ua Ukrajina 2022: Kalush Orchestra - Stefania

Najbolje mi je bilo to što se pree početak polufinala (ili finala) pojavila slika njihovog komentatora koji radi prenos iz nekakvog podruma, da bi se par sati kasnije voditeljka koja je čitala uživo glasove žirija pojavila sa pozadinom osvetljenog grada (zaboravih da li je bio Kijev ili Lavov).
 
Lavov je skroz na zapadu zemlje, ratnih dejstava gotovo da i nema...

To nisu ukrajinski zvaničnici proturili sliku iz podruma..
 
Inace, negde jos u Januaru je grupa Kazka izjavila zelju da ucestvuje na Evroviziji 2023.
 
Meni se cini da njihova pevacica ima bas probleme sa uzivo iznosenjem pesama
 
Trema je uvatila 😂
Inace sad gledam, da su poslali Maruv te godine, mozda bi pobedili, imali bi ravno pobedu na 5 godina onda 😮
 
A ako je istina da u Mariupolju samo ima 20 000 žrtava..!!!! 🥺 Onda je dogodine Ukrajina zaista dužna da pošalje nešto moćno kao pomen tim žrtvama.. Ja bih najviše voleo Svetlanu Tarabarovu koja je sličnu pesmu imala na takmičenju 2016. "Nikoli znovu = Never again"... To je jedna od najmoćnijih pesama ikad na NF, kakav glas, kakva kompozicija, kakav tekst... 🥶

 
Ne znam koje je godine to bilo na Vidbiru, ali znam da je bila neka žena koja je na početku pjesme mislim imala neke audio snimke njene pokojne babe ili tako nešto, znam da mi je bilo malo jezivo to, a isto neki etno tako nešto 😅
 
Vrv se radi o žrtvi Holodomora.. 😭
Ja još ne mogu da izbacim noću nekad slike iz tog muzeja koji sam posetio za Novu godinu.. 🥺
 
Back
Top