ch Švajcarska 2024: Nemo - The Code

Reakcije na Svajcarsku nisu bile bas onakve kakve sam ocekivao, s obzirom da je trenutno glavni favorit za pobedu. Naravno uporedjujuci sa nekim drugim izvodjacima.
Ja nisam neki fan ove pesme, ali on je bio zaista dobar.
 
Kada bi bio ovakav neki stajling i na ESC-u, bilo bi super. (y) Vlada scenom i vokalno je odličan, mislim da polako ali sigurno kreće da opravdava ulogu favorita. Ne dopada mi se pesma i dalje, i bio bi mi jedan od lošijih pobednika do sada, kada posmatram samo pesmu.
 
Kada bi bio ovakav neki stajling i na ESC-u, bilo bi super. (y) Vlada scenom i vokalno je odličan, mislim da polako ali sigurno kreće da opravdava ulogu favorita. Ne dopada mi se pesma i dalje, i bio bi mi jedan od lošijih pobednika do sada, kada posmatram samo pesmu.
Kod mene potpuno obrnuto, meni pesma čak i solidna neobična i zanimljiva, pa čak i spot, meni jedina mana njegovi uvrnuti i bzv stajlinzi, plus on mi se ne dopada nešto...
 
Ja misim da kad se sve sabere i oduzme Švajcarska pobedjuje ove godine.
 
Švajcarska mi nije nijednom bila favorit, zaboravio sam na kom mestu mi je bila 2021.godine, negde oko top 10. Ove godine su mi u top 7.
 
Ima dobru pesmu i dobro peva plus dobro vlada scenom i kao šlag na tortu jos i politički kontekst plus zapadna zemlja koja dugo nije pobedila.

Bukvalno štiklirani svi kriterijumi.
 
Pesma nije za svačije uši, te još uvek ne znam hoće li u tolikoj meri kliknuti kod publike, dok sa druge strane verujem u top 3 kod žirija bez većih problema. On je performer, dobar vokalno, ali skeptičan sam i po pitanju stajlinga i nastupa. I dalje mislim da ovo može biti pobednik, u ukupnom zbiru.
 
Meni je Švajcarska bila #1 2020. i 2021, s tim da mi je Repondez Moi verovatno u top 3 omiljene pesme sa Evrovizije. Ove godine su mi #2, ali izgleda da mi iste države ponavljaju na #1 i #2 🤣

Holandija mi je bila #1 2019, 2022, 2024. Švajcarska 2020, 2021. i #2 ove godine. Švedska #1 prošle godine i #2 2022.
 
Back
Top