ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Status
Not open for further replies.
Slabašna bila ova proba Lazanje, ali biće to bolje kada bude više publike, sada je praznjikavo, malo ljudi unutra. On i dalje klimav vokalno. Nešto su i zeznuli sa snimanjem, triput usnimili nekog kamermana, šta je već, u krupnom planu.
 
Kod Slovenije se u nastupu vidi neko crnilo, Nemu ispala slusalica, sta je bre ovo danas?

Jedino nama kadrove utegnuli...
 
Da, Nemo je na početku nameštao slušalicu, pa se to čulo, krckalo. Možda umorna tehnika :LOL:
 
Ali obožavam što sinoć prođoše i Gruzija i Letonija nakon skoro čitave svoje fijasko decenije (i opet u Švedskoj, koincidencija), ako se nešto dobro desilo na ovogodišnjoj Evroviziji to je onda povratak otpisanih računajući i Irsku naravno! 🥰 Belgija i Moldavija su jedine od onih češćih finalista koji su ove godine ispustili (imali po 3 vezana finala).

Gruziju im ne bih oprostio nikad da je sa onakvim paketčinom ispala, od Letonaca sam bio digao ruke i baš sam bio pozitivno šokiran kad su ih prve prozvali, jbt te dvije zemlje su zadnji put bile finalisti kad sam ja živio kao student u Beogradu, dva života k'o da su mi prošla od tad! Dansku i Belgiju sam očekivao da upadnu samo zbog jakih pjesama, Sabu je upropastio empty stage i zato što se ništa nije dešavalo a Musti mica jednostavno nije bio dovoljno uvjerljiv iako je nastup bio neloš, Donsa moguće da je izglasala srednjovječna i starija populacija koja je bila u fazonu da se konačno pojavio neko ko je iole nOrMaLaN.

Malta je imala nastupčinu ali očito ne i pjesmu dostojnu finala, Grčka je po meni blago razočarenje večeri jer im nije upalio ni nastup a i ona se mučila dok je pjevala mada Marini je svakako harizma najjači adut, za Austriju sam bio malo uplašen da li će se izvući jer je bilo klimavo izvođenje a performans topčina, sve u svemu Gruzija pojela i jednu i drugu 1/1 te zaslužuje da se najbolje plasira u tom žanru.

Pogriješio sam u predviđanju samo za Belgiju jer sam je zamijenio sa Letonijom (za razliku od prvog polufinala gdje mi ispadoše Azerbejdžan i Poljska a uđoše Kipar i Slovenija) a od ličnih kvalifikanata Belgija, Danska i Malta se rotirale sa Gruzijom, Jermenijom i Švajcarskom.
 
Stavili su Joosta u rekapitulaciju, verovatno sa polufinala.
 
Sad sam nasla da ljudi pisu da nije zeleo da nastupa pre Izraela i da je propalestinski orijentisan
 
Pa veštice su uvek u punoj snazi :LOL: dobra je.
 
Kako ce neko pokusati da hedgeuje Izrael i Hrvatsku sa nekim ogromnim parama i kako ce iste te Bambi u bankrot da posalje
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top