ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Status
Not open for further replies.
Meni se ne sviđa redni broj za Srbiju, u polufinalu nam uvalilu nesrećnu ''dvicu'' a u finalu nas usendvičili između dva magneta za televoting - Italija i Finska, opet su Portugal poštedjeli a valjda bi sad trebalo da njih malo žrtvuju, btw toliko o tome kako producenti rade na tome da ''razdvoje'' balade stavljajući nas i Portugalce skoro pa jedne za drugima...

Po pitanju ostalih - interesantno je da su Ukrajinu stavili na 2 (kamo sreće da su to uradili u polufinalu a nas premjestili na njihovo mjesto, sačuvao bih ono malo nerava što sam imao lol), Letonija ga je nagrabusila između Grčke i Irske a ove druge dvije profitirale svojim pozicijama, jadna Slovenija može da se pozdravi sa poenima s obzirom da je okružuju Hrvatska i Švajcarska, izgleda da im je pored nas i Kipar ovogodišnje žrtveno jagnje čim se ni oni nisu usrećili bitisanjem međ' Jermenijom i Švicom, drago mi je što Austrija zatvara ali ja bih to počastvovano mjesto dao Gruziji da i oni malo omaste brke rezultatski poslije toliko godina. 😌

Running order sad počinje gubiti na važnosti u smislu da li je prva ili druga polovina otkako su vratili pravilo da se može glasati od početka večeri, zapravo po nekoj logici bi sad trebale biti u prednosti ove zemlje koje nastupaju s početka (Izrael, Ukrajina, Holandija, Švedska) mada mislim da će ionako većina gledalaca koji će prvi (ili drugi) put čuti pjesme sačekati da preslušaju sve pa onda glasati za svoje miljenike, primjetno je da su sve favorite zgurali ili na sam kraj ili na početak dok je sredina baš nekako mrtvoljezna lol.
 
Greta savremena Jovanka Orleanka, najmanje radikalna žena u Švedskoj 🤌🏻
 
Objavljeno je u prenosu RAI. Niko nije pustio. Je l pratis uopste?
Moje je pravo da ne verujem da je sve što se objavi na (bilo kojoj) televiziji tačno, a posebno ako je pušteno u etar nešto protivno pravilima. ☺️
 
Sviđa mi se RO 😍 volim što "producenti" ne žele da pobedi genocidna lutkica. Biće super zatvaranje sa Kaleen. Hvala producentima što nisu stavili Donsa da nastupi #2 nego čak #11, a Bebi Lazanja ima lep RO
 
Super mi je ova 16 pozicija, pogotovo sto iza nas nastupa gologuza Finska, svi ce biti u fazonu, kako je ova devonka normalna, a ovi skacu goli po bini. Ima Teya da se istakne! 🤭
 
Pa sad najlakše je ubeđivati neće neće, a ovamo otkriveno šta se radi iza kulisa.
 
Ne bi bilo fer prema Nemo i Baby Lasagna i ostalim ucesnicima
 
Meni je redni broj za Srbiju okej skroz, bukvalno je moglo da joj se desi kao Sloveniji ali su izbjegli to. Italija je super svakako, ali što rekoste, gologuza Finska poslije, pa kao ajd možda taman ostavi bolji utisak bar na žiri haha

Tačno sam znao da će UK na #13, šale se pišu same

Otvaranje finala će baš jako biti, čudi me što su Ukrajina, Izrael i Holandija rano, mada možda i ne, svakako će proći dobro kod publike + se glasa od početka.

Pred kraj Švica, Hrvatska i Francuska, žiri / televoting mamci, biće zanimljivo
 
Bebica se vratio na 41%, dakle prošlo ludilo druge polufinalne noći
Relief Sigh GIF by DefyTV
 
Ok redni broj za Srbiju, mada mislim da i ne igra toliku ulogu.
Ljudi uglavnom vec znaju za koga ce glasati.

Lasagna dobio odlican rb.
 
Malo trivije part 2:
  • peto uzastopno finale za :ch:, sedmo za :no:
  • deveto finale za :nl: u zadnjih 11 nastupa
  • :il: od 2015. do danas ima identičnu situaciju kao i :cy: - sve finala osim ispadanja 2022.
  • nakon što su :ge: i :lv: napokon dohvatile finale sinoć, a :ie: u utorak, Danska je jedina zemlja od ovih koje sudjeluju koja nije bila u finalu Eurovizije u 2020s deceniji
  • za :dk: je to ujedno 4. ispadanje za redom i shodno gore navedenom sad ima najduži niz neprolazaka
  • upravo je prolazak :ge: i :lv: spriječio mogućnost da itko u doglednoj budućnosti dostigne najduži NQ niz koji drži Nizozemska - 8
  • treće uzastopno ispadanje za :mt: i :sm:
  • jedine godine u kojima je čitavi Baltik prošao u finale su 2015. i ova 2024.
  • prvi put se desilo da su u finale :am: i :ge:, a :az: ne
  • ako ne računamo 2004. kad su pjevali na srodnom jeziku Voro, :ee: nikad nije ispala u polufinalu ESC-a pjevajući na materinjem jeziku
  • jedina balkanska država koja nije uspjela proći je :al:
  • ispadanjem :be: spriječena je mogućnost da po prvi put od 1993. godine u završnici ESC-a gledamo čitavi Beneluks
  • :be: je ujedno jedina država zapadne Europe koja nije prošla u finale
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top