261. FSC - Heaven VS Hell

Za danas završavamo sa upisivanjem u excel. U ovom trenutku podeljena su 34 zadatka, a 26 pesama je uspešno prijavljeno. Slabo tapkate!
 
Plot twist Destry nakon sto je pobijedio u đv dobije raj
 
Tokom ovog izdanja, analiziraću neke od svojih prethodnih pesama i na osnovu toga svrstati ih u jednu od 2 kategorije, a to su RAJ ili PAKAO.

BAD OMENS - THE DEATH OF PEACE OF MIND
223. FSC - WELCOME BACK - 🥇 177p

The Death Of Peace Of Mind izražava temu destruktivne prirode ljubavi, toksičnosti u istoj i čežnji da se istoj toj ljubavi vratimo, iako nas je povredila. Pevač se u isto vreme nerado i rado priseća te veze, koja je očigledno obeležila deo njegovog života, seća se lepih trenutaka, ali i onih manje lepih, koji su ostavili trajne posledice na njega i njegovo mentalno zdravlje. Deluje kao da je skroz izgubio veru u ljubav, iako nije preboleo i određeni aspekti te veze mu nedostaju. Love's the death of peace of mind naglašava da je ta veza ostavila trajne posledice na njegovu duševnu mir, i da ju je malte ne, ubila. Duboko je povređen i na kraju se pita da li je ta osoba zadovoljna time što je uradila, to jest ono što je njemu uradila. Ovu pesmu prati teška tematika, koju odlično izražava i kroz muziku, način pevanja, jer počinje tiho, mirno, i pesma polagao napreduje i kad dođe do breakdown-a, deluje kao da taj bol i tuga prerastaju u bes.

Samim tim, ovu pesmu svrstavam u PAKAO.

 
Nisu dozvoljene pesme izašle pre 2001. godine.
Da li se iskljucivo odnosi na original pesme ili mogu obrade, prevedene i sl. koje su nastale nakon tog perioda?
Svakako nemam pesmu, pa posto cu istrazivati da znam da li da uzmem to u obzir.

Evo jedan primer.
Rammstein – Du Hast 1997
Indira – Preko, preko 2003
 
Ne mogu reci da nisam znao, samo tada nisam toliko obracao paznju. A to mi je ovako odlican primer.
 
Da li se iskljucivo odnosi na original pesme ili mogu obrade, prevedene i sl. koje su nastale nakon tog perioda?
Svakako nemam pesmu, pa posto cu istrazivati da znam da li da uzmem to u obzir.

Evo jedan primer.
Rammstein – Du Hast 1997
Indira – Preko, preko 2003
Dozvoljene su obrade nastale u 21. veku
 
Bože kako sam voleo tu dečiju pesmicu! 😍
 
Zato znamo ko je definitivno već u raju!

 
Kraljica i kaluđerica na ispitu savijesti, kolorizovano

 
Back
Top