ch Švajcarska 2024: Nemo - The Code

Doduše nastup stvarno izgleda odlično, ali koristim definitivno kvari utisak. Aj makar da nije roze, ne uklapa se roze sa tom tamnom estetikom nastupa
 
Ма обећава стварно али без потребе је оваква облека, боље у оном капуту зеленом да је
 
Ono što me od početka najviše nervira u cijeloj ovoj priči, a ovim kostimom mi se i dodatno potvrdilo, jest to što su priče o nebinarnosti/androginosti gotovo uvijek popraćene ekstravagancijom, kičem i majmuniranjem, a uopće ne mora biti tako. Zašto je baš cijeli taj dio sebe trebao istaknuti ovakvim outfitima? Zašto nije obukao nešto a la Bilal Hassani 2019. koji/a je stvarno izgledao/la top?
Ne znam u kakvom imaginarnom svijetu trebaš živjeti ako misliš da bi netko trebao shvatiti tvoju priču i poruku dok si obučen u...ovo? Bukvalno ono, *ebe mi se za tvoju priču, ne vidim dalje o toga da izgledaš ko cirkusant
 
Lepe su slike sa nastupa, ali je vrlo prazno i ova platforma je baš mala. Uopšte ne izgleda grandiozno niti pobednički nastup.

Radi poređenja, evo Đonovih prve slike sa proba 2021. Mnogo je grandioznije izgledalo:
IMG_7204.jpeg
 
Ovo će žiri pojesti samo tako, taman će poslužiti kao kontraargument od prošle godine da glasaju samo za sterilne skandinavske pesme. Ostaje pitanje da li će publika dati dovoljno bodova za pobedu.
 
Pa to je poenta, crna pozadina sve estetski utegnuto, a on razbija kod. Da se ljudi zapitaju cemu taj kostim u tako dobrom nastupu.
 
Meni bi recimo za (vizuelno) poređenje sa Švajcarskom dobar primer bio Sheldon Riley, koji je isto efektnu baladu dodatno nakitio preteranim stajlingom i onom maskom.

Njegova pesma mi je prelepa, mada je zaista bilo previše slojeva dramatičnog u nastupu.
 
Мислим да се неће то питати људи за вријеме наступа
 
Fotkice top. :love:

Potpuno podržavam odluku da se ne kalkuliše u pogledu stajlinga i da se ostane veran sebi i svom ličnom stilu. Da je posredi samo puki pokušaj da se šokira, razumeo bih negodovanja, ali ovo je Nemo, od početka do kraja.

Odlična pesma ☑️

Vrhunski izvođač ☑️

Beskompromisna autentičnost u stilu ☑️
 
Upravo tako

Da se razumemo, ni ja nisam oduševljen outfitom, ali da se obukao jednostavnije rekli bi da podilazi publici, ide na sigurno... a on takav nije... Švajcarska mi i dalje ostaje najveći favorit i to će tako i ostati, neće meni tamo nekakav kostim promeniti mišljenje o pesmi... A ako zbog toga izgubi pobedu, pa znate kako se kaže... Sam pao, sam se ubio...
 
Ne znam dal su nasi bas pogodili moj senzibilitet i osecaj za estetiku, ali meni sve ostalo do sad vidjeno na slikama (ukljucujuci i ovo) ne moze ni da prismrdi Teyinoj magicnoj atmosferi.
 
Meni se, pored Teye, izdvajaju kleptomanke Ukrajinke, Azerbejdžan i Švajcarska koja ima stejdžing baš po mom ukusu, šteta zbog groznog kostima.
 
Ne pobeđuje se tako što se beži od sebe. A i kakva bi to pobeda bila?
Ne tvrdim da će pobediti, ali maskiranje u nešto što je masi prihvatljivije definitivno nije put kojim neko ko pretenduje da pobedi treba da ide.
Što se mene tiče, Nemo pametnica 🦩 🦩 🦩
 
Kostim mi čak i super, jer zamišljao sam Hajdi haljinicu, ovo je onako buavnije.

Izvesno je da će pobediti, zapadna Evropa pije ovu vodu.
 
Back
Top