ch Švajcarska 2024: Nemo - The Code

Arcade je pjesmetina, a ovo…

O čemu pričaš, ukrajinska pjesma je bila fan fejvorit bez obzira što predstavlja Ukrajinu. Bolje je kotirala od Stefanije. Kladim se da bi bila u top 3 televotinga i u neka druga vremena prije rata. Još da je Joost ostao, Nemo ne bi bio ni u top 5 televotinga 😭

Fejk su i on i fejkara Loreen kojoj je karijera nepostojeća bez obzira na dvije esc pobjede. Je li ta ikad imala neki solistički koncert? 😭 Čak imaju isti fejk osmijeh od uha do uha u svakoj situaciji. Nategnuto, neorganski, fejk.

Nije što se meni ne sviđa, nego što znam da će biti nebitan kao Dima Bilan, samo nek vrijeme prođe.
 
Ako cemo tako da gledamo jedini pobednik protehlih 20 godina koji je ista "uspeo" su Maneskin posto su uspeli da se probiju na svetski stejdz, ostali nista. x'D

Mislim da je pobedio ko je zasluzio iako sam navijao za Hrvatsku jer su imali solidnu pesmu i zato sto su nase komsije. Drago mi je sto postoji ziri kako bi kontrirali labilan ukus lako-manipulativne mase. Naravno, Hrvatska pesma je super ali realno gledano ako cu da pogledam top 3 ziri glasova ( :ch:, :fr: i :hr: ) i top 3 glasova publike ( :hr:, :il: i :ua: ) ziri je bio mnogo vise korektan nego glasovi koji su vrlo lako mogli da donesu pobedu drzavi koja je priznala da je vrsila medijsku hajku za masovno glasanje i drzavi za koju bi ljudi glasali jer "jadni oni napali ih Rusi (iako mislim da je pesma solidna i mnogo bolja od Stefanije)".
 
Žao mi je, ali Hrvatskoj je ukradena pobjeda, bila je 1/1 da ovi nisu odlučili napuniti bodovima Švicarsku najviše IKAD.

Da je Baby Lasagna predstavljao Švicarsku, a Nemo Hrvatsku, opet bi Švicarska pobijedila. To ću tvrditi dok sam živ.

Ove godine ih je već karma spucala jer su namjestili Čupavoj, jedva čekam rasulo sljedeće godine i neće mi biti krivo. Ni ne zaslužuju ništa bolje od ovog kako ih jebe Izrael, pucaju po šavovima.
 
Slazem se sa time al gledaj to sa druge strane, da su glasovi publike biti fer ne bi bila tolika razlika izmedju glasova publike i glasova zirija jer Izrael i Ukrajina ne bi pojele toliko glasova Baby Lasagni. Jedino sto je sada diskutabilno je da li je ziri masovno glasao za Svajcarsku iz straha da ce Izrael dobiti najvise glasova publike i pobediti ili jer nisu hteli da pobedi Lazanja, svakako je Lazanja bio 3 mesto po glasovima zirija tako da ne mozemo reci da im se nije svideo, prosto mislim da je tolika razlika kod zirija posledica cele ove politicke situacije sa Izraelom. :/

Objektivno receno, Nemo je vokalno bio odlican ALI Baby Lasagna se MNOOOOOOGO poboljsao od Dore i to se mora pohvaliti. :)
 
Ne znam, ne zanima me, naplatit će mi svaku “suzu” 😅 i moju, i svakog hrvatskog i finskog fana kojima su ukrali organsku pobjedu. Zvuči ludo, ali ima da vrijeme pokaže, sve će na naplatu stići. Jedva čekam 🥳
 
