ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Status
Not open for further replies.
Sto se tice scene, zaista nista specijalno, vec vidjeno toliko puta. Prilicno praznjikavo. Izgleda da su Svedjani stvarno bili ekonomicni. Rezija prilicno losa, u onom klipu Moldavije od danas 10 sekundi drnda onu violinu sa krilima u pozadini, kamera ni da se mrdne, da se nesto dogodi.
 
Mislim da su kladionice pogodile sve finaliste u prvom pf, samo će verovatno Azerbejdžan proći umesto Kipra ili Luksemburga. Smara koliko je predvidivo.
 
I meni scena stvarno nije nista posebno. Visece kocke I viseca svetla iznad scene jedina zanimljiva komponenta.
 
Će se podavimo od inata.
Meni je objektivno da Ukrajina , Hrvatska , Litvanija I Finska budu u 5 sa nama . Nekako ne vidim Irsku , Luksemburg, Kipar , Portugal i tako te trajala pesme ispred naše. Plus imamo potporu Hrvatske , Slovenije ,Švedske i Australije na glasanju .
 
Dok ja mislim da ne sagledavamo realnu sliku nego nas uglavnom vodi nadanje.
 
Negde ovakve rezultate ocekujem u nasem polufinalu ove godine:

1. Hrvatska
2. Ukrajina
3. Litvanija
4. Srbija
5. Portugal
6. Irska
7. Poljska
8. Luksemburg
9. Moldavija
10. Azerbejdzan
11. Finska
12. Slovenija
13. Kipar
14. Australija
15. Island.

Ovo mi deluje najobjektivnije i najrealnije na kraju u nasem polufinalu sto se rezultata tice.
 
Ja ništa revolucionarno nisam video u portugalskom nastupu, a tek ne u pesmi. Videćemo.
 
Rekao sam jos kada je izabrana pesma Portugala secate se da je lose sto imamo jedine 2 zenske balade i to u nasem polufinalu i da nam mogu biti konkurencija, ne kazem da oni prolaze a mi ispadamo, verujem da obe pesme ipak prolaze u finale, ali kad dodje u finalu glasanje zirija imace 2 do 3 zenske balade i logicno oni koji vole balade i vokal ce pre primetiti Izrael jos je na engleskom jeziku, a i Portugal ce dobiti moguce vise poena od zirija od nas, lose je imati konkurenciju veliku, sto manja konkurencija to bolje, uveren sam da bismo bolje prosli na evroviziji da je Portugal neku brzu pesmu izabrao, ali to nam je sto nam je, cak se i druze njih dve i svidja im se pesma i njoj naša i Teyi njena, pronašle su se, o tome sam pričao sećate se...
 
Pa dobro, žiri ima po 58 poena, neće te dve pesme biti u duelu. Ko da 5 Portugalu može i 4 Srbiji.
 
Pa bojim se da to i ne ide bas tako..

Neke pesme ostave jaci, neke slabiji utisak, znaci ziri ce dati dati glasove i brzim i sporim pesmama, zamisli jos u finalu bude fazon Srbija redni broj 9, nakon nje Portugal a posle Portugala Hrvatska, sigurno nece svima dati poene vec ako mi budemo ne daj Boze losi, odmah ce nas Portugal i Hrvati zaseniti a na nas će i zaboraviti, kao sto su zaboravili 2019.godine i na Nevenu koja bila u sendviču boljim pesama, favorita i boljih i skupljih nastupa logično..
 
Kako ne uze primer 2021. gde smo za sobom ostavili sve girl bopove osim moldavskog jer su oni kupili TVT?

Mi smo Portugaliji pretnja isto koliko su oni nama, uopšte ne bih isključio da prođemo dosta bolje od njih.
 
Meridian izbacio razne zanimljive igre, ovo sa da/ne mi je vrh. Možda stavim da za Maltu.

Screenshot_20240502_130833_Edge.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top