ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Bezveze je što su propustili baciti foritzu i da pjesmu koja se zove 11:11 stave na poziciju #11, nego baš #10.

Oni su ona ćorava koka koja ne ubode zrno
 
Ah, niko neće suzu pustiti za Herom,🥺 čija pesma iako brzog ritma i šlagerskog duha u svojim notama nosi duboku melanholiju koja razdire dušu. Njen raskošni glas nosi teret neispunjenih snova i neostvarenih nada, kao da je gotovo svaki akord ispunjen gorčinom izgubljene sreće. Al njen neuspeh će se uzdići visoko iznad oblaka boli ostavljajući za sobom pečat neprežaljene lepote koja će zauvek ostati uklesana u vrtlogu sećanja. I dugo će, dugo Herina pesma odjekivati kao tihi krik tuge, noseći za sobom nezaboravnu melanholiju hladnog Islanda.

GABrZV0XwAAa4dj.jpeg
 
Neki imaju sujeverje oko pozicije br. 2, a ja imam svoje - a to je da od 2008. (kada su uvedena dva polufinala) su samo 2014. prošli iz oba pf oni koji su pevali prvi i poslednji. Ove god to su 🇨🇾🇱🇺🇲🇹🇳🇱, i ne obećava mi da će svi četvoro proći 😅
 
Bezveze je što su propustili baciti foritzu i da pjesmu koja se zove 11:11 stave na poziciju #11, nego baš #10.

Oni su ona ćorava koka koja ne ubode zrno
Ćorava i potplaćena koka.
 
Za Švede se ne glasa, ali svakako mogu da skrenu pažnju sa nastupa. I AZ i MD su mi vrlo klimave za finale.
 
Poslednje 4 godine , gotovo sve zemlje koje su nastupale medju poslednjih 6 su prolazile , a početni deo samo zapažene pesme . Stvarno se nadam da ćemo razbiti prokletstvo broja 2 i da ćemo oduvati odvratnu EBU organizaciju . Odvratni su !
 
Pa zna i ovaj u Electric Fields da pjeva hahaha, hoću reći, i oni znaju napraviti dobar live nastup i da bude interakcije između publike i njih na sceni.

Srbija već ima zagarantovanih 22 boda od Hrvatske i Slovenije, teško da Teya Dora fakat ispadne
 
Što se tiče prvog polufinala - na running order-u najbolje prošle logično u prvom dijelu Ukrajina i Hrvatska okružene totalnim autsajderima u vidu Irske, Islanda i Poljske, naslutili smo da Kipar otvara a tu je u blizini i Litvanija, Finci imaju kul poziciju između Slovenije i Moldavije a i Portugal će profitirati jer ide pred kraj (bolje da su stavili Sloveniju sa svojim vještičarenjem predzadnju i da je odvoje dovoljno od moldavske gatare).
Mogli su malo bolje rasporediti a pogotovo u drugoj polovini jer ovaj niz Azerbejdžan - Australija - Portugal je predosadan i potrebna je jedna Finska da razbudi gledaoce, Luksemburg očekivano zatvara veče a najgora mjesta su zapala Srbiji (2) i Poljskoj koja je umetnuta između dva najveća favorita. 🤷‍♂️

Kod drugog polufinala - Malta prerano nastupa opet (prema njoj isto nemilosrdni kao i prema nama lol), Albanija nebitna na nebitnom mjestu a Grkinja poslije nje ima da se istakne samo tako, drago mi je da Danska i Češka idu nešto kasnije ali nažalost su zaglavljene okolo jačim entrijima u vidu Austrije, Jermenije i Švajcarske. Zapravo, Letonija i Belgija nemaju toliko loše redne broje znajući da su usendvičene između Jermenije i San Marina odnosno Gruzije i Estonije, preprovidno za Izrael što su ga metnuli uoči završnice, cool slot za Norvešku iako su zaglavljeni kao pretposljednji između sigurnih finalista u vidu Izraela i Holandije koja je posljednja (pretends to be shocked lol) no nadam se da neće biti nikakvih problema oko njihove kvalifikacije.
Estonija mi je malo problematična zbog ''wtf'' efekta među sporim baladama iz Belgije i Izraela, Jermenija izvukla maksimum svojim mjestom. (y)
 
Neki filipinski fanovi glasali. Zamislite ovakve rezultate :D

OBsTTrD.jpeg
 
Sad bas gledam, narucio na isti dan kad i 2023. znaci 27. marta i 2023. i 2024. narucio, cista slucajnost.
 
Back
Top