ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Status
Not open for further replies.
Ona se mora prijaviti za PZE. Prosto mora, to je to
Pa čim prati Eurosong znači da razmišlja, evidentno je da će se to kad tad desiti. Mislim njoj to ne treba radi neke popularnosti, ali jednostavno zaslužuje da se pojavi tamo.
 
Podseća me ova ESC dosta na 2018:

-Paleta boja plavo-ljubičasto-žuta
-Srbija prva prozovena da ide u finale iako nije bila u prvih 10 za prolaz u trenutku rezultata
-Slovenija prozovena u istom polufinalu, takmičarka sa eksperimentalnom pesmom koja je zaplakala kada je prozovena, takođe nije u prvih 10 za prolaz po kladionicama
-Eleni Foureira = Bambie Thug u kontekstu pesme za koje se pre proba pričalo da li će uopšte proći u finale da bi na kraju ciljala na sam vrh, u međuvremenu ne sećam se da je bio sličan primer
-Izrael
 
Na Eurovision world su bile stajale stare kvote, tih par kladionica više nemaju u ponudi igru ko dobija televoting, pa su im stajale njihove stare visoke kvote. Sad su ih sklonili i eto Izraela u vođstvu.
 
Podseća me ova ESC dosta na 2018:

-Paleta boja plavo-ljubičasto-žuta
-Srbija prva prozovena da ide u finale iako nije bila u prvih 10 za prolaz u trenutku rezultata
-Slovenija prozovena u istom polufinalu, takmičarka sa eksperimentalnom pesmom koja je zaplakala kada je prozovena, takođe nije u prvih 10 za prolaz po kladionicama
-Eleni Foureira = Bambie Thug u kontekstu pesme za koje se pre proba pričalo da li će uopšte proći u finale da bi na kraju ciljala na sam vrh, u međuvremenu ne sećam se da je bio sličan primer
-Izrael
Sve jeste, s tim što je I*r*el bio od starta favorit 2018. i nije bilo mnogo pobune niti razloga za to, a ovo su novi, ratni i košmarni momenti!
 
Hrvatska da dozvoli ograničeno bombardovanje da osiguraju pobedu lol

neke njive po Slavoniji može, očigledno je to put.
 
Mislim da je RAI dao vetar u leđa Izraelu sinoćnjim potezom, jer se sve više priča o njima, a i sami Jevreji će se sad još više potruditi da se organizuju za glasanje.
 
Da li bi bio bukvalni kraj ili simbolički ne znamo, svakako bi se reputacija takmičenja uništila po ko zna koji put.

Takođe i organizaciono pitanje sledeće godine, pitanje bojkota, pitanje opšte sigurnosti itd. itd.
 
Jao bože, jedno je pustiti ih da sudjeluju, druga stvar je to što će pobijediti zahvaljujući manipulacijama i organiziranom glasanju i da, to jest kraj ESC. Drugi pobjednik u tri godine političke prirode, ali dobro, ko hoće i dalje pratiti tu farsu u narednim godinama s vjerojatno 20 zemalja sudionica, široko mu polje
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top