American Song Contest 2022

Zapravo njeni roditelji su odatle, pa su imigrirali u SAD i ona je rođena u Njujorku (Bruklinu).

SOFGJA7.jpg
 
Enisina pesma zvuči kao nešto što bi npr. Kipar poslao, sviđa mi se. Nebraska, Montana i Orgeon nisu loše.
 
Pa poreklo roditelja ili predaka nije sasvim isto što i poreklo koje vučeš iz neke sredine u kojoj si se rodio, makar u njoj boravio i kratko. Npr. ja nikad ne bih rekao da sam poreklom iz mesta odakle su moji roditelji ako već za ta mesta nikako nisam bio vezan, niti sam se rodio tamo, niti odrastao. Ali je u redu da se to kaže u kontekstu porekla predaka.
 
Pogledao sam prvi show i sve u svemu nije lose, pesme su uglavnom OK, ima svega i svacega sto mi se svidja. Pobednik zirija mi je bio favorit tako da super sto su ga izglasali. Michael Bolton me je iznenadio, poprilicno moderno za njegove godine, mislim da mi je njegova pesma bila nekako najevroviziska, ako ne najevroviziska onda najmelodifestivalska :D Najvise mi smeta sto ovako obljavljuju rezultate. Nekako su sklopili taj deo koji treba biti jako uzbudljiv i sklopili u 1 minut, plus sto ce u sutrasnjoj emisiji objaviti ko od ostalih iz prve emisije ide dalje? Moglo je to malo tenzicnije.
 
Pesme iz 2. epizode dostupne su na Spotify-ju.

 
Ne znam iz kojeg razloga u svim ovim recapovima i preview-ima uvijek fali to jedno najzvucnije ime - prvo Bolton, sad Macy Gray. Valjda ne idu na probe lol

Nadam se da iz prvog heat-a svakako prolazi Arkansas, bas sam zavolio tu pjesmu 😍
 
Heat 2: New York autotune level Rasta. Svidjaju mi se Kansas i North Dakota.
 
Delići sa proba za večerašnji šou

 
Komentatori za RTS biće Kristina i Stefan, ako niste saznali već
 
Nadam se da neće konstantno kasniti 10 dana, i da će finale emitovati pre finala Evrovizije, a ne tamo nekog 19. maja.
 
Nastupi iz 2. kvalifikacione večeri (po redosledu nastupa)
  1. Oregon: courtship. - "Million Dollar Smoothies"

  2. Montana: Jonah Prill - Fire It Up"

  3. Njujork: ENISA - "Green Light"

  4. Nebraska: Jocelyn - "Never Alone"

  5. Američka devičanska ostrva: Cruz Rock - "Celebrando"

  6. Kentaki: Jordan Smith - "Sparrow"

  7. Severna Dakota: Chloe Fredericks - "Can't Make You Love Me"

  8. Kanzas: Broderick Jones (ft. Calio) - "Tell Me"

  9. Virdžinija: Almira Zaky - "Over You"

  10. Mejn: King Kyote - "Get Out Alive"

  11. Ohajo: Macy Gray - "Every Night"
Glasovima žirija, u polufinale je prošla pesma "Sparrow" koju je izveo Jordan Smith braneći boje Kentakija.

  • Roud Ajland: Hueston - "Held On Too Long" (žiri)
  • Oklahoma: AleXa - "Wonderland" (publika)
  • Portoriko: Christian Pagán - "Loko" (publika)
  • Konektikat: Michael Bolton - "Beautiful World" (publika)
 
Ali nastup države Oregon, ono je SVE 😂😂 Volio bih da ih tvt pošalje dalje
 
Inspirativni su :D Nismo takvo nešto do sada viđali.
 
S obzirom na to da su ovoliko odužili sa emitovanjem, ne bi me čudilo da šou bude titlovan
 
Back
Top