima iz Spanije, ni najmanje im ne odgovara pobeda Ukrajine i ogorceni su sto su sada bili u igri potpuno posteno a izvisili su zbog politike. Oni imaju malo drugaciji mentalitet od nas pa ne kazu sve tako direktno ali da su odusevljeni pobedom ovih kmecavaca, ni najmanje. Jasno je njima u potpunosti sta se sada desilo.


Inace, prva poruka koju sam video na drustvenim mrezama apropo njihove pobede je poruka koju je napisao jedan Svedjanin a glasila je "To, uterali smo Putinu! Bravo Evropo". Svrbeli me prsti, malo je falilo da pitam "Kome li si ti bre uterao, nesretnice jedan?" , ali sam se suzdrzao. Presekao se Putin od ove politicke pobede Kalusha i samo vaga kad ce da povuce vojsku. Ja se trudim stvarno da razumem sve ali ovakvo rezonovanje nemaju ni deca u vrticu. Jedini kojem je u subotu stvarno "uterano" je sam ESC a posledice ce tek da se vide...........



Ako stavimo po strani ovaj uzas koji se sada desava i drzimo se iskljucivo ESC-a (sto svakako i cinimo sve vreme) mozemo da konstatujemo da se Ukrajinci prakticno od svog dolaska na ESC izivljavaju nad njim i iz godine u godinu su samo pomerali granice i isli sve dalje. Istovremeno, mi svi kao ESC zajednica zajedno sa EBUom smo gutali sve to i prihvatali bez mnogo promisljanja da li to tako treba da bude. Doslovno im je dozvoljeno da rade sta hoce . To isto su radili i ostali Sovjeti, doduse u nesto manjoj meri ali Ukrajinci su ovo takmicenje privatizovali i koriste ga kao svoju igracku. Samo pogledati na sta lice njihovi nacionalni izbori svake godine i kakve se sve stvari tu desavaju (a apsolutno se sve tolerise svake godine) i jasno je kako se to preliva na samo takmicenje.



Cak i 2017. (dakle pre rata) kad im je dunulo da ne dozvole ruskoj predstavnici da nastupa jer eto moglo im se,........da podsetim, niko glas digao nije i niko nije rekao "daj bre, nemojte da mesate politiku sa muzikom". Naprotiv, sve je bilo ok i svi su cutali da se neko jadan ne bi uvredio. A i "uteralo se" Rusiji, pa bolje praviti se lud, kad je vec tako. E zato sad nemamo sta da se cudimo sto im je dozvoljeno da u sred nastupa pozivaju da se glasa za njih politicki, sto je skandal bez presedana. A tek ce oni lumpovati nadalje, sad imaju zaledjinu pod plastom solidarnosti.


Ne treba nikoga da cudi ni ako nama ne dozvole da idemo tamo (ako se ESC bude stvarno tamo organizovao ali kad im je vec sve dozvoljeno, ne bi me cudilo ni da budu organizatori u sred rata, sto da ne). Mislite da ce neko nesto da kaze, da se pobuni ako krenu sad, u nedostatku Rusije, da se silje za nas i lupe nam rampu? Ma kakvi, bice evo bas ovako neki odgovor:

Ljudi su glasali i tacka. Ni meni se ne svidja sto je sve ovako ispalo, ali volja naroda se mora postovati. Ipak je to rekord u glasanju. hahah

U ovom slucaju, "mora se ispostovati organizator i njegova odluka da zabrani ulaz predstavnicima druge zemlje jer politicki nisu u najboljim odnosima". Sve u duhu mira, ljubavi, solidarnosti i dabome, same Evrovizije.


Ne, problem treba jasno identifikovati i obeleziti a ne zabijati glavu u pesak. To nas je i dovelo do ove situacije. Svi cutimo a oni nam se smeju u lice i rade sta hoce godinama vec. Naravno, ako napises slucajno nesto sto njima ne ide u prilog (a pritom je vrlo jasno da u politiku namerno ni ne zalazis), onda si monstrum koji ne voli Ukrajince i podrzava Putina. Mi svi ovde ne znamo sta je rat pa treba Kalush Orchestra da nas nauci. Ne mozemo mi ovde na forumu mnogo, posebno ali makar mozemo da ne zavaravamo sami sebe te da realno sagledamo situaciju u kojoj se ESC trenutno nalazi a trendovi nikako nisu dobri.


Ja znam Matt-a 15 godina.......budite sigurni da nije pisao slucajno to sto je pisao a sto je ovde preneseno.
 
U sustini se slazem ali 2017a nije bila pre rata. Sukobi na istoku i aneksija Krima su počeli 2014.

Uostalom na osnovu toga su i pobedili 2016.
 
Back
Top