dk Danska 2024: Saba - Sand

Sand je jedina koja mi se dopala. Ima dobrih izvođača, šteta što nisu došli sa kvalitetnijim pesmama
 
Ma neverovatno koliko je DR nezainteresovan. Ne ukida im se DMGP jer postoji 50 i kusur godina, a rade ga čisto da odrade. Jezivo. Jako je loš program bio, a pesme prosek.
 
Potpuno mi je jeziva činjenica da će Danska verovatno ući u finale jer su u slabijem polufinalu. Ja sam 5 puta puštao pesmu i niti jednom nisam uspeo da je poslušam do kraja. Prosto nisam uspeo. Posle 15 sekundi shvatiš da je reč o radio friendly pesmuljku i izgubiš volju da dalje slušaš.
 
Stvarno su jezivi. Ako gledamo period otkad je uveden nov sistem glasanja, bili su mi ok 2016. i 2023, dobri 2017. i odlični samo 2018.

Screenshot_20240218_082215_Firefox.jpg
 
Strofe i prelazi su mi odlični, refren, ovaj uuu uuu deo mi je toliko mlak da mi upropasti ceo utisak pesme.

Mada mi zvuči kao da ću već za koji dan pevušiti pesmu lol
 
Strofe i prelazi su mi odlični, refren, ovaj uuu uuu deo mi je toliko mlak da mi upropasti ceo utisak pesme.

Mada mi zvuči kao da ću već za koji dan pevušiti pesmu lol
Da, mogao bih sa 20 puta manje ouuuOuuuu delova, mislim da bi mi bez njih ovo zapravo bila kul pesma skroz
 
Meh.

Pesma je prilično generična i zvuči kao nešto što bi ostvarilo neko deveto mesto u finalu Melodifestivalena. Ne izaziva nikakvu naročitu odbojnost u meni, ali ni ne podstiče me da je ponovo pustim.

Nadam se da će Danci nekako uspeti da se plasiraju u finale, jer mislim da bi sa ovom pesmom mogli da ostvare neki respektabilan plasman kod žirija na konto kompetentnosti pesme i zahtevnosti u vokalnom izvođenju. Takav ishod bi ih možda podstakao da izađu iz ozbiljne krize u kojoj su poslednjih godina

Sa druge strane, nisam sasvim siguran da li bi prolazak u finale sa ovakvom pesmom dao podstrek da se probude iz dubokog sna ili bi im samo potvrdio uverenje da mogu da im prođu ove neutralne i neuvredljive pesme koje kao da su namenski pravljene za Diznijev kanal ili neki hrišćanski program.
 
Joooj Evrovizijo prokleta, nisi vredna Aure Dione..

Šta sam ja to upravo odgledao.. Pa ljudi moji, kostim sirene na mirrorball-u i akustična gitara.. Pa školjke na grudima, eksprije lica koje su SVE, ovo uvošteno lice, pokreti rukama, pa kad sklizne sa mirrorball-a kao na toboganu, pokreti posle, loše pevanje, shirtless sailors...ovo je bilo najbajkovitijih esc camp 3 minuta ikad.. 😵🥹💔
Tačno sam ovakvu reakciju očekivao, zato sam jedva čekao da vidiš nastup, iako si ga skoro relativno dobro unapred opisao. :ROFLMAO:
 
Izabrali su najbolje što su imali .A u suštini sve ostale pesme su zaista bile non event za esc.
Ova pesma mi se čak i dopada. Ima poruku. Ona je vokalno sigurna i sve u svemu kreira lep ugođaj i atmossferu na sceni. Jedino što mi se nije svidelo iz nastupa je klupuca na kojoj stoji. To nesme a verovatno i neće biti na escu, zameniće klupicu za neki efektniji prop.
Pesma je više okrenuta ka glasovima žirija. Ne bi trebalo da ostane bez finala, ali treba videti još konkurenciju.
 
Tačno sam ovakvu reakciju očekivao, zato sam jedva čekao da vidiš nastup, iako si ga skoro relativno dobro unapred opisao. :ROFLMAO:
A gde se mogu videti svi nastupu posto nisam gledao sinoc?
Samo sam video pobednicu..
 
Dansk tv da unajmi za Sabu jednog koreografa da joj osmisli nastup uz ovu brzu pesmu jer publika trazi mnogo bolje, vise, vece, lepse, jace.....
 
Generični i bazični pop. Došlo i prošlo. Ooo, uuu u pozadini, visoko u refrenu i to je to. Devojka ima lep vokal, hajde to da pohvalim.
S obzirom šta je :dk: slala poslednjih godina, ovo je još i dobro.
 
Ovo baš deluje kao nešto što bi se plasiralo u finale MF, i to kroz Drugu šansu, a onda tamo bilo na sedmom mestu.

Ne znam, slabašno je ovo. Ali generalno boljw nisu ni imali ove godine
 
Back
Top