U petak kad je bila proba za žiri, odslušala sam verziju sa simfonijskim orkestrom i to je bilo da sam prvi put odlušala celu pesmu. Odmah sam na temi "Šta trenutno slušate" jer je SEC tema bila zaključana, napisala da manifestujem 26 x12 od žirija, a forumaš Anhel mi odgovorio "Zašto samo 26? Ja bih 37x12".
Jednostavno, svako ko je se imalo bavio pevanjem, makar i u horu, zna koliko je teško otpevati The Code, a svako ko je gledao šou programe tipa TLZP, čuo je koliko članovi žirija ostanu zadivljeni kad pevač u pokretu tačno otpeva pesmu. Nemo je pevao i trčeći, i skačući i ležeći bez greške otpevao pesmu koja ima bar 3 različita pevačla stila. Tri člana srpskog žirija, koji je dao 12 bodova Hrvatskoj: Zejna, Lena Kovačević i Luka su više pričali hvalospeve o Nemu, a Luka je izjavio da ga je stavio na 1.mesto. The Code je prava žiri pesma. Uostalom, Švajcarska je na kladionicama za pobedu kod žirija bila prva i do početka takmičenja bila je i kod publike.

Ako je po broju pregleda finalnog nastupa na You Tube i platformama The Code, ubedljivo vodi. Ako su coveri neko merilo meni stalno iskaču coveri Nemove pesme. I dalje dominiraju žene i instrumentalisti, ali izgleda da je The Code posebno intersantma metalcima

a počeli su i da je prepevavaju na razne jezike. Ovo je ruska

Ali, pokazaće vreme koja će pesma preživeti.
 
Izvor Oliverin intervju gde kaže da nema govora o povlačenju nakon prozivki Aleksandre Radović, vriska. :ROFLMAO:
 
  • Love
Reactions: FFM
Radovićka i njoj slični nikako da shvate da Evrovizija nije talent šou i takmičenje gde se ljudi nadmeću u natpevavanju. Moderna Evrovizija je političko-zabavni šou program u kome nova igra ključnu ulogu.

I slažem se da Lorin i Nemo nisu zaslužili pobede
 
Radovićka ceo život se ponaša kao da je nedoj**ana, zlo.
 
Fejk su i on i fejkara Loreen kojoj je karijera nepostojeća bez obzira na dvije esc pobjede. Je li ta ikad imala neki solistički koncert? 😭 Čak imaju isti fejk osmijeh od uha do uha u svakoj situaciji. Nategnuto, neorganski, fejk.

Sačuvaj Bože, zamisli kažeš da Loreen nema karijeru, žena ima dva albuma, uskoro izlazi treći, nekoliko več odrađenih turneja po Evropi i bukvalno zakazanu turneju sledeće godine sa preko 27 koncerata a neki su več rasprodati.
 
ja Loreen stalno cujem na radiju, ne samo tatu i euforiju

a Radovicka je stari homofob, sigurno je okadila stan posle gledanja ove Evrovizije
 
Sačuvaj Bože, zamisli kažeš da Loreen nema karijeru, žena ima dva albuma, uskoro izlazi treći, nekoliko več odrađenih turneja po Evropi i bukvalno zakazanu turneju sledeće godine sa preko 27 koncerata a neki su več rasprodati.
Lorin da ima karijeru ne bi se stalno opet vracala na melfest. Bukvalno nijedna pesma izmedju euforije i tatu nije chartala, turneje su joj manji festivali i svedski podrumi

Ako pod karijera podrazumevas da moze da zivi od toga i instagram sponzorstva onda ima karijeru a da je nesto napravila nije
 
Lorin da ima karijeru ne bi se stalno opet vracala na melfest. Bukvalno nijedna pesma izmedju euforije i tatu nije chartala, turneje su joj manji festivali i svedski podrumi

Ako pod karijera podrazumevas da moze da zivi od toga i instagram sponzorstva onda ima karijeru a da je nesto napravila nije


Ako već idemo tom logikom onda nijedan pobednik, ESC-a (osim Maneskina) u poslednjoj deceniji nema karijeru.

U svakom slučaju, imati nastupe po Evropi, pa i po tim podrumima i manjim festivala, je za mene neka vrsta uspeha i nešto što se može uvrstiti u karijeru.
 
Back
Top