au Australija 2023: Voyager - Promise

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,841
Points
118
liF7w1j.png

Australijski javni servis SBS se ove godine odlučio za interni izbor. Njih će predstavljati metal bend Voyager sa pesmom "Promise". Ovaj kvintet je već pokušao da ode na Evroviziju, prošle godine kada su na nacionalnom izboru zauzeli drugo mesto sa pesmom "Dreamer", iako su bili favoriti publike. Bend čine Danny Estrin (vokal, klavijatura), Simone Dow (gitara), Scott Kay (gitara), Alex Canion (bas) i Ash Doodkorte (bubnjevi).


gGYOx3A.jpg

 
Obična elektronika ali daleko ispred cirkusa koji su poslali prošli put. Podseća me malo na onu Češku od prošle godine valjda.
 
Što se mene lično tiče, oni nikada nisu ni trebali ni da se spominju u kontekstu ESC-a, a kamoli da učestvuju. Trud se video samo u prve dve godine njihovog učešća, sve posle toga mrka kapa.

Ovo mi je ok, pesma je solidna, ne deluje mi konkurentno ni najmanje, ali kakva je konkurencija do sada, još je i dobra. Zlatna sredina.
 
Meni ovo kao Bugarska prošle godine 🙊 vjerujem da će proći u finale iz drugog polufinala, a tamo oko 20. mjesta svakako.
 
Opet grupa, bend!
stavlja gif> :dosadna mi je ta prica Majo!:

Btw, svidja mi se pesma na prvo slusanje osim onog grubog dela.
 
A meni se grubi deo baš najviše i svideo. 🤣

U svakom slučaju, ovo je prvi put da mi se Australija baš sviđa od 2016. i imam novog pobednika.
 
S obzirom na kvalitet pesme, ne bi me čudilo da se SBS namerno potrudio znajući da im je ovo najverovatnije zadnje učešće. Mislim da se ugovor između EBU i njih neće produžavati s obzirom da od one "ogromne popularnosti" zbog koje su i pozvani teško da je nešto ostalo.
 
Na prvo slušanje mi je bilo OK, na drugo već znatno bolje

S obzirom da su Venom:ee: i Freedom:dk: bili jedina konkurencija u ovom žanru (rock, pop-rock), mislim da će ovo da prođe sasvim solidno
 
Huh, meni ovo ništa posebno. Kao, okej je, ali nisam pao na dupe. Samo jedna od milijun pjesama u ovom žanru, ni po čemu mi se ne izdvaja. Dreamer mi je bila kudikamo bolja. Možda mi se vremenom više svidi.
 
#USvomŽanru jeste osrednja, ali u ESC kontekstu #VišeNegoOdlična.
 
Back
Top