ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Moj top 10 bez Srbije:

1. Francuska
2. Grčka
3. Holandija
4. Italija
5. Švedska
6. Ukrajina
7. Litvanija
8. Hrvatska
9. Estonija
10. Njemačka

Poslednje 3:

35. San Marino
36. aUstralija
37. Irska
 
Moj top 10 bez Srbije
1.Svedska
2.Italija
3.Hrvatsla
4.Svajcarska
5.Francuska
6.Kipar
7.Ukrajina
8.Gruzija
9.Belgija
10.Norveska

Poslednje 3:
35 , Ceska
36 . Irska
37 . Izrael
 
Top 10 bez Srbije za ovu godinu makar do prvih proba sledece nedelje:

1. Hrvatska
2. Norveska
3. Belgija
4. Ukrajina
5. Litvanija
6. Svajcarska
7. Portugalija
8. Estonija
9. Izrael
10. Slovenija
 
Strpite se malo sa tim topovima. Iskazaćete mišljenje na forumskom glasanju.
 
Moram da kazem da mi je ovo jedna od boljih Evrovizija u poslednjih 10 godina. Mislim iskljucivo na pesme. U poslednjih par godina svakako. Prvo, imam bar vise od 5 pesama da mi se dopadaju. Drugo, nema mi puno losih pesama ili izvodjaca. Trece, neke drzave su se vratile nekom svom prepoznatljivom zvuku pre svega mislim na Azerbejdzan, Grcku i Jermeniju i pohvale za njih. Cetvrto, dosta mi je raznovrsno. Nije bas da se razbacivalo, ali po meni, nema puno slicnih pesama. Jedino mi fali malo roka.
Sve u svemu sam zadovoljan, osim sto me je Francuska razocarala. Kao Jermenija prosle godine. 😠:cry:
 
Jeste. Jedina pesma koja mi se bas dopala. Ali onda sam se sokirao, razocarao kada sam video onaj besmisleni dance brake. I nisam glasao za nju. Meni je sa tim upropastila pesmu i samo pracenje Evrovizije.

A sad mi Francuz isto to priredio ali sa sing brake. Pokvario mi utisak o pesmi.
 
Prva slika bine

View attachment 21261

Izgleda dobro, ali je ova platforma/ krst deluje dosta udaljeno od LED ekrana. Ne znam kako će to izgledati ili uticati na nastupe.

View attachment 21262
View attachment 21263
Koji li je pakao sve ovo postaviti i povezati...
Nekako mi bina deluje skuceno.
Cini mi se da sam skoro video sliku gde je bina imala jos jedan deo celom duzinom video bima i to me se svidelo. Ali izgleda da je to bio samo neki render.
 
U produkciju nisam nikada sumnjao, ali izem ti i scenu i produkciju i sve kad su kojekakvim glupostima praktično uništili srž ESC-a. Zaista se nadam da neće skorije pobediti. 💀
 
Ja i dalje placem za ovim sredisnjim delom koji je pojeo green room...nema onih prepoznatljivih zastava velikih, onaj zvuk iz velike arene kao sto je bilo 2006. godine i 2007....sad je sve ususkano, mislim produkcijski i tehnoloski to raste normalno, ali meni ona atmosfera, ziva atmosfera ljudi, ne moze da se poredi sa bilo kakvim svetlima, led ekranima...
 
Ja i dalje placem za ovim sredisnjim delom koji je pojeo green room...nema onih prepoznatljivih zastava velikih, onaj zvuk iz velike arene kao sto je bilo 2006. godine i 2007....sad je sve ususkano, mislim produkcijski i tehnoloski to raste normalno, ali meni ona atmosfera, ziva atmosfera ljudi, ne moze da se poredi sa bilo kakvim svetlima, led ekranima...
Da, da ta čar se baš izgubila.

Ali logično je bilo da će se to desiti, jer sada je veliki akcenat na samom nastupu, režiji, svetlima, što je pre 15ak godina bilo u drugom planu. Vidimo da sve više država ulaže u nastupe jer ESC je ipak TV program, i sve žele da sve izgleda super na ekranu.
 
Produkcija deluje da je nikada veća, ali mi je bina nekako mala kao za koncert
 
MicyP imala duplo veći stejdž na svom koncertu 😅 Ali meni ne smeta, lep je dizajn i verujem da će se snimati lepo.
 
Back
Top