az Azerbejdžan 2024: FAHREE feat. Ilkin Dovlatov - Özünlə Apar

Meni od 2017, pošto se 2017. desila legendarna Skeletons.
 
Фахрета обавезно да сниму дует са Душаном Куртићем, обавезно на енглеском. То ако не би изазвало апокалипсу ништа и неће
 
Ipak mi ovo nije loše, mislim da je strašno podcijenjeno trenutno. Naravno, nije za neki visok plasman, ali vidim da ih bas puno ljudi ne stavlja za finale. Ja doslovno ne mogu sastaviti deset finalista u prvom polufinalu da mi se sviđaju, ne vidim da ovo ne ulazi u finale.
 
Azeri bi mogli u finale, zaista mi ove godine čak drugo polufinale izgleda bolje i kvalitetnije od prvog, a delovalo je na prvu loptu, da će i ove godine prvo polufinale biti neuporedivo jače.
Iz prvog polufinala su mi Ukrajina, Hrvatska, Srbija i Litvanija sigurne za finale, a miriše mi da bi u finale mogli još i Moldavija, Portugal, Azerbejdžan, Poljska, za preostala 2 mesta su mi 3 kandidata: Slovenija, Irska i recimo Kipar..
 
Pa top 5 polufinala će biti Hrvatska, Ukrajina, Litva, Srbija i Finska vjerovatno. Možda i Portugal tu negdje iza. Ostatak će se potući sa svojom sićom bodova, ali nikako ne vidim da Azerbejdzan ne bude među njima.
 
Eeeh daa Finsku sam zaboravio i oni su u igri za finale, ali ne isključujem da budu poslednji, znači ili će lako proći ili možda debakl tu nisam načisto.

Jedino Island ne vidim kako će u finale, a Boga mi ni Australiju iskreno...
 
Pa top 5 polufinala će biti Hrvatska, Ukrajina, Litva, Srbija i Finska vjerovatno. Možda i Portugal tu negdje iza. Ostatak će se potući sa svojom sićom bodova, ali nikako ne vidim da Azerbejdzan ne bude među njima.
Baš to. Eventualno Luksić ako bude zatvarao i bude feel-good pesma, kao npr Izrael 2021.
 
Baš to. Eventualno Luksić ako bude zatvarao i bude feel-good pesma, kao npr Izrael 2021.

A da, na nju sam zaboravio 🙈 Meni je i ona u finalu. Bas si dobro rekao, feel-good pjesma, mislim da bi mogla najbolje proći od bopića.
 
Daa, ja Luksemburg zaboravih u nabrajanju, dakle samo Island i Australija su sigurni NQ, ostalih 13 daklew su u igri, od čega su jedino Hrvatska, Ukrajina, Litvanija i Srbija 100% sigurni finalisti.. Azeri, Poljaci, Portugalci... su mi odmah iza njih po šansama..
 
Minipop

HDtMeNG.jpeg
 
Sve mi je bolja pesma, a posebno to kako su smixali tradicionalne elemente u aranžman. I dalje imam zamerku o preranoj kulminaciji, ali ne para mi toliko uši koliko na prvim preslušavanjima. Odličan izbor u odnosu na flop iz Liverpula.
 
Definitivno veliki korak unapred u odnosu na njihovu prošlu tragi-komičnu godinu. I ja imam istu zamerku vezanu za kulminaciju i za jezik, definitivno bi posebno magična bila da je cela na azerskom.
 
AISEL je objavila pesmu sa kojom se takmičila u internoj selekciji.


Okej je, ali je vrlo messy. Drago mi je da su izabrali Ozunle Apar, meni je ovo najbolja pesma koju je 🇦🇿 ikad poslao.
 
Back
Top