ua Ukrajina 2022: Kalush Orchestra - Stefania

Zao mi je, ali licno ne mogu da ih smatram pobednicima, jer za mene nisu. Jeste da se moze pricati bukvalno za sve pobednike da su pobedili zbog ovoga ili onoga, politicki ili zbog nekih drugih razloga, pogotovo ako to nije tvoj favorit i pesma ti se ne svidja; ali ovo je bilo previse. Ne smatram da je ovo namesteno.
Cak i da se takmicila Alina Pash, koja bi mi bila apsolutni favorit i to bi mi bila jedna od najboljih evrovizijskih pesama (sigurno u ovom veku), ne bih je smatrao pobednicom.
Pesma kao pesma mi se dopada, slusacu je i to ne menja stvar.
A sto se tice organizacije, skeptican sam da ce se odrzati u Ukrajini, jer se ne zna kada ce zavladati mir. Nazalost.
 
Ne mogu da se pomirim da je Ukrajina pobijedila. Ne vjerujem da mogu organizirati tako da najbolje da UK dobije organizaciju.
 
Komentar na pobednike? Hmmm...Pa, smatram da je ESC doživeo svoj vrhunac u tome kako je i nastao. Kontam da im ovo bila zamisao '56 kad su ga osnivali, da će doći dan kad če Evropa biti ujedinjena. I evo. Jeste gorko, pripisuje se politici. Meni je više solidarnost u službi političke propagande, pesma nije sama po sebi obojena politikom ko Jamala. Ja ESC prihvatam kao takmičenje sa udelom politike, to svako od fanova treba da se pomiri s tim i ne žali što sve nije čisto i ne vrti se sve oko pesme. Meni je ta dinamika događaja itekako zanimljiva jer govori o društvu kao takvom.
 
Nista lepo za ovo cudo nemam reci. Da je Alina otisla ne bih se punio nikako njihovo pobedi ali sa ovim, stvarno jako lose…
 
Ako se uzme kako su se ponašali od momenta kad je Alina izabrana, ni ovo ne iznenađuje.
 
Ukrajinske izbeglice su premotale igricu što se tiče gastrabajterskog, odnosno glasanja dijaspore i svima su nam pokazali kako se ta igra igra, i dovoljno su politički pogurali malo i žirijevske bodove i voala... Pobeda...

Bojim se da će sledeće godine nakalemiti još više TVT poena, odnosno da će se još bolje organizovati jer ih sad po Evropi ima kao mrava, plus zapadnjački isprani mozgovi malo da doture koji bod i opet će da vidimo for handrd points...
 
Ma meni su oni kao neko porodično gazdinstvo pred gašenjem zbog visoke stope inflacije.
 
Back
Top