ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Tom nas je stavio u borderline qualifiers i rekao da je solidna šansa da ispadnemo ukoliko Kipar bude imao dobar nastup, zato što prve tri pesme nikad nisu prošle u finale 😭

IMG_7145.jpeg
 
Како никад прве три нису прошле, шта је друго полуфинале у БГ кад су прве 4 прошле даље? 😂
 
Како никад прве три нису прошле, шта је друго полуфинале у БГ кад су прве 4 прошле даље? 😂
Onu sa pozicije broj 2 je progurao žiri.
 
Onu sa pozicije broj 2 je progurao žiri.
Ali prošla je svakako, to se računa 😄

Meni su generalno te priče "nikad nije bilo to i to pa (možda) neće ni sad" besmislene. Druga godina, druge pjesme, drugi broj učesnika itd.
 
Vala bas, moze se ispostaviti da ove godine svi iz prve polovine prodju, a iz druge samo poneko. Gledajuci koliko je prva polovina naseg pf ove godine jaka.
 
Koliko ljudi preteruju sa tim brojem 2. Da, svakako da nije najbolja pozicija, ali da se ne kvalifikuje u finale samo na osnovu toga je previse. Tako su me ljudi istraumirali i kad je Konstrakta nastupala treca, a ona razbila i osvojila prvo mesto po glasovima publike.
 
Ali prošla je svakako, to se računa 😄
Da, ali pretpostavljam da je mislio na prolaznike kod publike koji jesu problem u smislu da nikada nisu prošle sve tri prvonastupajuće. A nažalost samo tri puta su u top 10 kod publike od 2013. na ovamo bile pesme pod rednim brojem 2 (od ta tri je Jermenija dva puta). Uveren sam da ćemo srušiti tu tradiciju.

Vala bas, moze se ispostaviti da ove godine svi iz prve polovine prodju, a iz druge samo poneko. Gledajuci koliko je prva polovina naseg pf ove godine jaka.
Mislim da je to gotovo nemoguć scenario jer nažalost na glasanje publike veliki uticaj ima "running order". Makar jedna mora da ispadne iz tog prvog dela, a Poljska mi tu dođe neka najslabija karika, iako je prijatna pesma. Dobro, tu je i Island koji svakako ispada, a nalazi se tačno na sredini.
 
Ne bih rekao da je Poljska tu najslabija karika bas iz razloga sto samo publika glasa u pf 🤭 ali da se ne ponavljamo o njihovoj dijaspori, ukoliko se ukljuce u glasanje, mogu da se kvalifikuju i sa neke od prvih par pozicija. Gledajuci to, mislim da Irska i Kipar mogu da imaju najmanju podrsku. Ali sve ce nam se uskoro kazati 🤭
 
Ne znam ko je ovaj čovjek koji analizira, ali staviti Srbiju u isti rang što se tiče (ne)šansi za prolazak zajedno s Australijom i Ciprom mi je malo degute
 
Dobro on je statisticar, a statistika nije na nasoj strani jer je neko tako hteo da bude
 
Jaooo ali to preterano analiziranje svega u vezi sa Evrovizijom i drndanje statistike oko toga da li će se neka pesma dopasti glasačima ili ne...ubilo bi mi čar praćenja takmičenja da moram i time da se bavim. Razumem da postoje veće šanse za nešto na osnovu prethodnih situacija, ali nije da je stvar rešena.

Čudi me da nas je stavio u rang sa Irskom. Stvarno poštujem to što su Irci popi*deli različiti i iskočili iz kalupa, ali nije mi realno da u tvt only pf stavi nas i Bambie u istu kategoriju, baš i nema smisla.
 
Tom nas stavio u rang sa Irskom jer navija za Irsku jer je Irac. Sav je excited jer misli da Irska konacno prolazi u finale ove godine.
 
Tom nas stavio u rang sa Irskom jer navija za Irsku jer je Irac. Sav je excited jer misli da Irska konacno prolazi u finale ove godine.
Ima smisla, ali ako se vodi statistikom pri predviđanju, onda treba da pogleda prolaznost Irske prethodnih godina pa da ih na osnovu toga smesti u kategoriju.
 
Back
Top