es Španija 2023: Blanca Paloma - Eaea

Gde će biti bez njih, doplovili su na talasima Pećke Bistrice i poput cunamija rasplinuli svoje glasove po svim nedođijama Iberijskog poluostrva. Jer Duje sad tu je
Dujeeeee.... 37.mesto na ESC-u tu jeeeeeee :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
  • Angry
Reactions: Mrm
Gde će biti bez njih, doplovili su na talasima Pećke Bistrice i poput cunamija rasplinuli svoje glasove po svim nedođijama Iberijskog poluostrva. Jer Duje sad tu je
Konačno se neko setio da mi malo pripomogne u "pisaniju", počelo je blago da mi ponestaje inspiracije, a ima još tačno mesec dana! 😱🙃😅
 
Konačno se neko setio da mi malo pripomogne u "pisaniju", počelo je blago da mi ponestaje inspiracije, a ima još tačno mesec dana! 😱🙃😅
Za Let 3 slabo nešto imaš inspiracije, zlatni traktor i te fore kojim su stigli do Madrida :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Eee biće i to.. 😍🤩😎
Koliko su meni oni legendarni kakav PR imaju, kostimi isti drugaciji, uvek kao i nastupi, ne znam jesi gledao intervju Let 3 na livestream pre ovog koncerta imas na youtube pogledaj oko 20h cini mi se premotaj dali su intervju pricaju na "tečnom engleskom" legendee ahaha :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: Mrm
Tu pesmu je zajedno sa Eaea prijavila na Benidorm fest, ali je RTVE odabrao Eaea.

Meni se ova više sviđa iskreno.
Bas sam hteo da kazem kako mi i ova pesma ima esc potencijal, a nisam ni znao da je bila u opticaju za benidorm. Meni se obe nekako podjednako svidjaju. Blanca je ozbiljna kraljica , sve pesme do sad su joj spektakularne. Ja sam se zaljubio u njenu muziku jos od Secreto de Agua prosle godine.
 
Ovo zvuči kao potpuno ista pesma, samo ubacili malo taj bit..
Bukvalno kao Sergej Ćetković i Vlado Georgiev kod nas što imaš utisak da pevaju istu pesmu već 30 godina, ili ove godine Marco Mengoni i uvek na San Remu.
Lepo je ostati dosledan sebi, ali ne bi bilo loše da makar jedan milimetar se pomeriš.
Čak i Joksimović je umeo menjati malo fazon, nekada biti i moderniji makar malo u duhu vremena...

Ova pesma bi bila možda ok, da je u skroz drugačijem fazonu, da je melodija drugačija(zaparavo da ima bilo kakvu melodiju uopšte) i da je izvodi druga pevačica.
 
Last edited:
Ovo zvuči kao potpuno ista pesma, samo ubacili malo taj bit..
Bukvalno kao Sergej Ćetković i Vlado Georgiev kod nas što imaš utisak da pevaju istu pesmu već 30 godina, ili ove godine Marco Mengoni i uvek na San Remu.
Lepo je ostati dosledan sebi, ali ne bi bilo loše da makar jedan milimetar se pomeriš.
Čak i Joksimović je umeo menjati malo fazon, nekada biti i moderniji makar malo u duhu vremena...
Ne slazem se. Ne bih poredio to sto su Sergej Cetkovic, Zeljko Vasic i jos mnogi drugi zeleli da budu kopije Vlade Georgijeva sa muzickim zanrom koji se zove moderni flamenko( komercijalni flamenko). Jednostavno Blancine pesme mozda zvuce sve isto, ali to je prosto stvar samog zanra kojim se bavi, a ne zato sto ona zeli da kopira sopstvene pesme.
 
Nisam ni rekao da želi kopirati svoje pesme, niti sam rekao da Sergej kopira Vladu, već jednostavno kažem da meni sve Blankine pesme zvuče skroz isto, možda je to zbog iritantne boje vokala, pa čim čujem tu boju zvonavu koja mi ni najmanje ne prija odmah isključim pesmu, za mene je to previše napadna boja glasa i zaista imam migrenu čim pustim bilo koju njenu pesmu.
To nije ni narodna muzika ni etno, koja je prijatna i prijemčiva za slušanje, nego je makar meni izuzetno neprijatno za slušanje i najbitnije nema melodiju, za mene kada slušam to je samo deranje i nabacani tonovi bez bilo kakvog ritma i melodije, kao riku povredjenih zveri iskreno.
To je sve što čujem, uz to i ne volim tu vrstu muzike to neko nasilno ispevavanje tonova i tu takvu narodnu muziku, kao u Srbiji što ne volim sličnu muziku, tako i kod Španaca ili Francuza mi to ne prija.
Špansku muziku mogu slušati možda flamenko, ali normalan flamenko, španska muzika je svakako prijatnija i mnogo lepša i melodičnija muzika na španskom jeziku i latino fazon od ovoga što nam ona nudi.
Mislim da je greška što su nju izabrali i da Španija treba nešto drugo zanimljivije, prijatnije uhu, kreativnije i melodičnije i zabavnije da nam ponudi za evrovziju.
Ovo što šalju ove godine je iskreno za lokalnu upotrebu, kao mi godinama što smo slali pesme koje su "naše" pa smo prošli kako smo prošli..
Iskreno ni osobi koja mi je ne znam šta u životu skrivila i bila jako loša prema meni ne bih pustio ovu pesmu, bukvalno najgorem neprijatelju i dušmaninu da ne poželiš da mu ovo neko peva, ovo je strašno zaista toliko dranje i zapevanje neartikulisano, kao na sahrani da smo nekoj :(:confused::cautious:
 
Last edited:
Da, i ja bih ovu drugu možda češće pustio za svoj groš, više mi je tako za rendom svakodnevno slušanje, ali Eaea uživo je bukvalno utisak i iskustvo za koje mi je drago da ga nisu ispustili, mislim da je znatno efektnija za uživo izvođenje i za Evroviziju i da nisu pogrešili.
 
Ova pesma od prošle godine sa Benidorma 22 ova akustična verzija mi je ok čak i dobra baš, to ima makar i melodiju bilo kakvu i ritam i za divno čudo i dobru melodiju i melanholičnu, tu pesmu su Španci trebali poslati ako već ona treba nekada da ode, to je najbolja njena pesma verujem i najbolja koju će imati ikada, tako da ta pesma bi mogla proći ok.
 
Back
Top