ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Blam da bilo koji “žiri” stavi Hrvatsku na drugo mesto sa onakvim kreštanjem. Treba stvarno ukinuti uživo pevanje na Evroviziji i neka prosto svi lipsinkuju uz studijske verzije.
 
Ako gledamo glasovno Luktelk jeste tanka pesma, a i Silvester nije neki pevač. Ipak, nije baš za 33. mesto kod žirija pošto ima koreografiju i koncept, što bi takođe trebalo da se uzima u obzir.
 
Bottom 10 EuroJury:

37. Finska - 6 poena
36. Australija - 6 poena
35. San Marino - 7 poena
34. Litvanija - 8 poena
33. Slovenija -8 poena
32. Luksemburg - 9 poena
31. Estonija - 9 poena
30. Malta - 9 poena
29. Moldavija - 10 poena
28. Island - 12 poena

Bottom 10 - 4,31% od ukupnih glasova.


27. Kipar - 13 poena
 
Apsolutno se slažem s time da je vokal bitan, ali pobogu, ovo je i dalje Eurovision SONG Contest i ne razumijem zašto bi se žiri trebao hvatati prvenstveno ili isključivo za vokal.

Mislim, kome je do wow vokala, gledajte The Voice, ljudi moji

Uostalom kakav Wiwibloggs žiri, fanovi ko i mi ovdje a ne sjećam se da nas itko smatra žirijem
 
Mene zanima hoće li glasovi s našeg forumskog glasanja biti preneseni igdje pa da Europa i Australija vide kako OGAE Srbija forum razmišlja i tko su nam favoriti? Mislim, kad se već ovdje pod relevantno plasiraju kojekakva abitna glasanja, analize, juryji i slično...
 
Buk, nek izfalsira celu pesmu produkcijski najmoderniju pesmu godine da stavis na 34. mesto je sramota. Diskriminacija nepopularnih jezika
 
Upravo, jer su oni samo obični fanovi kao ti, a ne žiri tj. muzičari.
Ono što je zanimljivo jeste da očekujem da će možda u finalu Evrovizije većina ovih zemalja zaista i biti u top 10 kod žirija u finalu kao i publike, ne sve, ali više od 5 zemalja sigurno.
 
Azerbejdžan 26. mesto sa 25 poena. Uskoro ćemo i mi, čini mi se da najmanje možemo imati 40 poena. Sad pitanje da li ulazimo u top 20.
 
'ladno Azerbejdžan 26. mjesto a 7. u pf 😂
Žiriju ovom se baš nije svidjelo prvo polufinale.

Ramondin maksimalan broj poena koji može da ima je 104, čini mi se, nadam se da je u top 15 uspjela ostati
 
Dobili smo poene od samo 12 zemalja od 44. Od toga 4 puta smo u top 3 i 8 puta od 4. do 10. mesta. Dakle, između 40 i 104 poena. Ne možemo biti u top 10, top 20 moguć, eventualno top 15.
 
Meni je stvarno hit da se rezultati tog 'Euro žirija' ili kako god se on nazvao saopštavaju ovako parcijalno, prvo ne otrivaju poene već samo top 10, a sada na svakih pola sata po delić konačne tabele.
Napravili su takav hajp kao da je ne znam koliko bitna odluka u pitanju, a ono glasa u proseku troje ljudi po zemlji. 😂😂😂 Svaka im čast na tome. 😀
 
Clanovi italijanskog zirija: 😂

Arianna Mereu – Backing vocalist for Italy at Eurovision 2014
Marco Boni – Represented Italy at Junior Eurovision 2018 with Melissa de Pasca


Koliko njih boli uvo da se cimaju
 
Zapravo, koliko uopće ima smisla koncept žirija koji glasa na temelju čega točno, studijskih verzija? Mislim, nemaju sve ovogodišnje lajv izvedbe, što znači da glasuju prema studijskim verzijama, što pak znači da to nema smisla jer je poanta žirija da valjda glasaš za nešto što slušaš uživo, što pak onda znači da su to opet glasovi na temelju ličnog ukusa kao kod publike jer u studijskim verzijama naravno da svi zvuče dobro.
 
Back
Top