ua Ukrajina 2023: TVORCHI - Heart Of Steel

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,095
Points
118
22tuokU.png

Ukrajinski Suspilne, počeo je da prima aplikacije za nacionalni izbor od 17. avgusta. Prijave se odvijaju putem formulara na zvaničnom sajtu nacionalnog izbora, i traju do 15. oktobra. Ovo je prvi put da je njihov proces selekcije otpočeo leti, a već u decembru biće poznato ko će predstavljati Ukrajinu na takmičenju u Ujedinjenom Kraljevstvu.

Muzičar Dmytro Shurov (Pianoboy) biće zvanični muzički producent nacionalnog izbora. Kako on kaže, želi da Evropa čuje i vidi modernog ukrajinskog muzičara koji je deo svetskog muzičkog konteksta, tj. umetnika, koji će zahvaljujući svojoj muzici, te posebnosti, talentu i harizmi, moći da pripada bilo kom svetskom festivalu ili koncertnom prostoru., nekog ko će se naći na plejlisti ljudi širom sveta. Poziva muzičare svih stilova i žanrova da se prijave na konkurs i naprave pobedničku pesmu koja odiše novom Ukrajinom, koja će dirnuti i inspirisati svet.

Sastav žirija u finalu izbora odrediće Ukrajinci. Naime, javni servis je odlučio da osluškuje želje publike i planira da održi onlajn glasanje za one koji će profesionalno ocenjivati takmičare.

Pored standardnih pravila, koja uključuju da izvođači moraju imati navršenih 16 godina, da je na sceni najviše 6 ljudi, te da pesma traje do 3 minuta, zabranjeno je prijaviti pesmu na jeziku "zemlje agresora", kako su ga organizatori formulisali. Pesma će se izvoditi uživo, s tim da bek vokali mogu biti nasnimljeni.

Finale nacionalnog izbora održaće se u decembru u Kijevu.

TVORCHI - Heart Of Steel


OXAMpO1.png
 
Last edited:
Baš me zanima tematika pesama koje će biti odabrane za takmičenje...
Koliko vidim sada od njihovih glavnih izviđača, 90% objavljuje pesme sa tematikom rata, da li će tako biti i na Vidbir-u..
 
Šta god da odaberu ljude polako prolazi empatija prema njima, tako da ne očekujem neko glasanje na suze.
 
Nisu bitni glasovi, bitno je stanje na terenu, kroz pesme će se videti osećaj u državi tamo, osećaj u narodu...
 
Mislim da svi svi svesni stanja u njihovoj državi i bez pesme o ratu na evroviziji, mada siguran sam da će biti nešto na tu tematiku, ali mislim, bar se nadam, da će ponovo na taj način pokupiti glasove.
 
Ako bude dobra kompozicija i kvalitetno, neka bude i tematika ratna, neka se čuje još, vidite sada masovne grobnice, ovo je jezivo.. 😭
 
Na televotingu će rasturiti to je sigurno, nikakva empatija ne prolazi u tolikoj meri da ne budu prvi. Osim u Srbiji ako smo je ikad i imali prema njima, većina ih mrzi.
 
Mislim da svi svi svesni stanja u njihovoj državi i bez pesme o ratu na evroviziji, mada siguran sam da će biti nešto na tu tematiku, ali mislim, bar se nadam, da će ponovo na taj način pokupiti glasove.
da neće ponovo* 🙃
 
Svakako se ocekuje da nece propustiti priliku da ponovo mesaju politiku i muziku, pobeda Kalusha im je dala odresene ruke da sa time nastave do mile volje. A to inace rade...prakticno od svog dolaska na ESC i sto se EBU-a tice, sve je ok.

Videcemo da li ce i sledece godine postojati konsenzus da im se pokloni pobeda ali da ce pesma predstavnica (sa sve nastupom) biti politicki obojena, u to nema ni najmanje sumnje.
 
Na televotingu će rasturiti to je sigurno, nikakva empatija ne prolazi u tolikoj meri da ne budu prvi. Osim u Srbiji ako smo je ikad i imali prema njima, većina ih mrzi.
Ma kakvi, izašli iz volje svima osim Litvancima lol
 
Možda prođu visoko, ali da pobede opet šanse nema bukvalno.
 
Vec vidim da ce udariti na politicku stranu. Nazalost mislim da ce opet biti poslednji kod mene kao i prosle godine
 
Vec vidim da ce udariti na politicku stranu. Nazalost mislim da ce opet biti poslednji kod mene kao i prosle godine
2022 godine ukrajinska pesma nije imala ni miligram politike.. Tako da je ovaj komentar potpuno netačan, ne upotrebljiv, obezvređen..
------------------------
Bila bi dobra neka pesma kao što je "Plakala kalina" od Poline Dashkove..

 
Back
Top